Régi-új barát: az AMD RX 580/570 VGA-k tesztje

Az ASUS, az MSI és a Sapphire kártyáival néztük meg, mit tud az újnak mondott RX 500-as sorozat.

Hirdetés

MSI Radeon RX 580 Gaming X

Ha MSI és Gaming X, akkor előre borítékolható, hogy a fekete-vörös dizájnt kapjuk dupla ventilátorral, némi hőcsővel, piros LED-ekkel és RGB világítással szerelt MSI emblémával, na és persze sárkányos motívummal a hátlapi lemezen. Bár a sárkányos dizájn léte megkérdőjelezhető, úgy tűnik, az MSI-nél bejött, ahogy alapvetően a Gaming X sorozatra szerelt TorX 2.0 ventilátorokkal megfejelt TwinFrozr VI hűtő is.


[+]

Lényegében hűtés és megjelenés terén mindent megkapunk, amit a szériától megszokhattunk. A káryta természetesen két helyet igényel, a hátoldalon ehhez mérten tobzódnak a kimenetek: DVI-D mellett két HDMI 2.0b és szintén egy pár DisplayPort 1.4.


[+]


[+]

A hűtés alapvetően hőcsöves megoldás, de egy fémlapot is kapunk, amelyre a VRM és a memóriák adhatják át a hőt, illetve egyes alkatrészek vastag hővezető paddal közvetlen a bordákhoz kapcsolódnak.


[+]


[+]

A Samsung műhelyéből került ki a Radeon RX 480 tesztünkből is ismerős K4G80325FB-HC25 típusjelű videomemória, ami GDDR5 típusú, chipenként 1 GB kapacitású modell, gyári üzemfeszültsége 1,5 V, és 8000 MHz effektív órajelre hitelesítették. Az MSI kártyája OC módban ennél valamivel magasabb, 8100 MHz-es effektív frekvencián járatja a chipeket.


[+]

Az MSI RX 580 tápellátása is sok hasonlóságot mutat a korábban már látott RX 470 Gaming X-szel, de itt a plusz fázisokat is megkapjuk, azaz a GPU oldalán ezúttal hatot, a memóriákhoz pedig a szokásos kettőt. Az alkatrészek sem okoznak meglepetést, a gyártó most is SFC induktivitásokat használt integrált M3816N végfokozatokkal, a vezérlő azonban az International Rectifier helyett most az OnSemi gyártmánya, a közkedvelt uP9505P.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés