Samsung UE46D6530WS 3D tévé tesztje

3D

Bár a nagy koreai konkurens idén a passzív képalkotás mellett tört lándzsát, a Samsung továbbra is kitart az aktív shutteres megoldás mellett. Ezen állítólag sokat fejlesztettek az elmúlt évhez képest, hogy még látványosabbá tegyék a térhatású élményt, de a fenntartásaink azért továbbra is megvannak. A készülék a a side-by-side mellett a top-and-bottom 3D szabványt támogatja. Amennyiben háromdimenziós tartalmat érzékel, automatikusan 3D módba vált, amennyiben ez valamiért nem jönne össze, egy mozdulattal bekapcsolható. A 3D kép minősége három paraméterrel is módosítható. A 3D Perspektíva tízfokozatú skáláját azonban hiába tologattuk, változást gyakorlatilag nem tapasztaltunk. A mélység állítása viszont már látható eredménnyel jár. +5 a legerőteljesebb, a -5 pedig gyakorlatilag két dimenzió. A 3D Optimalizálással lehet némiképp finomítani a végeredményen, de túl nagy szerepe ennek nincs.

Konverzió és élmény

Hirdetés

A vállalat sok energiát és pénzt beleölt, hogy jobbá tegye a sokat kritizált aktív shutteres háromdimenziós rendszert. A HyperReal Engine valóban jobb képminőséget nyújt, mint tavalyi társai. Mélyebb a térhatás, dinamikusabb az összhatás, azonban a végeredmény még mindig nem az igazi. A probléma a szokásos: olyan, mintha a kétdimenziós objektumok mozognának eltérő síkban, így maguknak a tárgyaknál vagy az embereknél nincs meg a térérzet.

Sajnos túl sok háromdimenziós anyag még mindig nem érhető el, így ezek híján marad a 2D-3D konverzió, amely minőségében egyelőre erősen lemaradva követi az eredetileg is háromdimenziós tartalmat. Leginkább animációs filmeknél, sport- és magazinműsoroknál működik a dolog, filmeknél, sorozatoknál jobb nem nagyon alkalmazni.

Az eljárás egyik rákfenéje a villogás, ami most már korántsem olyan zavaró, mint régebben, de csak akkor, ha a képernyőt nézzük. A periférikus látásnál, azaz amikor oldalt nem a tévét látjuk, hanem mondjuk a falat, a villódzás látványosan jelentkezik. Erre megoldás lehet persze, ha jó közel ülünk a tévéhez, de akkor meg a pixelesedés miatt romlik az élmény.

A szemüvegen sokat javítottak, a korábbi bumfordi és nehéz darabok helyett most már pillekönnyű példányok közül is választhatunk, ahol az energiaforrás a szár hátuljára került, így nem érezni annak súlyát. Hogy eheti most a kefét az, aki tavaly vett ötöt az egész családnak... Sajnos a keretek környékén erőteljesen jelentkezik a cián-rózsaszín hatás, így kanapéból vagy ágyból nem az igazi a 3D tévézés. Szellemképekkel nem nagyon találkoztunk, de a gyors mozgások, például egy jól megrúgott focilabda esetén, tapasztaltunk akadozást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés