Hirdetés

Mode Com tápok minden szinten

Hirdetés

Mode Com Volcano tápok kívülről

Míg a Feel sorozatot az ár alacsonyan tartását figyelembe véve tervezték, addig a Volcano szériánál – különösen a nagyobb daraboknál – a „Mindent bele, hajrá!” elv érvényesült. Nagyobbik tesztpéldányunknál, az 1000 wattos Volcano Extreme-nél van még egy nagyobb, az 1500 wattos Volcano Ultra. Nem aprózták el a ventilátor kérdését sem: 140 mm-es világító darabot szereltek bele. Természetesen a kábelezés moduláris. A fel nem használt kötegekhez elegáns tartót kapunk.

A nagy vulkánt SLI-hez és Quad SLI-ez tervezték, ezért nem kevesebb mint hat PCI Express tápcsatlakozója van, melyek közül három nyolctűs. Azért kaptak kék és vörös színt, mert két külön 12 voltos részleget rendeltek hozzájuk. A maradék négy, fekete aljzatba dughatjuk a perifériák zsinórjait.

Okosan, fixen csatlakoztatott kábeleket kapott a főtápcsatlakozó, egy nyolctűs 12 voltos kiegészítőt és egy szintén nyolctűs EPS csatlakozót. Ezek hossza egységesen 55 centiméter.

A modulárisakból tíz köteget kapunk. Közülük haton PCI Express konnektorok vannak, hármon hattűs, hármon pedig nyolctűs csatlakozóval. Hosszuk 65 cm, így nagyobb házakban is elérnek majd rendeltetési helyükre. A további négy kötegből kettőn négy-négy SATA dugasz található, a táptól 50, 65, 80, illetve 95 centiméteres távolságban, a fennmaradó kettőn pedig a SATA-sak helyét IDE csatlakozók vették át, és mögöttük, a táptól 110 centiméterre van még egy-egy floppyetető. Összesen tehát akár tizenhat merevlemezt is ráaggathatunk a kilowattos vulkánra.

Meglehetősen brutális az adatlap is, ami négy részre bontott 12 voltos ágat tüntet fel. Ennek már a két kisebb, fejenként 20 amperes szegmense is elég ütős, hát még a másik kettő, melyek darabja akár 36 amper, vagyis 432 watt leadására is képesek. Persze az összes rész nem képes egyszerre maximumon üzemelni.

Lényegesen emberibb léptékű darab a 650 wattos Mode Com Volcano. Nála már csak egy kisebb tagja van a modellcsaládnak, az 550 wattos. Hagyományos ATX méretű, így felső részét teljesen kitölti a 140 mm-es ventilátor, mely ebben az esetben is világít, és fekete rács tartja biztonságban.

Megmaradt rajta a négy darab perifériás kötegnek való moduláris aljzat, a PCI Express grafikus kártyás részt viszont a felére redukálták. Maradt két hattűs és egy nyolctűs köteg, ami elég lehet akár két-három VGA-hoz is.

Az aljzatoknak megfelelően kevesebb lecsatlakoztatható köteget kaptunk a 650-eshez, amihez szintén jár a praktikus tépőzáras vezetéktartó. A három PCI Express köteg itt szintén 65 centiméteres, és a két-két SATA-s, valamint az IDE-s nyaláb sem változott, tehát 50, 65, 80 és 95 centiméterre a táptól van rajtuk négy-négy konnektor, és az IDE-sek végére került még floppy-meghajtóhoz való is.

FSP belsejű tápokra jellemző a négy részre bontott 12 voltos ág, melyek legfeljebb 18 amper leadására képesek. Ez a részenként legfeljebb 216 wattos korlát esetleg problémát okozhat, ha csúcstuningnál két nagy VGA-t próbálunk egy szegmensről meghajtani. Összesített teljesítményükről ismét nem kaptunk információt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • FSP Epsilon 80 Plus

    Kipróbáltuk az FSP felsőkategóriás tápjának új, gazdaságosabb sorozatát.

  • Mini-PC Modecom házban

    Egy meglehetősen jó árú, apró PC-t próbáltunk ki.

  • Optimális Corsair táp

    400 wattos, magas hatásfokú, jó minőségű, aktív PFC-s, sok csatlakozóval felszerelt a Corsair új, CX400-as tápja.

  • Asus izompacsirta

    Sok minden más mellett nagy teljesítményű tápokat is forgalmaz az Asus, egyet kipróbáltunk.

Előzmények

Hirdetés