Thermaltake X1 RGB: billentyűzet a házóriástól

Eddig csak a kiállításokon csorgattuk a nyálunkat a Thermaltake perifériáira, most azonban közelebbről is megnézhettünk egyet.

Használat közben

Mint ahogy említettük, a billentyűzet a Cherry által gyártott MX Blue kapcsolókat kapta, abból is az RGB LED-ekkel feltuningolt verziót. A 4 milliméteres teljes nyomásúttal, valamint 2,2 milliméternél elhelyezkedő, klikkes kapcsolási ponttal rendelkező switcheket valószínűleg senkinek nem kell bemutatni, az elsősorban gépelésre kitalált modellt püfölve határozottan lehet érezni, hogy mikor számít lenyomottnak az a bizonyos gomb, az érzést pedig hangos kattanások erősítik meg.


[+]

A hanghatások szempontjából fegyverropogással tarkított háborúra emlékeztető szövegbevitel mellett persze játékoknál is jól jön, ha egyértelműen érződik a lenyomás ténye, a művelethez azonban az általunk a hétköznapokban használt narancssárga Razer kapcsolókénál nagyobb erő szükséges, így erre a felhasználásra inkább olyan switchek mellett döntenénk, ami rövidebb úttal rendelkezik, és aminek aktiválásához kevesebb erő is elég.


[+]

Egy valamirevaló gamer billentyűzetből természetesen nem maradhattak ki az RGB fények sem, az X1 RGB-ben pedig kifejezetten szépre sikerült a világítás, a gombok körüli keretnek és a sűrű elhelyezésnek köszönhetően alig találkozunk „fényszivárgással”, a karakterek pedig – a másodlagos jelölésekkel együtt – tisztán kivehetők teljes sötétségben is. Az ötlépéses fényerőszabályzó dedikált gombot kapott a Scroll Lock felett, míg a világítás effektjeit és színét az F6-F12 funkciógombok segítségével tudjuk megváltoztatni, már amennyiben nem kívánjuk a szoftvert használni.


[+]

A program letöltése akkor sem szükséges, ha makrót szeretnénk rögzíteni vagy a hat elmenthető profil között kívánunk váltani, de a Windows Lock is saját gombot kapott. Közvetlenül mellette találhatók meg a multimédiavezérlők, közéjük öt gomb és egy tárcsa tartozik, előbbiek a zenevezérlésért és a némításért felelnek, utóbbi feladata pedig a hangerő beállítása. A tárcsa nem kapott végpontokat, így a végtelenségig görgethetjük, a visszajelzés finom kattanások formájában történik.


[+]

A használat közbeni stabilitást a billentyűzet alján szétszórt 5 darab gumitalp biztosítja, a kényelmet pedig a mellékelt csuklótámasszal tudjuk tovább fokozni. A teljes egészében műanyagból készült tartozék mágnesek segítségével rögzíthető a billentyűzet alsó élére, elég csak odatolnunk, és a két elem már össze is cuppan. Ugyan párnázás nem került a csuklótámaszra, de akinek fontos, hogy ne az asztalon legyen a csuklója, az még ezzel is jobban jár, mintha egyáltalán nem kapott volna semmit, bár itt halkan megjegyeznénk, hogy mi a tesztidőszak alatt nem is éreztük hiányát, még a talpak legmagasabb állásában sem.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés