Samsung F8500 tévé: prémium plazma próbája

3D és hangzás

Csak aktívan!

Hirdetés

A Samsung minden készülékében, legyen az plazma vagy LCD televízió, az aktív shutteres 3D képalkotási eljárást favorizálja egyelőre, így tehát ez a modell is erre a megoldásra épül. Ennek kétségtelen előnye, hogy lehetővé válik a térhatású Full HD tartalmak megjelenítése, ellentétben a rivális eljárással. Viszont az is igaz, hogy a szükséges szemüvegek drágábbak, és bár tömegüket már sikerült jelentősen lecsökkenteni, azonban a működési elvből fakadó vibrálást képtelenek voltak száműzni. Ez világosban borzasztóan zavaró lehet, és bár egy negyedóra alatt megszokja a szem, sokan egyszerűen nem adnak ennyi időt az egésznek.

Pedig olykor lenne értelme, hiszen ha sikerül valahonnan normális minőségű, a 3D-ben rejlő lehetőségeket valóban kihasználó tartalmat keríteni, akkor ez a funkció valóban hozzáadott értéket jelent. Egy olyan szolgáltatást, amelyre érdemes odafigyelni, amelyet érdemes számba venni, mikor az ember az otthoni filmnézést tervezgeti. Szellemképesedésbe nem futottunk bele, viszont igen gyors mozgások esetén némi akadozás azért jelentkezett.

A készülék támogatja a jelenleg is használatos térhatású formátumok kezelését, és ha ilyet észlel, akkor automatikusan 3D módba kapcsolja magát. A kép perspektívája és mélysége is szabályozható egy-egy tízfokozatú skálán, amire olykor szükség is lehet, illetve felcserélhető a jobb és bal szembe jutó kép, ha ezzel valami hiba lenne. A tévé képes a kétdimenziós anyagokból is háromdimenziósat fabrikálni, de a konvertált anyagok minősége természetesen nem éri el a direkt e célra szánt 3D kamerával felvett videók minőségét.

Hangzás

Skyrimezés közben azonnal feltűnt, hogy milyen gyönyörűen bömböl egy sárkány, sustorog a szél és szépen csörög a balta, ahogy az ellenfél húsába vág, úgyhogy le mertük volna fogadni, hogy került integrált mélynyomó a készülékbe. Azonban a technikai specifikációkat átböngészve kiderült, hogy ez tévedés, hisz csak a szokásos, két darab tízwattos hangsugárzóval van dolgunk. Ezek viszont jobban szólnak, mint a legtöbb konkurensé, bár nyilván egy dedikált külső audiórendszernek a nyomába sem érnek. Így aki komoly hangélményre vágyik, az jobban teszi, ha beszerez egy házimozirendszert vagy legalább egy hangprojektort.

Az előzetesen beállított hangmódok (Film, Hangosított, Normál, Zene, Tiszta Hang) szokás szerint már nevükben is jelzik, hogy milyen típusú tartalmak mellé szánja őket a gyártó. Aki ezzel nem elégedett, az a saját igényeihez igazíthatja a hangzást, amelyhez a készülék egy varázsló alkalmazással nyújt segítséget. Itt különféle hangmintákat szólaltat meg a modell, és ezek közül kell kiválasztani azt, amely a leginkább passzol az ízlésünkhöz. Ez teljesen korrekt, jól használható megoldás, nem is kell vele sokat vacakolni, hiszen pár perc alatt végezhet vele az ember. Működés közben semmilyen hanghibát nem produkált, tehát a készülékház rezonanciájától, és az egyes plazmákra mind a mai napig jellemző percegéstől, halk pattogástól nem kell tartani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés