Androidos smart stick tévéhez: MyAudio Mini PC

Médialejátszó

A modell előre telepített, közvetlenül a főmenüből indítható médialejátszója egyszerre nem képes az összes típusú médiafájl kezelésére, így kezdésként ki kell választani, hogy videót vagy képeket nézegetnénk, vagy esetleg zenét hallgatnánk. Egységes kinézetről sem beszélhetünk, hisz a rendszer teljesen más tipográfiai elemeket használ az egyes állományok esetében. Ráadásul, míg az audiovizuális tartalmaknál van arra mód, hogy a könyvtárstruktúrában is keresgéljünk, addig ez a lehetőség a másik kettőnél fel sem merül. Általánosan elmondható, hogy az ikonok és a karakterek mérete túlzottan nagy, így sokat kell lapozni, ami egy kicsit lassúvá és kényelmetlenné teszi a kezelését.

Zenék és fotók

Sajnos lejátszási listát sem a képeknél, sem a fotóknál nem lehet összeállítani, ami továbbra is nagy hiányossága az ilyen eszközök médialejátszóinak. Cserébe a zeneszámoknál beállítható a dalok egymásba keverése, képes megjeleníteni a számok melletti mappákban található borítóképeket, és a fájlokba kódolt metaadatok, azaz az ID3 tagek kezelése sem állítja áthághatatlan akadályok elé.

A dalokba egy virtuális csúszka segítségével lehet beletekerni, sőt még egy hangszínszabályzó is előcsalható, ahol hét előre programozott equalizer beállítás (pl. folk, heavy metal, jazz) közül válaszható ki a legszimpatikusabb. Ám ha valaki egyikkel sem elégedett, akkor kedvére módosíthat a magas és mély hangok arányán. Dicséretes módon az MP3 mellett a WMA és a veszteségmentesen tömörített FLAC kiterjesztésű fájlok lejátszása is biztosított.

A képek helyszín, címke és a készítés alapján is sorba rendezhetőek, ezenkívül arra is van lehetőség, hogy néhányat kiválasszunk közülük, de nem ám azért, hogy azokat egymás után lejátsszuk. Nem, ehelyett egy gmailes levél mellékleteként használhatóak fel ezek, esetleg feltölthetőek Picasa fiókunkba. Egyszerűen érthetetlen. Bár a diavetítés funkció bekapcsolható, ám a képváltás sebessége nem változtatható, az ezt színesítő effekteket is el lehet felejteni, ahogy az aláfestő zenét is. A formátumtámogatás rendben van, hiszen a kötelező JPG mellett a PNG, BMP és GIF fájlok megjelenítése sem ütközik akadályba, sőt, még az animgifeket is gond nélkül kezeli. Az viszont váratlan hiba, hogy egyrészt a képek nem forgathatóak és nagyíthatóak, másrészt az egyes állományokról semmilyen információ nem kérhető le. Nem hogy a fényképezőgép beállításait tartalmazó EXIF adatok, de még a méret vagy a felbontás sem.

Videók

Mivel távirányító nincs, a hagyományos vezérlőgombok használata kizárt, így marad a virtuális csúszka, ami viszont remekül kezelhető, hiszen egészen pontosan megadható, hogy honnan is folytatódjon a lejátszás. Menet közben a képarány módosítható, bekapcsolható az ismétlés, illetve még könyvjelző is hozzárendelhető az egyes fájlokhoz. A filmnézés megszakítás után a kijelölt pontról folytatható, ami igen barátságos, és viszonylag ritka megoldás. A program a külső feliratok kezelésére képes, a karakterek mérete, valamint színe módosítható, és lehet válogatni az esetlegesen meglévő hangsávok közül is.

A formátumtámogatás vizsgálatához már jól bevált tesztcsomagunkat kaptuk elő. Ebből kiderült, hogy minden egyes fájlt felismert, azokat le is játszotta, azonban a kép minőségével bizony akadnak problémák. Nem zajosodás, villódzás vagy idegesítő csíkok okozzák a gondot, hiszen ilyen zavaró effektek nem jelentkeztek, hanem az akadozás. Sajnos az a helyzet, hogy a két QuickTime, a DivX és az XviD anyagokat leszámítva mindegyiknél megfigyelhető volt kisebb-nagyobb döccenés. A Killa például olyan volt, mintha képregényt néznénk, a két további MKV is csúful ugrált, a TS egy centrifugán táncoló tévét idézett, és az M2TS sem volt folyamatos. Ez nagyon szomorú, hiszen minden adott volt egy kifejezetten használható videolejátszó alkalmazáshoz, csak pont a lényeg nem stimmel.


Letöltöttük viszont a népszerű és megbízható, MX Player névre hallgató videolejátszót, és kipróbáltuk, hátha azzal jobban megy a filmezés. Egyes állományok, így például az M2TS jobban muzsikált, és az MKV-k is folyamatosabbak lettek (még a killa is), de például a TS maradt ugyanolyan gyatra. Mindenesetre ez azt bizonyítja, hogy egy esetleges későbbi szoftverfrissítés a gyári médialejátszón is segíthet. Viszont a hálózati lejátszás még az MX Player segítségével sem lehetséges, mert ekkor nézhetetlenül szaggatottá válnak a videók.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés