Hirdetés

Raijintek Pan Slim gépház: ízléses monitortartó átgondolt beltérrel

A tajvaniaknak úgy sikerült jó megjelenésű házat alkotniuk, hogy a remek dizájn mellett a szerelhetőségre is nagyon odafigyeltek.

Mérések, értékelés

Ahogy az fotóinkon is látszik, ezúttal nem a jól megszokott, Intel-alapú hardvert használtuk hőmérséklet-méréseinkhez, a Mini-ITX formátum miatt ugyanis váltanunk kellett, és egy ASRock B550 Phantom Gaming-ITX/ax lapba pakolt AMD Ryzen 7 5800X processzorral, valamint a már jól bevált MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X grafikus kártyánkkal igyekeztük felfűteni a belteret. A méréseket az AIDA64 CPU-t, FPU-t és GPU-t terhelő tesztjeinek futtatása mellett végeztük el, egyszer a házon belül, egyszer pedig azon kívül, egy nyitott tesztpadon, a kettő közti különbséget pedig az alábbi grafikonokon összegeztük.

Az történt, amire számítottunk: mivel gyakorlatilag minden fontosabb komponens felett annyi szellőzőrács található, mintha nem is állná el semmi a levegő útját, így a két mérés eredményei nagyon közel álltak egymáshoz. Terhelés nélkül konkrétan ugyanazokat a számokat kaptuk, de terhelés alatt is csak 1 °C-kal volt melegebb a házban, mint azon kívül, egyedül a grafikus kártya esetében tapasztaltunk további 1 °C-kal magasabb értéket, amit annak tudunk be, hogy míg a házban a ventilátorok az asztal felé néznek, addig a nyitott tesztpadon semmi nem állt a légáramlatok útjába.

Hirdetés

Szellőzés tekintetében tehát még annak ellenére is jól vizsgázott a Pan Slim, hogy a komponensek két fémtálca közé lettek betuszkolva, ez viszont a zajoknak egyáltalán nem tesz jót. Szokás szerint betettük a házba a 60 dB erősségű fehér zajt kibocsátó okostelefonunkat, majd rázártuk a tetőt, és érdekes módon a zajszintmérő ekkor már 61 dB-t mutatott. Ezt a viszonylagos nyitottság mellett az alumínium burkolat és a szűk hely okozhatja, melynek következményeként nem minden hang képes távozni a beltérből, hanem van, ami bent ragad és a visszhang miatt felerősödik, ezért mindenképp ajánlott egy kifejezetten halk működésű ventilátorokkal szerelt vízhűtés beszerzése.

Értékelés

A Pan Slim fehér verziójának árcéduláján szereplő, bőven 70 000 forint feletti összeget meglátva ismét az jutott eszünkbe, ami legutóbb a Jonsplus i100 Pro tesztje során, hogy a Mini-ITX kategóriában versenybe szálló házak ma már inkább divatkiegészítőnek számítanak, csak nem olyannak, amit magunkkal vihetünk, hanem inkább nappalink díszeként használhatjuk őket, melyekbe nem mellesleg egy számítógépet is építhetünk.

Már kicsomagoláskor is arra gondoltunk, hogy a Pan Slim tervezésekor nem a minél jobb helykihasználás volt a cél, aminek szerintünk a Mini-ITX formátumnak szólnia kellene, hanem az, hogy minél egyedibb dizájnt sikerüljön megalkotniuk, ez pedig sikerült is. A vételár legnagyobb része valószínűleg ennek az egyediségnek tudható be, bár dicséretes, hogy emellé remek anyaghasználat és kidolgozási minőség is társul, a belteret pedig jól átgondolták, nem találtunk olyan pontot, amit ne a felhasználó fejével gondolkodva terveztek volna meg, ennek pedig az lett az eredménye, hogy a házat nem csak nézegetni, de szerelni is élmény.


[+]

A magas vételárat persze nehéz lenne azok felé megmagyarázni, akik kizárólag a praktikumot tartják fontosnak, és nagy valószínűséggel belőlük van több olvasóink között, aki viszont hajlandó jelentős felárat fizetni a stílusos megjelenésért, az használatba vételkor is azt fogja érezni, hogy egy remekül használható és jól kinéző terméket kapott a pénzéért.


Raijintek Pan Slim számítógépház

SidCorky

A Raijintek Pan Slim számítógépházat a CaseKing Hungary bocsátotta rendelkezésünkre.

Előzmények

Hirdetés