MSI Immerse GH30 headset: megfizethető sárkány

A gyártó legolcsóbb mikrofonos fejhallgatóját vettük alaposabban szemügyre, mely nem is néz ki rosszul.

MSI Immerse GH30

Az MSI márkanév hallatán a legtöbb embernek valószínűleg alaplapok, grafikus kártyák, esetleg notebookok jutnak az eszébe, pedig az utóbbi időben a perifériák piacán is igyekeznek megvetni a lábukat. Nemrég mi is teszteltük az MSI Vigor GK30 billentyűzet-egér szettet. Ahhoz hasonlóan jelen tesztünk alanya is az alacsonyabb árkategóriában száll harcba a vásárlók kegyeiért: az MSI Immerse GH30 névre keresztelt gamer headsetért ugyanis mindössze 15 000 forint körüli összeget kér el a gyártó, épp ezért kíváncsian ugrottunk fejest a kartondobozba, melybe a fejhallgatót csomagolták.

Hirdetés

Tartozékok, külső

Azért ne vigyük túlzásba az ugrabugrálást, mert nem sok mindent találunk a dobozban, ami csökkentené a becsapódás erejét. A csomagolás a headseten kívül egy Y jack elosztót, egy lecsatlakoztatható mikrofont és egy szövetből készült, tornazsákszerű szütyőt rejt. Persze vezetékes fejhallgatóról lévén szó ezzel nincs is baj, vevőegységre ugye nincs szükség, külső DAC-ra vagy extra fülpárnákra pedig ebben az ársávban nem is számítottunk.


[+]

Magán a fejhallgatón is látszik, hogy nem high-end termék, a ház szinte teljes egészében matt műanyagból készült, az összeszerelés minősége viszont meglepően jó, fel- és levétel közben egyszer sem reccsent meg az eszköz. Ugyanez elmondható arról a zsanérról is, ami a fülpárnák felett van elhelyezve, ezek segítségével tudjuk behajtani a két hangszórót, ami megkönnyíti a szállítást – nincs is más választásunk, a mellékelt táskába csak ebben az állapotban fér be a kütyü.


[+]

A fekete színt némi szürkével próbálták feldobni a mérnökök, a hangszórók külső borításának alsó fele ebben a színben pompázik. A legfeltűnőbb díszítőelem azonban mégsem ez, hanem a mindkét oldalon elhelyezett méretes, piros sárkány. A headset bal oldalán találjuk a mikrofon helyét, ezzel pedig ki is fújt az érdekességek listája, fényforrást vagy kezelőszerveket itt nem is érdemes keresnünk.


[+]

A szövetborítású vezetéken kapott helyet a szintén sárkánnyal díszített kezelőegység, innen vezérelhetjük a hangerőt és némíthatjuk el a mikrofont. A kábel 160 centis hosszal büszkélkedhet, ha pedig ez nem lenne elég, a már említett jack elosztóval további 30 centiméterrel toldhatjuk meg fejünk számítógéptől számított maximális távolságát.

Főbb paraméterek
MSI Immerse GH30
Kialakítás Zárt, over-ear
Hangszóró Neodímium, 40 mm
Frekvenciaátvitel 20 - 20 000 Hz
Impedancia 32 ohm
Érzékenység 96 dB
Kábel hossza 1,6 m + 0,3 m jack elosztó
Tömeg 222 g
Csatlakozás 3,5 mm jack
Tartozékok jack elosztó, hordtáska
Extrák Levehető flexibilis mikrofon, szövetborítású kábel, hangerőszabályzó és mikrofonnémító a vezetéken
Gyártó honlapja www.msi.com
Termék honlapja MSI Immerse GH30
Fogyasztói ár 14 590 forint

Használat közben

Fejünkre téve a fejhallgatót rögtön feltűnt, hogy valami nem stimmel. A fejpánt méretét elég tág határok között tudjuk állítani, erre azonban nem volt szükség, a legkisebb állapot is megfelelő volt. A hangszórók viszont semmilyen irányban nem tudnak mozogni, így az alsó része jobban elállt, mint kellene, nem követte a fejünk formáját. A legnagyobb méretre állítva a fejpántot kicsit javult a helyzet, ilyenkor viszont már nem a fejünk tetejénél támaszkodott az eszköz, hanem csak a fülpárna fülünkre akasztott része tartotta a fejünkön a berendezést, így ez sem volt a legkényelmesebb viselet, vásárlás előtt mindenképp érdemes kipróbálni, hogy van-e egyáltalán olyan beállítás, ami tökéletesen passzolna fejformánkhoz.


[+]

A fenti problémát leszámítva nem találtunk kényelmet érintő negatívumot, a csupán 222 grammos tömeget szinte észre sem vesszük. A műbőr fülpárna érzésre közelebb van a műhöz, mint a bőrhöz, ez pedig hatással van a szellőzésre is, pontosabban annak hiányára. Egy-két óra használat után még ebben az enyhe őszi melegben is kellemetlenül meleg tud lenni a füles alatt, ha tudtuk, hogy huzamosabb ideig nem lesz rá szükség, inkább le is vettük.


[+]

Cserébe legalább a méretükkel nincsen gond, első pillantásra azt hittük, hogy kicsi lesz és úgy kell majd belapátolni a fülünket, de mégsem volt ilyen gond, kényelmesen elfért benne, aminek el kellett férnie.


[+]

Mivel az egyébként elég hosszú vezeték végén jack csatlakozó fityeg, így számítógépre kötve nincs semmi további dolgunk, minden plug-and-play módon történik. Illesztőprogramra vagy egyéb, hangzást szabályzó szoftverre nincs szükség, a gyártó nem is kínál ilyesmit, de legutóbbi perifériatesztünk után ezt talán nem is bánjuk. A vezetéken helyet foglaló vezérlőegység egyenesen ülve hasmagasság felett van, jobban nem is helyezhették volna el, bármikor kényelmesen el lehet érni a hangerőszabályzó tárcsát vagy a mikrofont némító reteszt.


[+]

A mikrofon, bár papíron flexibilisként van feltüntetve, azért ezt csak a legnagyobb jóindulattal erősítenénk meg. A háza műanyagból van, ami enged némi hajlítgatást, de elég erősen kell erőltetni, hogy ott is maradjon, ahova állítottuk. Hosszra nincs akkora, hogy belógjon a szánk elé, de így is épp megfelelő távolságra van ahhoz, hogy a halk beszéd is érthető legyen a másik oldalon. Feltéve, ha nem zajos környezetben beszélünk, próbánk során ugyanis nem volt semmiféle zajforrás a szobában, mégis hallható némi sistergés az olyan felvételeken is, ahol szándékosan nem adtunk ki hangot.

Hangminőség, értékelés

A 20 és 20 000 Hz közötti dinamikatartomány papíron remekül hangzik (előszeretettek írják is rá a gyártók mindenre, ami hangot képes kiadni magából), a gyakorlat azonban mást mutat. Az első néhány zeneszám meghallgatása után kicsit még meg is lepődtünk, hogy viszonylag olcsó gamer fejhallgató létére egész jól teljesít zeneügyileg is, de mint kiderült, csak a középtartomány az, ami szépen szól, amint belép a képbe némi magas vagy mély hang, már összefolyik minden és nagyon nehéz lesz megkülönböztetni a hangszereket és az énekhangokat egymástól.


[+]

Játék közben már nem lehet panaszunk a kütyüre, már amennyiben nem a soundtrackre figyelünk, hanem a játékbeli hangokra. A virtuális térhatást szerencsére nem erőltették, az egyszerű sztereó hangzás is bőven elegendő az ellenfelek hangalapú feltérképezésre, és szerencsére ebbe a visszhang sem rondít bele, amit tapasztaltunk például a HyperX Cloud Stinger Wireless esetében. Voice chatre, általános videónézésre, podcastek hallgatására szintén tökéletes a fejhallgató, a beszédhang tisztán érthető és jól kivehető a játékhangok mellett is.

Értékelés

Olcsó vezetékes gamer fejhallgatóból annyi van, mint égen a csillag, épp ezért nehéz dolga van annak, aki 10-15 000 forint környékén keres magának headsetet. Az sem egyszerűsíti le a helyzetet, hogy a legtöbb esetben a nevesebb márkák termékei kerülnek a tesztpadokra, hiszen azokat nyilván többen nézik meg, holott a legnagyobb tömegeket az olcsóbb eszközökkel lehet elérni. Jó látni, hogy egy olyan népszerű gyártó, mint az MSI is jelen van ebben a szegmensben, a GH sorozat legolcsóbb tagja pedig nem is tűnik rossz ajánlatnak ebben a szegmensben.


[+]

Persze anyagminőségben nem kell a felsőkategóriás fejhallgatóknál látottakra számítani, de még ennek ellenére is sikerült egy olyan dizájnt megalkotniuk, amit nem csak otthon egy sötét szobában lehet felvenni, hanem még akár utcán is felvállalnánk. A hangzás szintén nem első osztályú, de az olcsó fülpárnák egyébként sem teszik lehetővé, hogy egész napos játékmeneteket letoljunk a fejhallgatóval a fejünkön, aki pedig naponta 1-2 órát játszik, annak bőven elég lesz az, amit gaming közben nyújtani tud a GH30. A fentiek függvényében tesztalanyunkat az ajánlott kategóriába sorolnánk azzal a kitétellel, hogy vásárlás előtt mindenképp próbáljuk fel valahol személyesen, mert ahogy már említettük, előfordulhat, hogy nem passzol tökéletesen a fejünkre.


MSI Immerse GH30 headset

SidCorKy

Az MSI Immerse GH30 fejhallgatót az MSI bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés