Mit tud egy 44 000 forintos tévé?

Kipróbáltuk a belépőszint alját képviselő, Selecline 32S17 névre hallgató, szuperolcsó LED LCD televíziót.

Hirdetés

Kezelés

A  Selecline 32S17 okostévéplatformmal nem rendelkezik, mindössze egy igen puritán, mai szemmel már kicsit ósdinak ható, más olcsó tévékből már ismerős grafikus kezelőfelületet kapunk, ahol a különféle beállításokon lehet módosítani. A magyarul is kommunikáló rendszer felépítése logikus, úgyhogy minden bizonnyal a tökéletesen laikusok is elboldogulhatnak a kezelésével. Az USB porton keresztül csatlakoztatott perifériákat (egér, klaviatúra stb.) nem ismeri fel, mobil alkalmazással, hanggal vagy gesztusokkal nem irányítható.


[+]

Marad tehát a tradicionális távvezérlő, ami egy átlagos darab, hasonlót már számtalanszor láttunk. Háttérvilágítás nincs rajta, viszont a funkciógombok (pl. médiavezérlés, forráskezelés, felirat stb.) nem hiányoznak, így minden szolgáltatás egyszerűen és gyorsan elérhető a segítségével.


[+]

Satnya hangzás

A két darab 8 wattos integrált, rejtett hangszóró által produkált hangzás finoman szólva is karcsú. A megszólalás teljesen természetellenes, olyan, mintha egy bádoglavórból jönnének a hangok, a basszusokat csak sejteni lehet, amin még a mélyhangkiemelés funkció aktiválása sem segít. A készülék hajlamos elkenni a részleteket, így a finomságok nem igazán jönnek át, amivel olyan sokat azért nem árultunk el, hiszen ez a legtöbb mai televízióra igaz.


[+]

Nem hiányoznak az előzetesen programozott hangmódok (Zene, Szabványos, Film), amelyek között azonban markáns eltérések nem fedezhetőek fel. Mindenesetre, ha valakinek ezek közül egyik sem nyeri el a tetszését, akkor még mindig ott van az equalizer, így mindenki a saját ízléséhez szabhatja a hangszínbeállításokat.

Médialejátszó

A tévé rendelkezik előre telepített médialejátszó alkalmazással, amelyre az USB porton keresztül juttathatóak el a fotók, hanganyagok és videók. A grafikus kezelőfelület meglehetősen csúnyácska, de legalább a kezelése gyerekjáték. Lejátszási lista összeállítására nincs mód, mint ahogyan arra sem, hogy a mappákat, fájlokat különféle szempontok szerint (ábécésorrend, keletkezés dátuma stb.) rendezze sorba az ember.


[+]

A képeknél a JPG mellett a BMP és PNG formátumok kezelése megoldott. A szoftver az EXIF adatok feldolgozását és megjelenítését nem biztosítja, de a diavetítés funkció nem hiányzik, még aláfestő zene elindítására is van lehetőség. A zeneszámok közül csak az MP3 és WMA szabványúak jöhetnek szóba. A program az ID3 tagekkel boldogul, ám a dalszövegeket és a borítót még akkor sem képes megjeleníteni, ha az ehhez szükséges információk megtalálhatóak a metaadatok között.


[+]

Videós tesztcsomagunk lefuttatása során azt kellett megállapítanunk, hogy a formátumtámogatás e téren sem tökéletes. A Suzumiya és a Killa_sample fájlt el sem indította, a WMV-nél nem volt hang, a 3,8 Mbps MKV pedig akadozott. A program a külső feliratok kezelését támogatja, de csak papíron, ugyanis össze-vissza keverte a karaktereket, a magánhangzókat pedig nem is volt hajlandó megjeleníteni. Ez így gyászos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés