MSI Immerse GH50: gamer headset nem csak játékra

Megnéztük, hogy mit tud a LED-ekkel felturbózott, USB csatlakozós, mikrofonos fejhallgató.

Használat közben

Az átlagos, 300 gramm tömegű MSI Immerse GH50  kényelmesen simul a koponyára, a fejpánt a súlyt egyenletesen osztja el, így órák után sem érezni megterhelőnek, a nyak sem fárad el ennyi idő után sem. A műbőr, puha fülpárnák tökéletesen illeszkednek a bőrhöz, és egész hatékonyan szigetelik el a külvilág zajait. Lehet, hogy mert tél van, de nem is nagyon hajlamosak befülledni, de ettől függetlenül jó lett volna, ha pakolnak a dobozába plüss vagy textil borítású cserepárnákat is.


[+]

Kábelproblémák

Eljutottunk a kábelhez, aminek terén kicsit elégedetlenek voltunk. A hosszával nincs gond, hiszen 220 centiméteres, és az is remek, hogy a vezeték harisnyázott, aminek köszönhetően a megszokottnál jóval nehezebben gubancolódik össze. Az viszont hátrány, hogy fixen rögzül a füleshez, így nem cserélhető, tehát a kábel hibája egyúttal a termék halálát is jelenti. És az az adottság, hogy a végén USB csatlakozó található, limitálja a használhatóságot, jobb megoldásnak tartjuk, amikor egy headset opcionálisan jack csatlakozóval is használható.

Hirdetés

[+]

Az USB csatlakozóból több korlát is származik: a mobil eszközöket (telefon, tablet, hordozható lejátszók) el lehet felejteni, és amennyiben számítógéphez csatlakoztatjuk, akkor nem tudjuk használni annak hangkártyáját, márpedig ha valaki egy minőségi darabbal rendelkezik, akkor nyilván inkább arra kötné a fülest. Emellett Xbox One vagy PlayStation kontrollerbe sem lehet beledugni, hiszen azokon 3,5 mm-es audiocsatlakozó van.

És ha már a konzoloknál tartunk, a PlayStation 4 és PlayStation 5 eszközökkel kompatibilis, ám az Xbox One-nal és az Xbox Series X-szel valamiért nem volt képes együttműködni, miután csatlakoztattuk a központi egységhez, és a tévébe (2020-as középkategóriás modell) is hiába dugdostuk. Hogy mindezek mellett miért alkalmaznak mégis USB-s csatlakozást? Elsősorban azért, mert a 3,5 mm-es csatlakozón nem megy át a 7.1-es hangzás, ennek a modellnek pedig az a nagy ígérete, hogy azt is képes visszaadni. Ám szerintünk, ha ez ennyire fontos volt nekik, akkor igazán megoldhatták volna a kábelcserét vagy legalább opcionálisan azt, hogy lehessen 3,5 mm-es jackkel együtt használni.

Vezérlés

A vezetéken található egy vezérlőpanel, ami teljesen jól használható, segítségével módosítható a hangerő, be- és kikapcsolható a mikrofon, valamint aktiválható a rezgés, ami az MSI Immerse GH50 egyik speciális tulajdonsága. Bekapcsolását követően a mini motorok kismértékű, enyhe vibrációt keltenek a hangszóróházban az igen mély hangoknál, például a dobokra vagy robbanásokra, lövésekre rátesz ez is egy lapáttal, ami jól hangzik talán, viszont a valóságban inkább idegesítőnek éreztük. Lehet, hogy van, aki imádja az ilyesmit, de mi igen hamar kikapcsoltuk ezt a funkciót.

[+]

Az viszont szuper, hogy a már említett Dragon Center nevű szoftvernek köszönhetően jó néhány paraméter módosítható a számítógépről is, így például a hangszórók és a mikrofon hangereje, emellett válogathatunk az előzetesen programozott hangmódok közül, megváltoztathatóak az equalizer beállítások, és bekapcsolható a térhatású hangzás is. Ez az alkalmazás magyarul nem tud, de a grafikus kezelőfelülete igen jó, minden a megfelelő helyén van, így a használatába hamar bele lehet jönni. A program kellően stabil, összeomlást, fagyást nem tapasztaltunk.

Mikrofon

Az eszköz részét képezi egy mikrofon, amely a bal oldali készülékház alsó részén található, 3,5 mm-es csatlakozóba dugható. A tíz centiméteres kiegészítő merev, nem hajtogatható, mint hattyúnyakú rokonai, emiatt mindig belelóg egy kicsit a látómezőbe, ami zavaró lehet. A teszt során azt tapasztaltuk, hogy normál hangerőnél jó minőségben továbbítja a hangokat, az esetleges zajokat is jól szűri és a lihegés se nagyon hallatszik, viszont ha ordítozásra kerül sor, ami azért egy játék hevében előfordul, akkor azért enyhe torzítás érzékelhető.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés