Hirdetés
Üzembe helyezés, teljesítmény
A beüzemelést hasonló módon kell elkezdeni, mint a legtöbb NAS esetében, vagyis böngészőnkben a kezelési útmutatóban feltüntetett URL-t, illetve az eszköznek kiosztott IP-címet felkeresve kezdhetjük meg a rendszer beállítását. Miután a megnyílt oldal megtalálta a hálózaton új szerzeményünket, megkezdődik a DSM operációs rendszer 6.2.4-es verziójának telepítése, vagy ha már rendelkezünk Synology NAS-sal, annak rendszerét is migrálhatjuk. Ha ezzel elkészültünk, már csak létre kell hoznunk egy adminfiókot, opcionálisan be kell jelentkeznünk QuickConnect fiókunkba (ami a port forward nélküli távoli eléréshez szükséges), és már elénk is tárul a NAS magyar nyelvű, ablakos kezelőfelülete.
DSM 6.2.4 - kattintásra galéria nyílik [+]
Első lépésként érdemes az adattárolókat, pontosabban azok kapcsolati módjait beállítani, hiszen úgyis csak ezután kezdhetjük el belakni a rendszert. Az egyszerű kötet, JBOD, illetve RAID 0 és RAID 1 mellett választhatjuk a gyártó saját Hibryd RAID módját, mely több rugalmasságot ad a kötetek kezelésében; az ehhez kapcsolódó részleteket remekül összefoglalták az ide vonatkozó, magyar nyelvű aloldalon. A kötetek létrehozása után beállíthatunk megosztott mappákat, sőt, az iSCSI lehetősége is adott, a konfigurálás során pedig készíthetünk különböző felhasználói profilokat, vagy akár felhasználói csoportokat is, melyeknek külön kezelhetjük a jogosultságait.
A DSM és a hardver fontosabb beállításai – kattintásra galéria nyílik [+]
A rendszer testreszabhatósági lehetőségeit felsorolni egy örökkévalóság lenne, ezért beszéljenek helyettünk inkább a fenti screenshotok, míg az elérhető szolgáltatásokra a következő oldalon térünk majd ki.
Teljesítmény
A NAS teljesítményére vonatkozó méréseinket a Synology SAT5200 sorozatú, SATA csatolós SSD-jének 480 GB kapacitású változatával végeztük egy külön erre a célra létrehozott hálózatban. A teszt főszereplője az Intel NAS Performance Toolkit szoftver volt, mely különböző felhasználási szokásokat szimulálva terheli a meghajtót, de nem hagytuk ki az adattárolókra vonatkozó méréseink egyik állandó szereplőjét, a CrystalDiskMarkot sem, melyet a NAS-on létrehozott megosztott mappára küldtük rá.
Legutóbbi kétlemezes tesztalanyunk a TerraMaster F2-220 volt, így grafikonunkon ezzel vetettük össze a DS720+ teljesítményét. Talán meg sem lepődünk azon, hogy ennyi pénzért nem volt gond a sebességgel, legtöbb esetben a Gigabit Ethernet hálózat maximumához közeli értékeket kaptunk, de ahol nem, ott is jóval az olcsóbb TerraMaster teljesítményszintje feletti sebességekkel találkoztunk.
Csak két méréshez kapcsolódóan kaptunk irreálisan magas értékeket, ezen azonban különösebben meg sem lepődtünk, hiszen a NASPT egy ismert hibája, hogy a mai rendszereken ezek a mérések hibás eredményt adnak. Ennek oka, hogy a program írásának korában még a jóval kevesebb RAM számított általánosnak, 2 GB-nál több memória esetén a teszthez szükséges állományok a cache-be kerülnek, és gigabitesnél gyorsabb sebességeket kapunk eredményként.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!