Panasonic tévé remek képminőséggel, vakító extrák nélkül

Leteszteltük a 65 hüvelykes, EX700 sorozatú, középkategóriás 4K tévét.

Hangzás, DTV, médialejátszó, extrák

A beépített hangrendszer

Egyre több az olyan tv, amelyik hangprojektorral egybeépítve érkezik, például a Panasonicnak is vannak ilyen modelljei, de az EX700 nem tartozik közéjük. Itt a hagyományos megoldás mellett tették le a voksukat a mérnökök, azaz a hangrendszer két darab rejtett hangszóróra épül, tehát a beépített mélysugárzó is hiányzik, ennek megfelelően a hangzás is meglehetősen vékonyka, élettelen. A finom részleteket hajlamos elmosni, elkenni, a mélyek tompán puffognak, és a dinamika hiányzik. Hanghibákat nem tapasztaltunk, ez tény, de ettől még igaz, hogy akinek fontos a minőségi megszólalás, az ezúttal sem ússza meg egy több komponensből álló szett vagy hangprojektor beüzemelését.

Panasonic EX700 Panasonic EX700
Panasonic EX700 [+]

Természetesen ezúttal sem hiányoznak az előzetesen programozott hangmódok, ám ezek között szokés szerint nem fedezhető fel nagy különbség. Amennyiben valakinek szüksége lenne rá, úgy a maga ízléséhez igazíthatja a mély, magas és középtartományú hangok arányát. Nem maradt ki a virtuális térhatású hangzás opció sem, de hiába aktiváltuk, nem kaptunk surround megszólalást, alkalmazásának csupán annyi hatása van, mintha bekapcsoltak volna egy enyhe visszhang effektet, dehát ezt is megszokhattuk már. Viszont a beszédhang-kiemelésnek lehet értelme, ha valamiért nem halljuk rendesen a dialógusokat egy film vagy magazinműsor esetén.

Hirdetés

Digitális tévézés

A beépített tunerek révén biztosított a kábeles és a földfelszíni sugárzású digitális tévéadások vétele anélkül, hogy bármilyen egyéb külső eszközt használnánk. Ezúttal is egy noname, kis teljesítményű beltéri antennával próbáltuk ki először, és ezzel is tökéletesen működött a dolog, azaz a kép- és a hangminőség is rendben volt, anomáliákat nem tapasztaltunk. A már jól bevált szolgáltatások most sem hiányoznak: lekérhető az aktuálisan futó műsor tartalma, bekapcsolható a felirat (ha van), és váltogathatunk a hangsávok között (ha vannak).


[+]

A csatornalista átrendezhető, és létrehozható egy külön csoport a kedvenceknek, amelyek így gyorsan elérhetőek. A szokásoknak megfelelően fellapozható a digitális tévéújság, azaz az EPG, amelyben egyszerre hét csatorna kétórányi műsorának jut hely a képernyőn. Ezenkívül lehetőség nyílik arra, hogy az egyes műsorokat típusuk szerint listázzuk, tehát megkérhetjük a készüléket, hogy például csak a filmeket, a gyermekeknek szóló, sport- vagy gazdasági műsorokat jelenítse meg.

Médialejátszó

Az egy dolog, hogy a médialejátszó mai szemmel már kifejezetten elavultnak, csúnyának tűnik, de nem is használható túlságosan kényelmesen. Kezelőfelülete kicsit átláthatatlan, és lejátszási lista összeállítására sincs mód, azonban az is igaz, hogy a könyvtárak és állományok ábécésorrendbe, valamint keletkezésük dátuma szerint is rendezhetőek.


[+]

A formátumtámogatással is vannak problémák, hiszen a képeknél csak és kizárólag a JPG kezelését támogatja. A fotók keletkezésével kapcsolatos EXIF adatok feldolgozására és megjelenítésére sem képes, és nagyításra sincs mód, de a diavetítés funkció nem hiányzik, aláfestő zene is elindítható.  Zeneszámok, audiótartalmak esetén az MP3, WMA és a veszteségmentesen tömörített, ezért papíron jó minőséget szavatoló FLAC fájlok jöhetnek szóba, a kiegészítő adatokat tartalmazó ID3 tagek feldolgozására képes a szoftver, viszont a dalszövegek megjelenítésére nem.


[+]

Videós tesztcsomagunk végigpörgetése során azt tapasztaltuk, hogy a szoftver a Divx, a Killa_sample, a 10 bites Suzumiya és Sword Art, valamint a 4K kazu állománnyal nem boldogult. A többivel viszont nem volt gond, hang- és képhibákat sem tapasztaltunk, ezeket szépen, akadozásmentesen játszotta le. Kipróbáltuk jó pár HDR10 formátumú videóval is, és azok sem okoztak problémát neki. A program a külső feliratok kezelését biztosítja, a karakterek színe, mérete és pozíciója is módosítható, így a szöveg mindig jól látható. A térhatású hangszabványokkal viszont hadilábon áll, hiszen a TrueHD, a DTS HD Master Audio 7.1, DTS HD HR 7.1, DTS HD 5.1 és Dolby Atmos fájlok lejátszását nem támogatta.

Kislexikon

A tévé rendelkezik egy beépített, igen részletes használati utasítással, amely az eSúgó névre hallgat, és a távirányítón található kérdőjel szimbólumos gomb megnyomásával nyitható meg a legegyszerűbben. Itt kereshetünk konkrét kulcsszavakra, illetve téma szerinti bontásban is megtaláljuk az egyes bejegyzéseket. Például ha valaki a hálózat beállításával kapcsolatos lehetőségekre kíváncsi, vagy hogy egyáltalán hogyan is működik ez a dolog, annak csak a "Hálózat" csoportra kell rámennie, és itt megtalál minden szükséges információt. Az eSúgó kifejezetten hasznos szolgáltatás, és jól is működik.

Tükrözés

A tévé a Miracast-kompatibilitásnak köszönhetően lehetővé teszi az eljárást támogató eszközök képernyőjének tükrözését. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy a használata során némi késleltetés érzékelhető, ami a játékok egy részénél már komoly gondot okozhat, de mondjuk filmnézésnél, videózásnál egyáltalán nem jelent problémát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés