Philips 65PFL9708S: UHD csúcsmodell Ambilighttal

Megszólalás és 3D

Hangzás

Hirdetés

Az az első bekapcsolás után azonnal feltűnt, hogy a modell dinamikusabban, erőteljesebben szólal meg, mint a tévék többsége. Ez persze annyira nem meglepő, hiszen a két darab 6 wattos hangszóró mellett építettek bele egy 15 wattos mélysugárzót is. A végeredmény így egy alacsonyabb kategóriás, külső mélynyomóval nem rendelkező hangprojektor vagy hangállvány teljesítményét idézi. De az is tény, hogy a termék egy több komponensből álló házimozirendszerrel, jobb soundbarral vagy sound plate-tel nem versenyezhet.

A különféle, előre beállított hangprofilok a szokásoknak megfelelően már nevükben jelzik, hogy milyen típusú tartalmak (Film, Zene, Játék, Hírek) mellé szánja őket a gyártó, de persze ehhez nem kell mindenféleképpen ragaszkodni. Aki ezek közül egyikkel sem elégedett, annak még mindig ott a lehetőség, hogy saját ízlése szerint határozza meg a magas és mély hangok arányát. Bekapcsolható a virtuális térhatású hangzás funkció, de ez csak azt eredményezi, hogy egy kicsit megváltozik a hangzás. A valódi surround megszólaláshoz az ebbe épített hangrendszer kevés. Aktiválható ezen kívül az Automata hangerőszabályzó is, amely csatorna- vagy forrásváltáskor megakadályozza, hogy túlságosan megdörrenjen a készülék, illetve ha gond lenne a szinkronnal, akkor a kép eltolható a hanghoz képest.

3D

A termék dobozán büszke felirat hirdeti az Easy 3D funkciót, és a szemüvegeket közelebbről megnézve látszik is, hogy ezzel mire gondoltak, hiszen azokban nincs akkumulátor, sem kisméretű LCD monitor, azaz magyarán a készülék a passzív-polarizációs képalkotási eljárást használja. Ennek a kétségtelen előnyök, azaz vibrálásmentes, könnyű, kényelmes és olcsó szemüvegek mellett megvan az a hátránya is, hogy a betekintési szög vertikálisan kifejezetten alacsony, így ha felülről vagy alulról nézné valaki a tévét, akkor bizony azt kell tapasztalnia, hogy összecsúszik a kép. Emellett a Full HD 3D megjelenítése csak akkor megoldott, ha a forrásanyag 1080p-nél nagyobb felbontású, ilyenből pedig egyelőre még nincs sok.

A készülék az összes jelenleg használatos háromdimenziós szabvány kezelésére képes. Amennyiben 3D tartalmat érzékel, elméletben azonnal 3D módba kapcsolja magát, ám ha valami gikszer jönne közbe, akkor ez manuálisan is aktiválható. A térhatás erőssége háromfokozatú skálán szabályozható, viszont a jobb és bal szembe jutó tartalom nem cserélhető fel, ami azért hiba, mert ha ezzel valami probléma adódna, magyarul a bal szembe a jobbnak szánt kép jut, akkor a végeredmény nézhetetlen lesz.

A termék képes a hagyományos kétdimenziós anyagokból háromdimenziósat varázsolni, de ez nem minden esetben működik jól. Leginkább a statikus, vagy lassan mozgó háttérrel operáló filmeknél, műsoroknál, közvetítéseknél válhat be, de a minőség itt is csak megközelíteni tudja a 3D kamerákkal rögzített anyagokét. Mindenképp érdemes belefektetni némi energiát ilyen jellegű filmek, videók beszerzésébe, mert megéri a fáradozást. A jó minőségű forrásból származó háromdimenziós tartalmak megjelenítése során jól teljesít, akadozással, szellemképesedéssel nem igazán találkoztunk, az így kapott 3D élmény pedig tényleg hozzáadott értéket jelent.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés