Samsung HU7500: 3D-s, középkategóriás UHD tv

Hirdetés

Képminőség

A kötelező 16:9 és 4:3 képarány mellett két nagyított profil is bekerült a beállítások közé, ezeknél viszont számolni kell azzal, hogy egyes képrészletek lelógnak a kijelzőről és eltűnnek a semmiben. Ezen kívül van még egy mód, amely megtartja az eredeti forrásanyag felbontását, de ilyenkor értelemszerűen (már ha nem 4K videóról van szó) meglehetősen vaskos fekete keret övezi majd a képet. Aki nem akar ezzel az egésszel vacakolni, az akkor jár a legjobban, ha a Képernyőhöz igazítás menüpont mellett teszi le a voksát, hiszen ezt választva az elektronika úgy igazítja a képet, hogy az minden esetben tökéletesen kitöltse a kijelzőt.

Az Edge-LED háttérvilágítás miatt a fényerő eloszlása nem tökéletes, de azért a hétköznapi használat közben a felhősödés nem zavar be, hisz csak csatornaváltásnál tűnik fel olykor ez az effektus. Az IPS glow-hoz hasonló jelenséget sem sikerült teljesen száműzni, emiatt a sarkoknál át-átszűrődik némi fény sajnos. Utánhúzás egyáltalán nem jelentkezett, viszont amikor kisméretű objektumok zúgtak át a képernyőn (tehát például egy teniszközvetítés során a labda), akkor némi akadozásba bele lehetett futni, viszont ezen segíthet a Motion Plus névre hallgató interpolációs képjavító technológia. Ráadásul itt egy tízfokozatú skálán lehet szabályozni a virtuális képkockák, illetve a fekete négyzetek felbukkanásának intenzitását, ami jól jöhet, ha túlságosan szappanoperaszerű lenne a képvilág.

A Bőrszín tónus szintén hasznos lehet, ha valamiért az emberek arca túlságosan vörösben pompázna, de erre egyébként nem nagyon akadt példa. A Fekete tónus aktiválásával elméletben a kép mélységének növelése fokozható a sötét színek mélységének a módosításával, viszont nem igazán láttuk semmi okát, hogy ezt babráljuk, nem volt szükség erre egyáltalán. Az energiafogyasztás csökkentésének érdekében bekapcsolható a Fényerő mozgáshoz névre hallgató funkció, amely a képernyőn megjelenő tartalmakat figyelembe véve mérsékli a fényerőt. Ennek szintén semmi értelme nincs, teljesen felesleges ily módon energiát spórolni, akit annyira zavar a fogyasztás, az ne vegyen tévét egyáltalán. A Dinamikus kontraszt a tartalom függvényében módosítja a kontrasztarányt, azonban ez olykor, egészen pontosan a világos és sötét képrészletek váltakozásánál enyhe vibrálást eredményezhet. A fekete megjelenítése egyébként nem tökéletes, ideális beállítások mellett a kalibrátorral 0,08 cd/m² feketeszintet mértünk, ami azt jelenti, hogy a valós kontrasztarány értéke:1:1575.

A zajosododást nem sikerült teljesen kiiktatni, ez a zavaró jelenség leginkább a régi, illetve rossz minőségű, alacsony felbontású anyagoknál volt tapasztalható. Ezen kívül néha felbukkant a csíkos háttér előtt elhelyezkedő objektumok körül némi halványan remegő auraféleség, amely szintén nem válik a készülék dicséretére. Ezeken egyébként a Digitális tiszta megjelenítés névre hallgató képjavító eljárás hivatott segíteni, de tökéletesen ez sem képes kiküszöbölni a problémákat. A betekintési szög horizontálisan és vertikálisan is megfelelő, így a sötét árnyalatok csak akkor kezdenek torzulni, ha egyébként is zavaróan oldalról vagy magasról nézi az ember a képernyőt. A színvilág normális beállítások mellett természetes, harmonikus, szerencsére nyoma sincs a vállalat korábbi tévéit jellemző túlzott harsányságnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés