Sony SLT-A33 - a fix tükrös

Hirdetés

Külső, ergonómia 2.

A hátoldalt a 3”-os kihajtható és elforgatható LCD uralja, amely 270°-os szögben forgatható el és kb. 190 fokban dönthető lefelé. Meg kell jegyeznünk, hogy a mechanika elég törékeny benyomást keltett - valószínűleg ennek ellenére évekig nem lesz gond vele, ha odafigyeléssel kezeljük. A multifunkciós gomb és az összes többi nyomógomb is mind határozott nyomásponttal működnek, csupasz kézzel jól kezelhetők.

A váz teteje és hátlapja közti sávon elhelyezkedő nyomógombok közül igazából egyik sem esik jól kézre, csak akkor érjük el őket biztonságosan, ha a gépet két kézben tartjuk. A menü gombja a Samsung NX5/10-hez hasonlóan a megszokottól teljesen eltérő módon a váz tetejére, baloldalra került.

Haladjunk tovább a váz felső részén: a D-range kényelmesen elérhető mutatóujjunkkal, de a finder/LCD már csak fogásváltással (vagy hosszú ujjakkal) működtethető.

Alul a fém állványmenet az optika középvonala alatt helyezkedik; a memóriakártyát és az akkumulátort közös csapóajtó védi. A Sonynál szerencsére nem tartott olyan sokáig a makacskodás, mint az Olympusnál: az SLT-A33 memóriakártyák terén szinte mindenevő lett, egyaránt támogatja a Memory Stick PRO Duo, a Memory Stick PRO-HG Duo, az SD, az SDHC és az SDXC típusú kártyákat.

A fényképezőgép bal oldalán van az összes csatlakozó, így a HDMI, az USB, a vezetékes távvezérlőé, a mikrofoné és a külső tápellátásé.

Készítettünk még pár képet, melyeken egy Nikon D50 fényképező mellé tettük a Sony SLT-A33-et. Így talán könnyebben elképzelhető, mennyire kicsi a japán gyártó új masinája:

Tulajdonképpen sem mélységre, sem szélességre nem kisebb a Sony gépe, a csökkentett magassággal mégis sikerült a gyártónak egy kényelmetlenül fogható vázat alkotnia, amit öt perces markolászás után sokan inkább csak letennének. A nyomógombok elrendezése sem minden esetben optimális, de megszokható. Zavaró, hogy egyes gombokért nyújtózkodni kell, s csak két kezes fogással biztonságos a kezelésük. Kétségkívül van előnye annak, ha egy váz kicsi, kis tömegű, de egy olyan kategóriában, amit akkor használ az ember, ha jó képminőséget akar minden áron, nem ez lesz az elsőrangú szempont. A gyártóknak végre le kéne szokniuk a görcsös miniatürizálásról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés