Sharp tévé belépőszinten

Hirdetés

Videólejátszás

A képnézegetésnél és zenehallgatásnál valószínűleg sokkal többen használnák arra, hogy ilyen-olyan forrásból megszerzett audiovizuális anyagaikat nézzék meg rajta. Első pillantásra nem is tűnik rossz ötletnek ez, hiszen támogatja többek között egyes MKV anyagok lejátszását is. A puding próbája az evés, ezért megnéztük, hogy a valóságban hogy teljesít, ehhez pedig a médialejátszó-tesztjeinknél már megszokott tesztcsomagot használtuk.

A Divx ahhoz képest, hogy mennyire botrányos minőségű az alapanyag, egészen jól nézett ki. Nincsenek durva hibák, persze zajos a kép egy kicsit, de egyáltalán nem vészes a dolog, és a mozgás is folyamatos. A nagyfelbontású Xvid viszont az egyik gyenge pontja. A sötét részeknél a kép tolerálhatatlanul zajos, a tónusok szétcsúsznak, főleg a bőr színe botrányos, de az autók lámpái is szörnyen festenek. Az viszont tény, hogy a kép egyáltalán nem akadozik. Ugyanez igaz a HD TV-re (BDAV_1080p@8Mbps.m2ts), azzal a kiegészítéssel, hogy itt szokás szerint minden perfekt volt. A színek, a képminőség, a hangok, minden hibátlan. Ami azt jelenti, hogy a rippelt Blu-ray filmekkel valószínűleg igen jól boldogul ez a készülék.

A 3,8 Mbps bitrátájú MKV fájl szintén nagyon rendben volt, sok eszköznél gondot okozott ennek folyamatos lejátszása, azaz akadozott a kép, de itt semmi ilyesmibe nem futottunk bele. A 9,7 Mbps bitrátájú MKV testvére viszont kiakasztotta a médialejátszót, amely egy nyikkanás nélkül sötétült és hallgatott el. És pont ugyanez volt a helyzet a H.264 (TS) fájllal is. A gyilkos “killa_sample” persze ezt a tévét is kifektette, ami szerint itt tulajdonképpen a fájl volt a hibás. A Quicktime (720p) sok tévének, médialjeátszónak gondot okozott már korábban. Nos, az LE320E tökéletesen kezelte, leszámítva, hogy az audiokodekkel nem boldogult. De ezt legalább felismerte és el is indította, ez ugyanis a másik Quicktime fájlról (Quicktime_1080p@10Mbps.mov) egyáltalán nem mondható el. A WMV HD-t legalább látta, bár az igaz, hogy se az audio-, se a videokodeket nem támogatta.

Filmnézés közben a Menu gomb megnyomásával lehetőség nyílik a képi beállítások módosítására, ami remek, hiszen ha nem tetszik valami, nem kell kilépni, majd később az egész procedúrán újra végigmenni. Külső feliratokat is pakolhatunk a képre, amennyiben az megegyezik a fájl nevével és ugyanabban a könyvtárban van. Ehhez már csak a távirányítón kell megtalalálni a Subtitle gombot, viszont ezek színén és méretén nem módosíthatunk. A távirányító kurzor gombjaival beletekerhetünk a filmbe, a legalsó sorban található vezérlőkkel pedig leállíthatjuk, illetve normális sebességben játszhatjuk le a tartalmakat.

Mindent összevetve egy sokoldalú és jól működő médialejátszó került az LE320E-be. Ennél sokkal kevesebbet vártunk, főleg a csúnya grafikus felület után. De az az igazság, hogy sem a zenék, a fényképek kezelésére, sem az audiovizuális tartalmak lejátszására nem lehet panasz, sőt! Bőven láttunk már ennél sokkal drágább tévéket, amelyek beépített médialejátszója ennél sokkal-sokkal kevesebbet tudott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés