Wooting 60HE+ tapasztalatok
A Wooting billentyűzeteket a stílszerűen Wootility-nek hívott szoftveren keresztül lehet beállítani, ez minden operációs rendszerre elérhető, de a dedikált Linux, macOS és Windows kliensek mellett a böngészős változat sem hiányzik, ami örömteli részlet. Minden felületén látszik, hogy átgondolt, sebességben, minőségben egyaránt kiváló, egyedül csak az RGB-beállításokkal küzdöttünk egy kicsit, de azért annak a logikájára is rá lehet érezni.
Maga a klaviatúra négy aktív profilt tud eltárolni, de a programban többet is létrehozhatunk, majd kiválaszthatjuk, hogy mely négy legyen feltöltve. Miindegyikhez rendelhetünk külön RGB fényeket, úgyhogy már a színekből is egyértelműen látszódhat, hogy épp melyik aktív, ráadásul a váltáshoz nem muszáj elindítanunk az alkalmazást, mivel gombnyomással ugrálhatunk közöttük. Ez igencsak hasznos, hiszen mint az összes ilyen billentyűzetnél, itt is érdemes létrehozni külön játékos és gépelős profilokat.
Hirdetés
A rapid trigger beállítások hibátlanok, jól látszik, hogy a Wooting találta fel a technológiát, tehát pontosan értik, hogy miről van szó és hogy kell jól konfigurálni. Értelemszerűen gombonként lőhetünk be mindent, a minimális nyomási érzékenység 0,1, a felengedési pedig 0,15 mm, és ezt az eszköz a valóságban is tudja. Van egy alacsony késleltetésű mód, a Tachyon, ami 2-ről 1 ezredmásodpercre csökkenti a késleltetést, és bár valószínűleg nem ad hozzá túl sokat a játékhoz, azért placebónak jó; nem túl lényeges, de használatakor az összetett világítási effekteket nem lehet használni. Van kontroller mód, és egy Xbox kontrollert is tud emulálni az eszköz, plusz adott a DKS, amivel maximum négy funkciót rendelhetünk hozzá egy-egy gombhoz. De összességében nem ezért találtuk a legjobbnak ezt a szoftvert, hanem az olyan magától értetődőnek tűnő apróságok miatt, mint a visszalépés lehetősége, vagy épp a kiválóan működő drag and drop kezelés; kezelhetőség szempontjából egyszerűen jobb és hatékonyabb, mint versenytársai.
A Wooting jó hírneve nem bizonyult alaptalannak, játék közben messze ezt az eszközt éreztük a leggyorsabbnak és a leginkább reszponzívnak. Teljesen más élmény, mint amit a hagyományos billentyűzetekkel tapasztalhatunk, de a különbség még a többi, általunk próbált mágneses kapcsolós klaviatúrához képest is érzékelhető – az általunk megkérdezett profik legalábbis egyöntetűen ezt mondták. Mindezt nehéz szavakkal leírni: egyszerűen olyan benyomást kelt, mintha jobb kontrollunk lenne a karakterünk fölött.
A használat amúgy némi gyakorlást igényel, ami mindegyik rapid trigger perifériáról elmondható, de mivel a Wooting megoldása a leghatékonyabb, talán itt kellett leginkább hozzászoknunk az új mozgáshoz. Rendkívül szórakoztató, hogy eleinte egy kicsit részegesnek tűnhet a botladozásunk, de amúgy még ez is segítheti a játékot, hiszen a kiszámíthatatlanság miatt nehezebben találnak el minket. Egy szó, mint száz: játékban a Wooting bizonyított, kiválónak éreztük az HE60+-t.
A gépelési élmény is kellemes, mert egy rendkívül jól összerakott, minőségi alkatrészekből felépített apparátusról van szó, itt legfeljebb a 60 százalékos kivitel jelenthet korlátot, de a kiváló szoftvernek köszönhetően lehet olyan minőségűre emelni a gépelési élményt, ami könnyed munkavégzést is lehetővé tesz, bár mondjuk egy szakdolgozatot nem erről a klaviatúráról írnánk meg. Persze a cég kínálatában akad 80 százalékos TKL, valamint teljes méretű modell is, ha valaki nem csak játékban gondolkodik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!