Samsung F8500 tévé: prémium plazma próbája

Médialejátszó

Az integrált médialejátszók terén a Samsung hagyományosan a legtöbb vetélytársa előtt jár, úgyhogy joggal lehetett bízni abban, hogy ezzel a szolgáltatással e tévé esetén sem lesz semmi grimbusz. A megújult grafikus kezelőfelület ugyan kicsit túldíszített, de ettől még remekül el lehet igazodni a könyvtárak, fájlok között, köszönhetően annak, hogy a számítógépeknél már bevált tipográfiai elemeket vették elő itt is. További segítségként mód nyílik arra, hogy ömlesztve kérjük a kijelzőre az összes elérhető képet, zenét vagy videót, és ezek a keletkezés dátuma vagy ábécésorrend szerint listázhatóak. Ráadásul a lejátszási lista összeállítása sem ütközik akadályba, ami hangozzék is bármilyen röhejesen, 2013-ban még mindig kuriózumnak számít.

Videók

Hirdetés

Tesztcsomagunk bevetése után kiderült, hogy a már sok eszköznek gondot okozó Killa_sample ezzel is kibabrált, hiszen a videó el sem indult. Emellett a 3,8 Mbps bitrátájú MKV fájllal akadt gond, ez ugyanis olykor akadozott. A többivel viszont semmi gondja nem akadt, tehát azokat mindenféle döccenés nélkül, tökéletesen színhelyesen, zajosodásmentesen játszotta le, és a hangsávok megszólaltatása sem ütközött akadályba.


A videók vezérlése történhet a már évtizedek óta megszokott módon, a távirányítón elhelyezett funkciógombok nyomkodásával. Akinek ez valamiért nem nyeri el a tetszését, a képernyőre csalható virtuális kezelőfelület segítségével is beletekerhet a filmekbe. Sőt a rendszer arra is képes, hogy virtuális fejezeteket hozzon létre a videókból, és azokhoz képet rendeljen, pont, mint ahogy azt a DVD vagy Blu-ray lemezeknél már megszokhattuk. A rendszer a külső feliratok kezelését támogatja, feltéve, ha azok neve megegyezik az épp futtatott fájléval. A betűk színe nem, viszont a mérete módosítható, a karakterkódolás is állítható, és ha a szöveg elcsúszna a képhez képest, az századmásodpercenként eltolható. Lejátszás közben közvetlenül lehet váltogatni a kép- és hangprofilok között, azaz nem kell az egész képernyőt elfoglaló rendszermenüt előhívni ehhez.

Zenék, képek

A tévé olyan digitális fotóalbumként is használható, amely a JPG mellett a BMP, illetve PNG kiterjesztésű fájlok megjelenítését biztosítja. Azaz a GIF-ek és a manapság népszerű animgifek nem kerültek be a támogatott formátumok körébe. Viszont az is igaz, hogy a képek nagyíthatóak, forgathatóak és a diavetítés funkció is elindítható. Itt lehetőség nyílik a képváltás sebességének módosítására, különféle képi effektusokkal történő színesítésére, és akár háttérzene is elindítható mögötte. A készülék feldolgozza az EXIF adatokat, azaz képes megjeleníteni, hogy egy adott fotó milyen géppel, milyen beállítások mellett készült.


A zenelejátszó grafikus kezelőfelülete egész jól néz ki, egy bibi van vele, mégpedig, hogy az ékezetes karakterek megjelenítését nem támogatja, de azért ezen simán túl lehet lépni. Az ID3 tagek kezelése megoldott, és a hangzással kapcsolatos beállítások is elérhetőek innen közvetlenül. A formátumámogatás dicséretet érdemel, ugyanis a kötelező MP3 mellett a WMA és a veszteségmentesen tömörített, azaz elméletben jó hangminőséget biztosító FLAC fájlok megszólaltatására is képes.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés