Ilyen lett a Panasonic olcsóbb OLED tévéje!

A cég szerint világverő a 4K HDR EZ950E, utánajártunk, hogy tényleg ennyire jó lett-e ez a tévé.

Médialejátszó, appok egyéb extrák

Filmek, zenék, képek

A Panasonic munkatársai korábban azt ígérték, hogy megújult a médialejátszó, aminek ideje is volt már, hiszen nagyon lemaradt ebben a vállalat a riválisoktól. A teszt során viszont kiderült, hogy a hátrányt csak csökkenteni tudták úgy-ahogy, de eltüntetni a különbséget nem sikerült.


[+]

A grafikus kezelőfelület felépítése maradt a régi, sajnos, mert ez a fajta kialakítás ma már rémesen elavultnak számít. Csúnya, és nehézkesebben is kezelhető, mint a vetélytársak megoldásai. Lejátszási lista összeállítására nincs mód, viszont azért dicséret jár, hogy a könyvtárak és állományok a keletkezésük dátuma szerint, illetve ábécésorrendbe is rendezhetőek. A program csak a JPG típusú képek megjelenítésére ad módot. A fotók keletkezésével kapcsolatos metaadatok, azaz EXIF adatok feldogozására papíron képes, ám ezeket nekünk nem sikerült a képernyőre varázsolni. A diavetítés azért elindítható, és itt a képváltás aláfestő zenével, illetve különféle effektekkel színesíthető. Az audiótartalmaknál az MP3 mellett szóba jöhet a WMA, és a veszteségmentesen tömörített, ezáltal elméletben jó hangminőséget szavatoló FLAC is. Az ID3 tagekkel boldogul, viszont a lemezborítókat, valamint a dalszövegeket nem pakolja a képernyőre a rendszer.


[+]

Jól bevált tesztcsomagunk átpörgetése során bebizonyosodott, hogy az alkalmazás a videók terén is komoly kihívásokkal küzd. A 10 bitesek mellett a DivX, Killa_sample és  4K Kazu állományok lejátszását is megtagadta, a QuickTime anyagokat pedig fel sem ismerte! A többivel nem volt semmi gond, sem kép-, sem hanghibát nem tapasztaltunk. A HDR 10 fájlok egy részével boldogult, a Dolby Visionöket viszont csak SDR módban jelenítette meg. A surround anyagok közül csak a DTS HD és a Dolby Digital Plus (E-AC-3) megszólaltatása jött neki össze. A külső feliratokat viszont szépen kezeli, a karakterek színe, mérete, kódolása és pozíciója is megváltoztatható.

Netes tartalmak

Az alkalmazáskínálat mérete rendben van, hiszen majd' 150 applikációból lehet válogatni, amelyek nagy részét a különféle tartalomszolgáltatók appjai teszik ki. Van itt minden, kezdve a YouTube-tól a Picasán, Vimeón át egészen az indiai, mexikói és kínai médiacégekig minden, mi szem-szájnak ingere. Emellett akad néhány hír, életmód és időjárás-előrejelzésre szakosodott oldal is, valamint jó pár játék. Ez utóbbiak kivétel nélkül borzasztóan egyszerűek, mind a játékmenetet, mind a grafikát tekintve, így hosszú távú szórakoztatásra nem igazán alkalmasak. A legtöbb ember számára úgyis csak a YouTube a fontos, az pedig teljesen jól szuperál, gyors és megbízható. A beépített böngészőnek hála a webes szörfözésre is mód nyílik, az élmény pedig olyan, mintha telefonon vagy számítógépen netezgetnénk.



[+]

Kislexikon

A 65EZ950E rendelkezik beépített kislexikonnal, amely jelen esetben az eSugó névre hallgat. Itt a témakörök alapján csoportosították az egyes fogalmakat, így egymás után találhatunk meg például a képminőséggel vagy médialejátszóval kapcsolatos bejegyzéseket. Ezen kívül kulcsszavakra is rákereshetünk, ami biztosítja, hogy mindent hamar meg lehessen találni. Ez a szolgáltatás egész jól sikerült, rengeteg hasznos információt el lehet olvasni a televízió működéséről és működtetéséről, ami nagy segítséget nyújthat többek között a helyes beállítások meglelésében is.

Tükrözés

A készülék támogatja a Miracast technológia használatát is, azaz képes a kompatibilis eszközök képernyőjének tükrözésére. A késleltetés azért érzékelhető, ami a játékok egy részénél már problémát jelenthet, de mondjuk filmnézésnél, videózásnál egyáltalán nem okoz gondot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés