Samsung HU7500: 3D-s, középkategóriás UHD tv

Hangzás, 3D, DTV

Megszólalás

A készülékbe a technikai specifikációk szerint a szokásosnál jóval komolyabb, 60 wattos hangrendszer került, amely többek között két darab 10 wattos mélysugárzót is tartalmaz. Ennek köszönhetően a megszólalás valamivel jobb, mint amit a nagy átlagtól megszokhattunk, de azért annyira egetverően nem nagy a különbség. Aki arra számít a viszonylag nagy teljesítményt látva, hogy ezzel majd kiválthatja a házimoziszettet, hangállványt vagy hangprojektort, az csalódni fog. A dinamika, a gazdagság és a telt mély basszusok a dupla mélysugárzó és a misztikus elnevezésű "Új hullámterelés" technológia ellenére hiányoznak. Viszont szerencsére hanghibák, statikus zörejek vagy készülékház pattogása nem jelentkezik, nem keseríti ilyesmi a szórakozást.

Az előre programozott hangmódok a szokásoknak megfelelően többé-kevésbé már nevükben is jelzik, hogy milyen jellegű tartalmak mellé szánja őket a gyártó. Így a kínálatban a Normál mellett megtalálható a Zene, Film, Tiszta hang és Hangosított profil is. Bekapcsolható a dinamikakompresszió, a beszédhang felerősítése és a virtuális surround hangzás is. Amíg az első kettőnek van némi értelme, utóbbi pusztán egy kicsit visszhangosabbá teszi a hangzást, de térhatású megszólalást, na azt nem produkál.

Hirdetés

3D

A Samsung egyik legnagyobb tévedése az volt, hogy nem ismerték fel időben, hogy az aktív shutteres képalkotási eljárás hátrányai sokkal többet nyomnak a latban, mint az előnyök. Egészen pontosan a technológiából fakadó enyhe remegésről van szó, amely gyengén, de mindig jelentkezik a periférikus látómezőben, ha nem sikerül teljesen besötétíteni a helyiségben. Ez rendkívül zavaró, és ugyan 10-15 perc után már megszokja a szem és az agy, de sokaknak nincs türelme ennyit várni, vagy eleve érzékenyebbek erre az átlagnál.

A termék mellé járó SSG-5100GB típusú szemüvegek egyébként kényelmesek és könnyűek, ezzel nincs gond. A képminőséggel 3D módban viszont néha akadt. Bár akadozás nem jelentkezett, némiképp meglepő módon enyhe szellemképesedésbe bele-belefutottunk. A 2D->3D konverzió működik, de gyors, pörgős filmeknél, illetve sporteseményeknél nem igazán érdemes erőltetni. Ezt a funkciót jobb meghagyni a természetfilmeknek, animációs alkotásoknak, valamint magazinműsoroknak. A 3D hatás intenzitása egy tízfokozatú skálán szabályozható, és ha gond lenne azzal, hogy a bal szembe a jobba szánt tartalom jut, akkor ez egy gombnyomással orvosolható.

DTV

Manapság már a belépőszintű zsebtévékből sem igazán hiányozhatnak az integrált digitális tunerek, így ezeket természetesen ebből a modellből sem spórolták ki. Így mindösze antennát kell rádugni, és máris képes a földfelszíni digitális adások vételére. A csatornakeresés a hagyományoknak megfelelően nagyon egyszerű folyamat, a felhasználónak nem kell semmit manuálisan állítgatnia, az elektronika mindent elintéz helyette villámgyorsan. A jelfeldolgozás jól műküdik, egy egyszerű, olcsó, kisteljesítményű beltéri szobaantenával is problémamentesen képes volt együttműködni, aminek köszönhetően az adás folyamatos volt, a kép nem vált pixelessé.

Természetesen lekérhető az aktuálisan futó műsorról egy rövid tartalmi ismertetés, illetve ez az elektronikus tévéújságot fellapozva is elolvasható. Az EPG közepesen sikerült darab, hiszen hét adó másfél órányi programja fér ki rá, de arra már nincs mód, hogy a felhasználó ezek között típusuk szerint tallózzon, tehát, hogy mondjuk kilistázza a filmeket, híreket vagy sportközvetítéseket. Viszont az időzített felvétel beprogramozására mód nyílik, és az emlékeztető is bekapcsolható, tehát a tv figyelmeztet, ha olyan műsor kezdődik, amelyet korábban kinéztünk magunknak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés