Hirdetés

Philips 227E3LPH, hová is tegyelek?

Hirdetés

Bevezető, külső

Öt hónappal ezelőtt járt nálunk utoljára Philips monitor, akkor ismerkedhettünk meg a gyártó egyik újításával, az energiatakarékosságot elősegítő PowerSensorral. A rendszer lényege, hogy az előlapon elhelyezett adóból infravörös sugarat bocsát ki, és egy szenzorral érzékeli a monitor előtt ülő felhasználóról visszaverődő jeleket. Ha a visszaverő jelek szöge nem esik bele az adott érzékenységhez rendelt tartományba, akkor ezt a monitor szoftvere úgy érzékeli, hogy a felhasználó nincs a gép előtt, tehát egy megadott idő után aktiválja az energiatakarékos állapotot, kvázi jelentősen lecsökkenti a fényerőt. A PowerSensor érzékenysége tehát állítható, amire azért van szükség, mert az egyes felhasználók más-más távolságból szeretik nézni a monitort, így elkerülhetővé válik a fals jelek érzékelése (például a falról visszaverődött jeleké).

A PowerSensor megléte nem mindenki számára fontos vagy előnyös, hiszen sokan azonnal kikapcsolják a monitort, ahogy felállnak a monitor elől, mások pedig inkább az operációs rendszer időzítőjére bízzák a készenléti üzemmód bekapcsolását. Egy irodában viszont, ahol gyakran kell elmozdulni a gép mellől meghatározhatatlan időre (gyakran csak 10-20 mp-re vagy 1-2 percre), ott nem feltétlenül egészséges (átvitt értelemben, természetesen) a bekapcsológombot túl sűrűn nyomkodni. Otthoni felhasználásra a PowerSensor viszont nem mindig hasznos, mivel minden olyan tevékenységhez, amit tipikusan távolabbi üléspozíciót igényel (például filmnézés), ott mindig ki kell iktatni.

Térjünk rá a Philips monitor külsejére és felépítésére, aminek egyik meghatározója a kávába épített LED-es háttérvilágítás. A 21,5 hüvelyk képátlójú kijelző ennek hála igen vékony, viszont a beépített tápegységnek helyet kellett biztosítani, ezért a hátulja középtájon kissé kidudorodik. Nem csak vékony, hanem rendkívül könnyű is lett ez a monitor, még a leszerelhető talppal együtt is csupán 3,68 kilogramm.

Ha már szóba került a talp, akkor meg kell említeni, hogy tömegét tekintve lehetne kicsit nehezebb, valamint illesztés szempontjából szorosabb, mert a kijelző hajlamos billegésre, remegésre. Ennek egyértelműen az az oka, hogy a kijelző nyaka (állványa) kicsit lazábban illeszkedik a talpba, pedig szép és igényesen megmunkált darab, de ez jelen esetben nem elegendő.

Az állíthatóság, mint olyan, ebben a kategóriában általában a dönthetőségre korlátozódik. Most sincs ez másképpen, be kell érnünk az előre enyhe (-5 fokos), hátra pedig valamivel nagyobb (+20 fokos) szögű billentéssel.

Nehéz kifejezetten olcsó monitort csinálni digitális bemenetekkel, de mostanság egyre gyakrabban találkozunk DVI és HDMI csatlakozókkal az olcsóbb kategóriában is, ahogyan ezen a kijelzőn is. Beépített hangszórót ugyan nem kapunk, de ha a monitort HDMI-n csatlakoztattuk a számítógépre, akkor tudjuk használni a hátoldalon található 3,5 mm-es jack kimenetet; erre erősítővel ellátott hangfalszettet vagy fejhallgatót dughatunk.

A 3,5 mm-es jack dugót nem a csatlakozópanelen kell keresni.
A 3,5 mm-es jack dugót nem a csatlakozópanelen kell keresni

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés