Hirdetés
Külső, ergonómia
Jó, lehet, kicsit túloztunk a leadben, hiszen nem tudhatjuk, a többi színkombinációval ugyanígy viselkedik-e, de egy biztos: az fekete-ezüst ("sötétszürke") Olympus FE-4000 ideális fényképezőgép azoknak, akik szeretik önmagukat fotózgatni.
Bár tudható, hogy ez egy belépőszintű masina, első blikkre mégis azt gondolnánk, "hű, micsoda krómozott fémburkot kapott, és milyen csinos!" - hiszen valóban az, bár fémburokról szó sincs, csupán a fényezés sikerült igényesre.
A tükröket megszégyenítő előlapon a vaku, egy kis LED, az optika, és a mikrofon nyílása foglal helyet. A LED nem működik AF-segédfényként, ahhoz túl kicsi a mérete és teljesítménye, de ha a gépet időzített kioldásra állítjuk, a visszaszámlálás utolsó 2-3 másodpercéig folyamatosan világít, majd villogással jelzi, hogy hamarosan a kioldás következik.
A hátoldalon a belépőkategóriába illő 2.7"-os kijelző mellett a szokásos nyomógombokkal találkozunk: a zoomolásért felelős billenőkapcsolóval, a display-gombbal, a módválasztóval, a visszanézést indító nyomógombbal, majd a négyirányú + ok/func kezelőszerv-együttes alatt a menü és a törlés gombjaival. A kezelőszervek nyomáspontja határozott, működésük biztos. Azonban az LCD magas pereme miatt a kijelzőhöz közeli gombok nyomkodása csak ujjbeggyel vagy körömmel végezhető.
A váz alján a szennyeződésekkel szemben védtelen mikro-USB aljzat hívja fel magára a figyelmet. A műanyag állványmenetet a készülék szélére száműzték, így az akkufedél akkor is nyitható, ha a fényképezőgép tri- vagy monopodra van felerősítve.
Végül legfelül a gépház síkjába simuló bekapcsolót és az exponálót találjuk. A masina fogása kicsit bizonytalan, a markoló kéznek kevés hely jut a megkapaszkodásra. Jobb kézben tartva hüvelykujjunk pont a zoom billenőkapcsolóján keres támaszt, míg mutatóujjunk az exponáló környékén próbál megtapadni.
Összefoglalva: Csinos, esztétikus az Olympus FE-4000 külseje, szó nem érheti a "ház" elejét. A felhasznált anyagok jó minőségi benyomást keltenek, főleg, ha szem előtt tartjuk, melyik árkategóriát képviseli a fényképezőgép. Az ergonómia terén akadnak apró hibák, mint például a kissé kényelmetlen fogás, vagy a kijelzőhöz közeli nyomógombok nehézkes elérhetősége a magas perem miatt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!