Hirdetés

Samsung CRG5 monitor elképesztő képfrissítési rátával, remek áron!

Nálunk járt a játékos igényekhez tervezett, de azért mások által is vidáman használható, G-Sync támogatású kijelző.

Képminőség

A monitorba egy saját fejlesztésű és gyártású, 8 bites, VA technológiára épülő panel került. A 27 hüvelykes képátlóval bíró, 16:9 képarányú megjelenítő Full HD (1920x1080) felbontású, így a pixelsűrűség 81,59 ppi, ami azért elég messze van az elit kategóriás értékektől. A képernyőt szokás szerint ez esetben is bevonták olyan speciális anyaggal, amely mattá teszi és jó hatásfokkal csillapítja a tükröződést, illetve oszlatja el a zavaró külső fényeket.


[+]

A W-LED háttérvilágítást használó kijelző nem PWM rendszerű, tehát a fényerő csökkentését nem a panel villogatásával oldják meg, ami mindig nagy öröm. A maximális fénysűrűség 300 cd/m², és nem támogatja a nagy dinamikatartományú anyagok megjelenítését, de a HDR hatás ekkora fényerő mellett amúgy sem lenne túl látványos. A legkisebb mért fénysűrűség 19,3 cd/m², ami remek érték, azt jelenti, hogy annak is jól jöhet, aki szeret sötétben kifejezetten kis fényerő mellett játszani vagy dolgozni.

Hirdetés

240 Hz

A Samsung CRG5 támogatja a G-Sync technológiát, a maximális frissítési frekvencia pedig 240 Hz. Kipróbáltuk az NVIDIA hivatalos demójával, illetve egy-két játékkal (pl. Strange Brigade), és azt tapasztaltuk, hogy a G-Sync jól működik. Hogy van-e értelme ekkora maximális frissítési frekvenciának, arról megoszlanak a vélemények, mi azt éreztük, hogy jobban megy a lövés, de ez lehet, hogy csak placebo hatás volt.


[+]

Betekintési szög

A VA paneltechnológia egyik hátránya papíron a nem annyira jó betekintési szög, és ezt el tudjuk mondani a hajlított kialakításról is. A valóság sajnos nem cáfolt rá az elméletre, hiszen e téren nem teljesít különösebben jól a készülék. Nagyjából 145-150 fok környékéről már markánsan érződik a tónusok fakulása, de azért invertálódástól nem kell tartani. És azért az is igaz, hogy ha valaki egymaga ül szemben a képernyővel középen, akkor a nem túl acélos betekintési szög egyáltalán nem okoz problémát.

Homogenitás, válaszidő, input lag

A keretbe épített LED-ek által szolgáltatott háttérvilágítás eloszlása műszeres méréseink szerint ezúttal sem tökéletesen egyenletes; az egyes képernyőtartományok között akár 20 százalékos eltérés is előfordulhat, ám az is tény, hogy a felhősödés, foltosodás a mindennapi használat során nem igazán szúr szemet. A maximális válaszidő 20 ms, ami több fokozaton keresztül gyorsítható egészen 4 ms-ig, mindezt ráadásul úgy, hogy a zavaró túllövés effekt egyáltalán nem tapasztalható. Az input lag méréseink szerint 12,4 ms, ami igen jó értéknek számít, és ez is egy olyan tényező, ami a játékosok számára fontos lehet.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés