Sharp LE630, a Sharp-Philips hibrid LCD tévé

Extrák

Gyors beállítás

Bekapcsolás után egy többlépcsős, komplex rendszeren keresztül azonnal beállíthatjuk a fontosabb paramétereket. Megadható, hogy állványon vagy falra akasztva használjuk-e, esetleg hogy hallás- vagy látássérült-e a felhasználó. Egyszerűen, a felhasználó szemére és a fülére hagyatkozva lövi be a tévé elektronikája a kívánt értékeket, úgy, hogy csak meg kell mondani, hogy melyik kép/hangzás tetszik jobban. Nagyon kényelmes és felhasználóbarát megoldás, ami már korábban más Philips tévéknél is felbukkant, és egyáltalán nem baj, hogy ebből sem maradt ki.

Súgó

Hirdetés

Örvendetes módon egyre több tévébe kerül bele kislexikon, ráadásul nem csak a prémium kategória sajátja, amit jól bizonyít ez a modell is. A Súgó, bár puritán és illusztrációk sem dobják fel, igen jól kezelhető. Logikusan, témakörökbe rendezve kaptak helyet az egyes fogalmak. Egyes funkciók használatához még tanácsot is kapunk, nem lehet rá panasz.

Háttérkép és demóvideó

A vállalat más modelljeihez hasonlóan itt is beállítható, hogy a memóriában található kép töltse ki a képernyőt. Ennek nyilván csak esztétikai funkciója van, de igazából nem rossz ötlet, és ha már meguntuk, USB-n keresztül tölthetünk rá újat. Az is hasznos, hogy rendelkezik saját HD demóvideóval. Ez érzékelteti, hogy mire képes a modell akkor, ha nagyfelbontású tartalmat küldünk rá. Ez egyrészt megkönnyíti az értékesítést, másrészt pedig remekül lehet vele menősködni az ismerősök előtt, ugyanis tényleg nagyon-nagyon jól néz ki ez a nyilván különböző trükkökkel feljavított rövid anyag. Emellett mód nyílik arra is egy kettéosztott képernyő segítségével, hogy megnézzük, milyen konkrét hatásokkal jár a különféle képjavító eljárások aktiválása.

EPG

Az elektronikus programmagazin felépítésében sajnos nem követték a jól bevált szisztémát. Így tehát nincs kiskép, amelyben folyamatosan fut az adás, és nincs infósáv sem. Az egész képernyőt a magazin tölti ki nyolc csatornával, és mindössze az aktuális, illetve a következő programmal. A Philips tévéknél alkalmaztak hasonló megoldást, és ott sem volt ez az igazi. Kezelése nehézkes, lassú, és sokszor eltévedtünk menet közben. Mivel a távirányítón nincs feltüntetve, hogy melyik gomb mire szolgál, ezért sokszor rosszat nyomkodtunk, ezután pedig kezdhettük a procedúrát elölről. Nincs mit tenni, ezt vagy megszokja az ember, vagy idegbajt kap.

Optikai Érzékelő

Ennek aktiválása után a modell automatikusan módosítja a fényerőt a külső fényviszonyoknak megfelelően. Igazából nagy változást nem generál, viszont tökéletesen passzol a divatos és a japán kultúrában amúgy is kiemelt szerepet kapó zöld gondolatokhoz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés