Windows 8, Norton Studio
Fókuszban az új dizájn
Az előző oldalon említettem, hogy a Symantec nagy hangsúlyt fektetett a Windows 8-cal való optimalizációra. Nem csak arról van szó, hogy a biztonsági csomag fusson és kompatibilis legyen Redmond új rendszerével, külsőségek terén is célul tűzték ki, hogy teljesen beleilleszkedjen annak metrós – pardon – Modern UI-s látványvilágába. Sőt még egy a Windows Store-ból letölthető alkalmazást is készítettek.
A 20.3-as változat megjelenése némileg eltér az első oldalon látottól. A Modern UI-s csempehatás azonban ugyanúgy megfigyelhető
A korábbi évekből megszokott részletes nézet sem tűnt el, speciális – csavarjel – néven továbbra is elérhető. Az új alapértelmezett elsődleges elrendezés azonban a csempés, aminek annyi a hátránya, hogy bizonyos funkciók körülményesebben – több kattintást igényel ugyanis – érhetőek csak el.
Jó példa erre a LiveUpdate. Csempés nézetben kettő klikk, ha rákattintunk a speciális csempére, akkor viszont egyből megússzuk – feltéve, hogy a speciális nézetet a bal felső sarokban megfigyelhető rajzszöggel rögzítjük.
Hirdetés
Az előnye, hogy a legfontosabb információkat és funkciókat helyezi előtérbe, és hogy a Windows 8 látványvilágához tervezték. Vagy legalábbis figyelembe vették az új trendet a megalkotásánál.
Újraindítás nélküli frissítés csak Windows 8 alatt
A Windows operációs rendszereknél is arra törekednek már évek óta, hogy minél kevesebb alkalommal kelljen újraindítani az egész rendszert. Ezzel a törekvéssel teljesen összhangban van a Symantec 20.x -es verziótól bevetett újraindítás nélküli frissítési gyakorlata.
Annál is inkább, mert ahhoz, hogy ezt az eredményt ellehessen érni a Norton esetében, szükség volt a megfelelő alapokra is, amit az MS szállított a Windows 8-cal. Ebből adódik, hogy csak a legújabb Windows-generáción futó Norton programok képesek erre.
…és települ is
Ilyen frissítés esetén a Norton egy pillanatra leállítja az Explorer.exe-t, a Superbar is eltűnik, majd amint megtörtént a javítás, elindítja a korábban futó folyamatokat.
Norton Studio
A 2013-as verziók valamivel kevesebbek is lettek, meg nem is. Már több mint négy éve, hogy a Norton-termékek, kihasználva a Windows Vista és a Windows 7 Gadget rendszere által kínált lehetőséget – az oldalsáv, mely a Windows 7-től kezdődően már csak minialkalmazás-tárrá szelídült –, a telepítéskor felinstallált egy minialkalmazást is. A Windows XP eddig sem volt támogatott, de a Gadget már egyáltalán nem települ az eddig támogatott rendszerek esetében sem. Helyette azonban egy sokkal informatívabb és interaktívabb, kizárólag a Windows 8 felhasználóinak készített és a Windows Áruházból ingyenesen letölthető és telepíthető Windows-applikációt készítettek, melynek a neve Norton Studio lett.
A Windows 8 kezdőképernyője alul a Norton Studióval
A Norton Studio egy élőcsempét helyez ki telepítés után a Windows 8 kezdőképernyőjére. Az alkalmazás természetesen a Windows Áruházon keresztül frissül.
Rengeteg információval lát el bennünket
Egy vertikálisan scrollozható elrendezésű alkalmazásról van szó, mely valamennyi olyan telepített Symantec-termék nyomon követésére alkalmas, melyet a Norton-fiókunkban regisztráltunk és aktiváltunk.
A jobb oldalon 7 interaktív csempe is megjelent
Bal oldalt az előfizetések állapota, ahol színkódokkal is jelezve van a státusz, jobb oldalt pedig sárga csempék, melyek elindítják a különböző modulokat, vagy legalábbis hiperlinkként működnek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!