Sony SLT-A33 - a fix tükrös

Képminőség 1.

A sok próbálgatás és fotózás után izgalommal vártuk a készített képek minőségét. Bizakodásunkat kissé beárnyékolta a tudat, hogy kb. 0,5 FÉ-nyi veszteséggel éri el a fény a szenzort, s csupán a 18-55-ös kitobi áll rendelkezésünkre. Kár, hogy a gyártó nem a hátulmegvilágított EXMOR érzékelőt tette az SLT-A33-ba - de ne legyünk telhetetlenek, bizonyára készül majd azzal is váz.

A kitobi jelentős hordótorzítást mutat 18 mm-es állásában, a váz elektronikája pedig nem korrigálja automatikusan a jelenséget, ami egyesek szerint előny, szerintünk meg nem. 55 mm-es végén nem látható párnatorzítás.

Hirdetés

Szokásos képmintáink következnek, melyek JPEG-ben és RAW-ban lettek rögzítve. Lentebb a fényképezőgépből kijövő JPEG képeket mutatjuk be (a RAW fájlokra később térünk rá).

Észrevételeink a JPEG képekkel kapcsolatban: a kitobi hajlamos a kromatikus színi hibákra, a képek nyitott rekesz mellett meglehetősen lágyak lettek. A zajszint ISO 400-ig bezárólag minimális, a képek JPEG mintázata nem rossz, azonban ISO 800-on erős színzaj válik láthatóvá kikapcsolt szűrés mellett. A zsizsik mellett a kép általános minősége is erősen romlik, durván fogalmazva leginkább a kompaktok képéhez hasonlítható (lásd pl.: sample20 képet fent).

Az égen megfigyelhető kb. 45°-os sávosodás is a masina gyenge JPEG motorjának „köszönhető”; a 12-bites nyers jelfolyamból 8-bites JPEG lesz, a veszteség megjelenítési jellege a nem túl kifinomult algoritmusnak köszönhető.

Szokásos zajos képeink kikapcsolt zajszűrés mellett készültek; ezek is a való világban tapasztaltakat mutatják: ISO 800 fölött erősen hanyatlani kezd a képminőség. A gyártó ugyan ISO 12800-ig lehetővé teszi az érzékenység emelését, de véleményünk szerint a jelenlegi JPEG motorral elegendő lenne az ISO 3200 is. Íme a 6400 és 12800-as tesztképek:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés