Razer Nommo Pro – sok hang egy vagyonért

Piacon a Razer még januárban bejelentett, THX minősítésű 2.1-es hangrendszere, ami állítólag zenére, mozira és játékra is jó.

Hirdetés

Tulajdonságok, beüzemelés

A Nommo Pro klasszikus 2.1-es felépítést kapott, erősítővel egybeépített, basszreflex rendszerű mélynyomóval és kétutas szatellitekkel. A cég viszonylag kevés adatot közöl, így nem árulja el az erősítő teljesítményét, a hangsugárzókról is csak annyit tudunk meg, hogy a szatellitek mélyközép meghajtói 77 mm-es, kevlárszövetből készült membránnal dolgoznak, míg a magassugárzók 20 mm-es selyemdómok. A mélysugárzó 152 mm-es átmérővel rendelkezik.

Termék megnevezése Razer Nommo Pro
Felépítés 2.1-es, háromutas hangrendszer
Mélysugárzó 152 mm-es, lefelé sugárzó membrán,
basszreflex kialakítás
Szatellitek kétutas, zárt hangdoboz, mélyközép 77 mm-es,
magassugárzó 20 mm-es membránnal
Erősítő teljesítménye nincs adat
Frekvenciaátvitel 35 Hz - 20 kHz
THD nincs adat
Érzékenység nincs adat
Bemenet - Toslink
- analóg (3,5 mm-es jack) vonalszintű
- Bluetooth 4.2 (távvezéslésre is)
- USB
Extrák THX minősítés, Dolby Virtual Surround Sound,
távvezérlés telefonos appból, Chroma-kompatibilis RGB világítás
Méretek Szatellitek: 290 x 130 x 180 mm
Mélysugárzó: 270 x 270 x 390 mm
Gyártó honlapja www.razer.com
Termék honlapja Razer Nommo Pro
Fogyasztói ár 500 euró (kb. 170 000 Ft)

Mint említettük, a rendszer többféle bemenetet kezel: a PC felől csatlakozhatunk rá optikai kapcsolaton (Toslink) vagy USB porton keresztül, mobiltelefon és más mobil eszköz számára pedig ott a vonalszintű bemenet, illetve a Bluetooth. Utóbbi azonban nemcsak hangátvitelre szolgál, hanem távvezérlésre is, amelyet egy Androidra és iOS-re elérhető alkalmazás segítségével valósíthatunk meg. Ebben lehetőségünk van nemcsak a hangerő beállítására és a bemenet kiválasztására, de többféle hangkép között is válthatunk, illetve alapszinten ugyan, de az RGB LED-ek működését is befolyásolhatjuk.


[+]

Amennyiben számítógépünkre USB kapcsolaton keresztül csatlakoztattuk a Nommo Prót, akkor ugyanezeket a funkciókat elérhetjük a Razer Synapse 3 szoftverén keresztül is, és itt persze a teljes Chroma funkcionalitás is rendelkezésre áll majd a világítás területén.

Miközben a szoftveres konfiguráció jól hangzik, a Razer messze nem használta ki az ebben rejlő lehetőségeket: a nyolcsávos EQ nem teszi lehetővé például egyedi profilok elmentését, és beállításokat sem tudunk profilokba menteni. Ennél is szomorúbb, hogy még a bemenetekhez sem lehet ilyesmit csatolni, nincs mód például arra, hogy például optikai bemenet kiválasztásakor THX „üzemmódra”, USB-n pedig Dolby Game hangképre váltson a rendszer – pedig a Nommo Pro árát figyelembe véve ez igazán elvárható lenne.

Összeszerelés

A Nommo Pro összerakása alapvetően nem különbözik a jobb minőségű 2.1-es hangrendszereknél megszokottaktól: a mélynyomóhoz kell csatlakoztatni a két szatellitet, a távvezérlőt, és ideális esetben az PC-t a mellékelt USB kábellel, majd jöhet a tápellátás és végül a főkapcsoló megnyomása.


[+]

A kábelezés megoldásáért egy nagy piros pontot kiosztunk a Razernek, mert a csatlakozók ugyan egyediek, a vezetékek igényesek, szövetborítást kaptak és elég hosszúak is: az USB kábel 190 cm hosszú, a szatellitek pedig 180 cm-es vezetéket kaptak. A legjobban a távvezérlő járt, ezt 250 cm-re is elvihetjük a mélynyomótól.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Razer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés