Sony DSC-RX100 Mk III – mint a nagyok

Menürendszer

A Sony igen következetes maradt a DSC-RX100 Mark III menürendszerének kialakításával, ugyanis szinte teljesen ugyanúgy néz ki, mint az első RX100-é: a fő menüpontok piktogramjai legfelül, füles kialakításban találhatóak, s ezek aloldalakra vannak osztva. Az aloldalak egylaposak, azaz nem kell egyiket sem görgetni, az adott tartalom egy másik lapon folytatódik. Ez segíti a gyors áttekinthetőséget. A rendszer természetesen tud magyarul is, felépítése logikus és – amint már említettük – gyorsan kezelhető.

Az első fő oldalon a fényképezéssel közvetlenül összefüggő funkciókat paraméterezhetjük, mint például a képméret, a minőség, a mozgókép formátuma és felbontása, a képtovábbítási mód, a vaku, a fókuszmód, az érzékenység, az ND szűrő, a fénymérés és a többi.

A második fő oldal az általános(abb) jellegű paramétereket tárja elénk, mint például a zebracsíkok, a kézi élességállítás-segéd, a segédrácsok, a focus peaking, az élőnézet, az arcregisztráció, a gombok kiosztása.

Hirdetés

A harmadik pont a vezeték nélküli szolgáltatások listáját tartalmazza. Elküldhetjük fájljainkat okostelefonra/táblagépre/számítógépre, megtekinthetjük képanyagainkat televíziónkon, beállíthatjuk az NFC-t, a repülési üzemmódot, beállíthatjuk a csatlakozási pontot, szerkeszthetjük az eszköz nevét, de vissza is állíthatjuk a Wi-Fi/NFC adatokat a gyári értékre.

A negyedik menüpont az alkalmazások listáját tartalmazza, ahol ezek között böngészhetünk, és ahol használatra kiválaszthatjuk őket.

Az ötödik fő oldalon a képek visszajátszásával állunk szemben, melyeket törölhetünk is itt, de választhatunk megtekintő üzemmódot, elforgathatjuk a megjelenítést, tarthatunk diabemutatót, összeállíthatjuk a képindexet, kinagyíthatunk, 4K-s állóképeket játszhatunk le, védhetjük egyes képeinket a törlés elől és így tovább.

Az utolsó, azaz a hatodik oldalon szintén általános jellegű beállításokat eszközölhetünk. Itt található a képernyő fényerejének beállítása, a hangok paraméterei, a menü elrendezése, az energiatakarékos üzemmódok, a PAL/NTSC választó, a HDMI kimenet jellemzői, az USB csatlakozás kezelése, a készülék menüjének nyelve, a dátum és az idő beállítása, a fájlszámozás menete, a memóriakártya formázása, a mappakezelés, a fényképezőgép firmware-ének adatai és az általános visszaállítás (reset).

Természetesen rendelkezésünkre áll gyorsmenü is, amit az Fn gomb megnyomásával hívhatunk elő. Ekkor a képernyő alján, a választott fényképezési módtól függő mennyiségű paraméter jelenik meg: képtovábbítás, vaku, expozíciókompenzáció, fókuszmód, fókuszmező, érzékenység, ND szűrő, fénymérés, fehéregyensúly, dinamikamód, melyek paramétereit változtathatjuk.

Ha a hátoldalon található paraméterező tárcsát felfelé megnyomjuk, akkor többféle információs lap között válogathatunk. Akad olyan is, ami szinte mindenre kitér, és az expozíciós értékek mellett digitális szintezőt, hisztogramot is megjelenít.

Ha elforgatjuk a módválasztó tárcsát, rövid információs kijelző jelenik meg, mely az épp aktuális módról ad ismertetőt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés