Megroggyant a Samsung a tévés piacon, de mi lehet a következő lépés?

Milyen lehetőségek állnak a cég előtt: marad az LCD, jön az OLED, esetleg valami új?

OLED tévé akár LG panellel

Vissza az OLED-et!

A Samsung 2013-ban nagy dérrel-dúrral dobta piacra saját fejlesztésű panellel ellátott OLED televízióját, de a projekt csúnyán elhasalt. 2014-ben ejtették is az egészet, és teljesen kivonultak az OLED tévé színtérről. Azóta következetesen mindenhol azt nyilatkozták, hogy egy életre leszámoltak ezekkel a modellekkel, viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy a telefonokba továbbra is gyártanak, fejlesztenek OLED kijelzőket, sőt idén bemutatták a világ első nyújtható OLED megjelenítőjét. Így azért túlzás lenne azt állítani, hogy elfordultak az egész technológiától.


[+]

Az egészen biztos, hogy nagyot ütne, ha 2018-ban visszatérnének erre, és még egyszer megpróbálkoznának a saját fejlesztésű OLED tévékkel. De erre szerintünk nagyon kicsi az esély. Az általuk favorizált RGB OLED technológiában eddig még senkinek sem sikerült megoldani, hogy emberi áron állítsanak elő nagy méretű, nagy üzemidejű, megbízható kijelzőket. A Samsungon kívül ebbe belebukott már a Sony, a Panasonic, a Seiki, a Sharp és a TCL is korábban.

Szerintünk az esély erre: 1 %

Hirdetés

Panel... igen, tőle!

A fentiektől függetlenül az még igaz, hogy ma a prémium kategóriás tévé egyet jelent az OLED-del. A végtelen kontraszt, a tökéletes fekete és az egyszerűbb szendvicsszerkezet által biztosított dizájn lehetősége komoly előnyt jelent az LCD-vel szemben ebben a ligában. Nem csoda, hogy a Samsungon és a TCL-en kívül minden komoly és kevésbé komoly piaci résztvevő (LG, B&O, Toshiba, Skyworth, Panasonic, Loewe, Philip, Sony, Metz, Changhong, Konka, Vestel és Grundig) kínálatában ott vannak ezek a készülékek, melyek mindegyikében egyetlen gyártó által előállított panel található.


[+]

A Samsunghoz passzolna is az OLED tévé, a dizájnra, különleges hangrendszerre biztos van pénzük, egymillió százalék, hogy elő tudnának állni valamilyen extra modellel. Ez ráadásul egy tökéletesen sima, mások által már kitaposott út lenne, nincs benne kockázat, de nyilván van egy bökkenő a dologban, amitől az egész egyáltalán nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. Mégpedig az, hogy a panelt nekik is az LG-től kellene megvenni hozzá, és sokak szerint ez az, ami az egésznek keresztbe tehet. A két dél-koreai cég ugyanis a jelek szerint nagyon nehezen viseli egymást, legalábbis a külvilágnak évtizedek óta ezt kommunikálják.

Viszont több dolog miatt sem elképzelhetetlen ez a forgatókönyv. Egyrészt a patinás japán cégek is túlélték, hogy a rövid idő alatt feltört dél-koreai riválisuktól vásárolnak panelt. Másrészt pedig pont az idén tört meg a jég, és fordult elő, hogy a Samsung az LG által gyártott kijelzőkre szorult. Nem roppant bele a cég, nem tartja ettől senki sem rosszabbnak a márkát. Az sokkal nagyobb baj, hogy az általuk gyártott QLED LCD csúcsmodellek képe elmarad az OLED tévéktől. Itt lenne az ideje logikusan gondolkodni, mert a piac már ítéletet mondott, a számuk önmagukért beszélnek!

Szerintünk az esély erre: 30 %

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés