Hirdetés

Szóljon hangosan a Leviathan!

Hangpróba

Kezelés

A hozzá járó, eltérő kialakítású talpaknak köszönhetően három fokozatban szabályozható, hogy milyen szöget (1, 15 vagy 18) zárjon be a padlóval, asztallal, tv állvánnyal stb. a központi egység, mégpedig a célból, hogy a hangok minél jobban eltalálják a  felhasználó fülét. A vezérlés pofonegyszerű, a tetején elhelyezett kezelőpanelen található gombokat kell nyomkodni. Itt lehet meghatározni a forrást, bekapcsolni a Bluetooth-t és a virtuális 5.1-es hangmódot, lehet némítani, váltogatni az előzetesen programozott hangmódok közül, illetve módosítani a hangerőn.

Távirányítót nem kapunk és a szett okostelefonos alkalmazással sem vezérelhető, ami azért egy kicsit meglepő. A gombok közelébe pakolt monokróm LCD kijelző nagyon jól használható, minden szükséges információ leolvasható róla. A hangszóró elméletben támogatja a Bluetooth használatát (aptX profil), amihez a legegyszerűbben az NFC technológia segítségével párosíthatóak különféle kompatibilis eszközök. A dolog a gyakorlatban is teljesen jól működött, a kapcsolat nem szakadozott, de tény, hogy ilyenkor némi hangminőség-romlással számolni kell.

Hangminőség, megszólalás

A termékkommunikációban 5.1-es hangrendszerről van szó, és az tény, hogy a 30 wattos névleges kimeneti teljesítményű, 5,25” hüvelykes, kábelen csatlakoztatható, passzív mélysugárzó (impedancia: 8 ohm, frekvenciaátvitel: 20-180 Hz) nem hiányzik. Viszont a központi egységbe (impedancia: 8 ohm, frekvenciaátvitel: 180-20 000 Hz)  csak két darab kétutas (2,25"-es full range hangsugárzóból és 0,74"-es magassugárzóból álló) hangszóró került, melyek teljesítménye egyenként 15 watt. A vállalat honlapján található ábra becsapós, ugyanis oldalra pozicionált hangsugárzók, illetve center hangszóró egyszerűen nincs benne, hiába utalnak erre a képességeit méltatni hivatott nyilak.

Tehát a Leviathan a valóságban egy 2.1 csatornás kompakt szett, amely papíron képes a virtuális 5.1 térhatású hangzás megteremtésére. A kis méretnek megvan az az előnye, hogy elfér akár egy tévéállványon vagy számítógépes asztalon is, a monitor előtt éppúgy, mint a notebook mellett. Viszont emiatt gyakorlatilag nem képes a sztereó hangtér megteremtésére, illetve csak akkor, ha nagyon közel hajol hozzá az ember, ez pedig teljesen életszerűtlen a mindennapokban.

Nincs rá lehetőség, hogy a felhasználó saját ízléséhez szabja a magas és mély hangok arányát, csak a három előzetes beállított profil közül válogathat. Ezek között csak a mély hangok tekintetében figyelhető meg markáns különbség: Játék módban sok a basszus, Zene módnál közepes, Film módban pedig kevés. A virtuális térhatás itt sem működött, aktiválása után annyiban módosult a megszólalás, mintha egy nagyon enyhe visszhangeffektet kapcsoltunk volna be.

A hangminőség távol áll a tökéletestől, de ez egy ilyen kompakt kialakítású eszköz esetében nem igazán meglepő. Elsősorban a tisztasággal akadtak problémáink, még jó minőségű forrásanyag, nagy felbontású hangállományok esetén is hajlamos elkenni, összemosni a részleteket, és ez éppúgy igaz a hangprojektorra, mint a mélysugárzóra. A dobok sokszor erőtlenül puffogtak, csattogtak, viszont az is igaz, hogy hanghibákat nem produkált. A megszólalás lehetne valamivel dinamikusabb, a hangerő viszont egy átlagos lakás átlagos méretű szobájába tökéletesen elég. Tapasztalataink szerint játékra ideális (talán azért, mert ilyenkor az ember egyszerűen nem tud a megszólalás apró részleteire koncentrálni), ezután következnek a filmek, a tévéműsorok, majd végül a zeneszámok.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Razer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés