Ilyen lett a Panasonic olcsóbb OLED tévéje!

A cég szerint világverő a 4K HDR EZ950E, utánajártunk, hogy tényleg ennyire jó lett-e ez a tévé.

Kezelés, hangrendszer

"Saját" smart rendszer

A Panasonic a tévégyártók közül egyetlenként a Firefox OS smart platform mellett tette le a voksát, azonban tavaly komoly szószba kerültek, hiszen a rendszer fejlesztője, a Mozilla bejelentette, hogy lezárja a projektet. Több opciót is megvizsgáltak, és végül úgy döntöttek, hogy saját kezükbe veszik a dolgokat, és házon belül kalapálják tovább a Firefox OS-t, azaz az általuk Home Screen 2.0-nak nevezett rendszert, ami nem sokban tér el elődjétől.

Panasonic TX-65EZ950E Panasonic TX-65EZ950E
Panasonic TX-65EZ950E [+]

A kulcsszó továbbra is az egyszerűség, azaz minden nagyon könnyen és gyorsan elérhető. Nincsenek csicsás, ám felesleges kerülőutak, és megmaradt a személyre szabhatóság is, azaz a felhasználó a kezdőképernyőre pakolhatja a számára fontos szolgáltatásokat (illetve értelemszerűen el is távolíthatja onnan azokat), így a bekapcsolást követően ezeket azon nyomban el is indíthatja. Ezt szolgálja az idén bevezetett MyApp funkció is, aminek segítségével a távirányító egy dedikált gombjához rendelhetünk hozzá egy konkrét alkalmazást, és annak megnyomását követően ez rögtön el is indul. A rendszer kellően stabil és gyors is, mindenre megfelelő sebességgel reagál, nem fagy le, nem produkál váratlan újraindításokat, nem dob ki magától az appokból. És alapvetően ez a fontos, nem pedig az, hogy egy kicsit már tényleg ódivatúnak tűnik a kezelőfelület grafikája.

Hirdetés

Remek kis távirányítók

A fő távirányító egy kifejezetten dizájnos darab. A szálcsiszolt fémfelület nagyon jól néz ki, fogása kényelmes, a funkciógombok száma megfelelő, és még a háttérvilágítást sem spórolták le róla. Tökéletes! Jár mellé egy második számú távvezérlő is, amelyen kevesebb a gomb, viszont van rajta egy teljesen jól használható tapipad. Ez azért különösen jó hír, mert hiába dugtuk rá az USB-n keresztül az egeret, billentyűzetet, azokkal nem volt hajlandó együttműködni a rendszer. Ezen kívül egy ingyenesen letölthető mobilos alkalmazással is vezérelhető a televízió.


[+]

Ez egy teljesen jó kis szoftver, bár azért annyira nem felhasználóbarát, mint a fizikai valójában is létező távirányító. A modell támogatja a hangalapú vezérlést is, de ezt jobb nem erőltetni. Egyrészt borzasztóan lassú és körülményes, hiszen amíg elindul ez a szolgáltatás, és az ember kimondja a kívánt kulcsszót, addig a hagyományos módon (azaz a gombok nyomkodásával) százszor is végrehajthatja ugyanazt. Másrészt nem működik valami hatékonyan, hiszen számtalanszor félreértette azt, amire utasítottuk.

Beépített hangrendszer

Két külön mélysugárzóval ellátott, 40 wattos hangrendszer került a televízióba, melyekből tényleg kihozták a maximumot, de hát a rejtett hangsugárzókkal egyszerűen nem lehet csodát tenni. A megszólalás a hasonló kialakítású televízióknál jobb, viszont még azokkal sem veheti fel a versenyt e téren, amelyek saját soundbarral rendelkeznek, nem hogy egy külső hangrendszerrel. Egyrészt a mély hangokkal meglehetősen szűkmarkúan bánik, másrészt hajlamos elkenni, összemosni a finomabb részleteket, és a sztereó hangteret is el lehet felejteni. A helyzet persze nem kritikus, hiszen hanghibákba azért nem futottunk bele, zavaró pörcögéseket, zörejeket sem produkál. Csak hát a megszólalás sosem volt a tévék erőssége, és ezen ez a modell sem változtat.


[+]

Természetesen ezúttal sem hiányoznak az előzetesen beállított hangmódok, de ha valakinek ezek közül egyik sem nyeri el a tetszését, akkor a saját ízlése szerint is módosíthat a magas-, közép- és mély hangok arányán. A virtuális térhatású hangzás bekapcsolható, de ennek nincs sok értelme, cserébe nem kapunk ugyanis surround megszólalást, a beszédhang-kiemelés viszont hasznos lehet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés