Hirdetés

Nyári szünet elhalasztva!

Razer Krait

Egy röpke teszt erejéig nálunk járt a Razer legfrissebb egere. A gyártó szerint a Krait kimondottan valós idejű stratégiai játékokhoz (RTS) és az egyre divatosabb online játékokhoz (MMOG – Massively Multiplayer Online Gaming) készült. Véleményünk szerint ehhez a játékstílushoz is ugyanazok a paraméterek fontosak, mint bármilyen más egerezéshez, vagyis a pontos működés, kényelem, tartósság. A Krait a Razertől megszokott, igényes csomagolásban érkezett.

A dobozban az egér mellett telepítőlemezt, használati útmutatót, az eredetiséget igazoló nyomtatványt és egy Razer matricát találtunk.

A Krait alapvetően egy háromgombos, görgős, fekete egér. Aki ismeri a gyártó korábbi modelljeit, annak feltűnhet a hasonlóság a Viperrel. Nem is hasonlóságról, hanem pár részlettől eltekintve szinte teljes azonosságról van szó. A Viper borítása áttetsző volt, a Krait görgője és oldalán a díszítősáv viszont sárgán világít. Szerencsére a nagyszerű, hatalmas gombok megmaradtak.

A többi egérhez viszonyítva a Krait a kisebb jószágok közé sorolható. Márkatársainál jó egy centiméterrel rövidebb és valamivel keskenyebb is. Nagyjából akkora, mint a Microsoft legegyszerűbb optikai egere. Szokásos razeres figyelmesség, hogy a kétméteres vezeték vékony, végén pedig aranyozott USB csatlakozó figyel.

Hanyatt fektetve látható, hogy klasszikus optikai érzékelője van, így nem kell tartanunk az egyes lézeres egerekre jellemző rángatási nehézségektől. Az optika az, ami megkülönbözteti a Kraitot a Vipertől. A régebbi modellnek még csak 800 dpi volt a felbontása, az újnak már 1600 dpi. A nagyobb felbontás nagyobb pontosságot eredményez, ami a 16 bites kommunikációnak köszönhetően maradéktalanul ki is használható. Az érzékelő a 15 g-s gyorsulást is követni tudja. A Krait teflontalpai kellően méretesek, az egér hangtalanul suhan rajtuk.

A könnyen telepíthető, pofonegyszerű kezelőszoftverrel a három gombot és a görgőt programozhatjuk, valamint az érzékenységet állíthatjuk, ráadásul menet közben is. Kézbe fogva elsőre érezni, hogy a szokásosnál valamivel kisebb, és ahogyan a többi Razer is, egy gondolatnyival keskenyebb az átlagos egereknél. A hatalmas főgombok nagyon finoman, de határozottan jártak. A görgő 24 lépésben fordul körbe, az egyes állások között jól érezhetően, de egyáltalán nem zavaróan vált, működés közben szinte hangtalan, nem kattog. Éppen akkora ellenállást fejt ki, hogy az alatta megbújó gomb lenyomásával nem tekertük tovább. Összegezve, az egyik legjobb a maga nemében. Egyedül azt lehet neki felróni, hogy oldalra nem dönthető.

A működtetési kényelem vizsgálatát két, teljesen más stílusban egerésző tesztalanyra bíztuk. Egyikük a kisebb, könnyebb példányokat kedveli, az egeret nem nyomja agyon, inkább csak az ujjaival terelgeti. Másik tesztalanyunk, bár átlagos méretű kézzel szerelték fel, a nagyobb jószágokat szereti markolni jó erősen. Évek óta Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0-t használ, ami kimondottan jobbkezes megoldás.

Az első tesztalany nagyon meg volt elégedve a főgombok anyagával és működési kultúrájával, és a görgőt is nagyon dicsérte. Az egér két oldalán elhelyezkedő, világító gumicsíkot kényelmesnek találta, számára optimális helyen voltak. A kis súly és ellenállás nélküli siklás nagyszerűen kiegészítette az összképet. A Razer Kraitot kiválóra értékelte, a kiegészítő gombokat sem hiányolta, az egeret gyorsnak és precíznek találta.

A második, Explorer 4.0-ról átnyergelő tesztalany még több óra játék után sem tudta megszokni a Kraitot. A megszokottnál kisebb, szimmetrikus alak kényelmetlennek bizonyult, az oldalsó gumicsíkok is zavaróak voltak. A főgombok anyagát és működését sokkal jobbnak tartotta, mint a Microsoft egérét, de formájukkal nem volt kibékülve. A görgő körül és a szélein felkunkorodó első rész is zavaró volt számára. A görgővel nagyon meg volt elégedve, át szerette volna varázsolni saját rágcsálójára. Hiányolta az oldalsó gombot, amit például Oblivionban varázslásra szokott használni. A középső gombot ilyen funkcióra állítva – a billentyűzet azon gombját szimulálva, ami a varázslást aktiválja – beleütközött a meghajtóprogram egy hibájába. Míg Windowsban és több játékban is egy kattintásra csak egyszer nyomódott meg a gomb, addig az Oblivionban folyamatosan nyomva maradt – kellemetlen. Az egér működési precizitásával nagyon meg volt elégedve második tesztalanyunk is. A Kraitot, külső kialakításától eltekintve, nagyon jónak tartotta, de hiányolta az oldalsó gombokat és az oldalra görgetést.

A két tesztelő tapasztalatai alapján elmondható, hogy a Razer Krait egy nagyszerűen összerakott, kisebb méretű, háromgombos, szimmetrikus kialakítású egér. Az is kiderült, hogy az egérválasztás nagyon szubjektív dolog, vásárlás előtt kötelező kipróbálni több modellt is. A Razer Krait 11 500 forintos árával a drágább egerek közé tartozik, de játékos viszonylatban még olcsónak mondható; a Logitech G1 komoly ellenfele lehet.

rudi

  • Kapcsolódó cégek:
  • Razer

Előzmények

Hirdetés