Sony 65W855A: sokoldalú Triluminos LCD tévé

Extrák

Kislexikon

Hirdetés

Talán épp a Sony volt a legelső cég, amelyik integrált kislexikonnal látta el televízióit, így az évek során volt idejük arra, hogy csiszolgassák ezt a szolgáltatást, amely jelen formájában lassan megközelíti a tökéletességet. Külön csoportba tették az alapvető műveleteket, amelyekkel a kezdő felhasználó legelőször találkozik, ezen kívül az összes funkciót, szolgáltatást és paramétert témakörök szerint halmazokba rendezték. Például ha valaki a képbeállításokról szeretne többet megtudni, akkor mindent megtalálhat egy helyen, ráadásul az egészet kiegészítették egy tárgymutatóval, ahol értelemszerűen ábécésorrendbe szedték az egyes fogalmakat. Arra is odafigyelte, hogy az ékes magyarsággal megfogalmazott, színes illusztrációkkal kiegészített magyarázó szövegeket az átlagember is könnyedén megértse,

Netes tartalmak

A netes tartalmak tévébe integrálásában is úttörő szerepet játszott a vállalat, azonban itt mintha elkényelmesedtek volna egy cseppet. A riválisok megoldásaival ellentétben itt az egyes alkalmazások nincsenek tematika szerint csoportokba szedve, hanem az összeset kiborították a képernyőre. Mivel körülbelül másfélszáz program található meg a kínálatban, így el kell telnie némi időnek, míg a felhasználó hamar megtalálja, amit keres. A kötelező darabok, tehát például a Google Maps, a YouTube, a Picasa, az egyszerűbb játékok, valamint a Facebook és a Twitter sem hiányoznak. Emellett a cég elsősorban a különféle videós adatbázisokra helyezte a hangsúlyt, aminek köszönhetően rengeteg zenei klip, sorozat, konzerv tévéműsor, sportösszefoglaló és teljes film érhető el ily módon. Tehát óriási tragédia akkor sincs, ha a tévéadók nem kínálnának normális műsorokat, ráadásul az ily módon elérhető tartalmak minősége sokszor jobb, mint amit néhány csatorna produkál.


Kétmagos processzor ide vagy oda, a szoftverek betöltése olykor másodperceket vesz igénybe, ez pedig nem tesz jót a felhasználó idegeinek. A böngésző is lehetne egy fokkal gyorsabb, de mivel a rendszer nem támogatja az USB-n keresztül csatlakoztatott egér és klaviatúra használatát, így egyébként is egy kínszenvedés a használata.

3D téka

Egy darabig úgy tűnt, hogy idővel a tévétársaságok, filmstúdiók, videótékák is ráfekszenek a háromdimenziós anyagokra, azonban ebből végül nem sok minden lett. Ezt jó néhány gyártó megelégelte, és létrehozta saját 3D tartalomszolgáltatását. Az online videótéka használatához, amely a Sony esetében a 3D Experience névre hallgat, aktív internetes kapcsolat szükséges, hiszen a közel száz darab rövidebb-hosszabb film, ajánló, videóklip, magazinműsor egy távoli szerveren pihen, azokat tehát nem tölti a felhasználó sehova.

Bluetooth, képernyőtükrözés

A termék elvileg támogatja, hogy különféle vezeték nélküli technológiák bevetésével juttasson el rá a felhasználó tartalmakat. A termékek közötti kapcsolatfelvétel megteremtése elvileg pofonegyszerű, de nekünk valamiért gondjaink adódtak. Semmilyen más eszközt nem látott ugyanis, a kiegészítő távirányítóval történő párosítás sem működött. Egy darabig azt hittük, ennek az áll a hátterében, hogy egy tesztkészülékről van szó, ugyanis minden jel arra mutat (menüpontok, elérhető funkciók stb.), hogy a tévé tudja ezeket.

Végül sikerült felvenni a cég hazai kirendeltségének egyik munkatársával a kapcsolatot, aki elárulta, hogy a Bluetooth csak a Playstation kontrollerének csatlakoztatására szolgál, ami teljesen érthetetlen korlátozás. A Miracast technológiával kapcsolatos problémákra viszont továbbra nincs magyarázat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés