Sony X9: íme, a Sony UHD tévéje

Digitális tévé, 3D tartalmak

Passzivitás

Hirdetés

A Sony is azon cégek sorát gyarapítja, amelyek bár kezdetben az aktív shutteres képalkotási technológia mellett tették le voksukat, látva a fogyasztói reakciókat, idővel részben átpártoltak a konkurens passzív polarizációs eljárás mellé. Utóbbi vonalat erősíti ez a televízió is, ennek következtében a termék dobozába került négy darab TDG-500P típusjelzésű szemüveg, amelyek kisebbek, könnyebbek és kényelmesebbekk, mint aktív shutteres rokonaik. Ráadásul nem is vibrálnak, és ha még továbbiakra lenne szükség, akkor azok olcsón beszerezhetőek. Viszont tény és való, hogy a háromdimenziós tartalmak épp az eljárás sajátosságai miatt nem élvezhetőek maximális felbontásban.

A televízió kezeli az összes jelenleg használatos 3D szabványt, és automatikusan 3D módba állítja magát, ha ilyen típusú tartalmat érzékel, de ez a funkció természetesen manuálisan is aktiválható. A térhatás mélysége egy háromfokozatú skálán szabályozható, amire szükség is van, néha ugyanis semmi sem látszik a 3D-ből, máskor pedig azonnal elkezd zsibongani az ember agya, ahogy ránéz a képernyőre.

Megfelelő minőségű és típusú tartalmak esetén egész jól működik ez a funkció, és tényleg a megszokottól eltérő élményt jelent a használata, amely így tovább tágítja az otthoni szórakozással kapcsolatban kialakult korlátokat. Működik a 2D->3D konverzió is, azaz képes a kétdimenziós anyagokból háromdimenziósat fabrikálni. Ez egyes esetekben, tehát például animációs alkotásoknál, lassan hömpölygő dokumentumfilmeknél vagy magazinműsoroknál egész jól beválhat, viszont ahol gyorsan mozog a háttér, ott jobb nem erőltetni.

Digitális tévézés

A beépített DVB-T típusú tunernek köszönhetően a modell képes egyetlen antenna segítségével a földfelszíni digitális adások vételére, azaz a digitális átállással kapcsolatos esetleges problémák ezt a készüléket nem érintik. A jelfeldolgozásban a Sony tévéi hagyományosan jól teljesítenek, és e készülék sem okozott csalódást. Egy szimpla, félig lógó fülü szobaantennát kötöttünk rá első körben, és minden gond nélkül képes volt vele együttműködni. A kép egyszer sem tűnt el, nem pixelesedett be, a hanggal sem volt semmi komolyabb probléma.

Tévézés közben bármikor lekérhető az éppen futó műsor rövid leírása, illetve ebben elmélyedhetünk a digitális tévéújság kinyitása után is. Ez, tehát az EPG, bár nem túl szép, viszont ennél sokkal fontosabb, hogy remekül használható. Egy időben, amellett, hogy egy kis ablakban folyamatosan látható az adás, egyszerre nyolc csatorna kétórányi programja fér ki a kijelzőre. Itt lehet beprogramozni az időzített felvételt is, illetve arra is megkérhető a televízió, hogy figyelmeztessen, ha kezdődik valami, amit korábban kinéztünk magunknak. Arra viszont nem sikerült rávenni, hogy a műsorokat típusuk szerint  (hír, sport, film stb. ) listázza, pedig ez azért ma már nem lenne teljesíthetetlen elvárás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés