Valorant
A League of Legends hosszantartó sikere után a Riot Games új műfajba vágta a fejszéjét, a hat évnyi fejlesztés eredményeként pedig 2020-ban piacra dobták a Valorantot. A játék érezhetően a stúdió előző munkájából inspirálódott, de megalkotásakor láthatóan figyelembe vették az e-sport piac nagyágyújának számító Counter-Strike dizájnelveit is.
A közeli jövőben játszódó, 5v5-ös felállású taktikai hero shooter köré az utóbbi pár évben egészen impozáns e-sport közösség épült. Mivel a Riot alkotása játékmechanikailag számos hasonlóságot mutat a Valve említett sikerjátékával, talán nem meglepő, hogy javarészt ugyanazok az egérpadok kerültek ki győztesen itt is a profi e-sportolók által szolgáltatott adatok alapján.
Artisan Ninja FX Zero Soft
Hirdetés
A ProSettings statisztikái alapján jelenleg az Artisan messzemenően a legnépszerűbb egérpadmárka a profi Valorant játékosok körében, hiszen több mint 27%-uk tette le a voksát a Ninja FX Zero Soft mellett. A pad közepes (3 milliméteres) vastagsággal, öltött szélekkel, és kontrollt előnyben részesítő kialakítással rendelkezik, emellett pedig ismeretes megbízhatóságáról és konzisztens felületéről. Hátránya, hogy kimondottan drágának számít, egyes régiókban pedig nagyon nehezen beszerezhető.
Zowie G-SR, G-SR2, G-SR-SE
A Zowie G-SR-t az egyik legnagyobb kontrollt biztosító egérpadként tartják számon, mivel hatalmas a megállító ereje és a felületi súrlódása. Nyilván ez nem mindenki számára lesz ideális választás, azoknak viszont igen, akik hajlamosak túlrántani az egeret célpontjukon. A népszerű terméknek létezik két módosított változata is. A G-SR-SE annyiban tud többet, hogy van rajta egy bevonat, ami kissé fürgébbé teszi (hozzátéve, hogy egyes visszajelzések szerint ez a réteg hamar képes lekopni). A G-SR 2 pedig egyfajta reakció az eredeti modellt ért kritikákra, ami kapcsán sokan arra panaszkodtak, hogy nem volt elég strapabíró, miközben szinte mágnesként vonzotta a koszt és a nedvességet.
Vaxee PA
A Vaxee egy egészen új márka – olyannyira, hogy hivatalos hazai forgalmazásban egyelőre nem is kaphatóak a termékei – ennek ellenére már most az egyik legnagyobbnak számít az e-sport világában. A Vaxee PA egy különösen népszerű control pad, ami feszes gumis aljzatának hála rendkívül stabil és konzisztens használatot tesz lehetővé. Ettől függetlenül talán a fő vonzereje mégis az, hogy rengetegféle mintával kapható, amelyek választéka évszakról évszakra bővül. A nyomtatott felület miatt siklása és érzete elég hasonló a Zowie G-SR-SE-hez (ami szintén egy felületkezelt egérpad), negatívuma viszont, hogy nem a legjobb a nedvességtaszítása, emellett öltésmentesek a szélei.
Logitech G640
A G640 tulajdonképpen felfogható a Razer Gigantus V2 alternatívájának, mely CS2 körökben kicsit jobban kedvelt, mint a Valorant esetében. Vetélytársához hasonlóan ugyanúgy textilből készül, 3 milliméteres anyagvastagsággal, emellett pedig szintén hibrid padnak minősíthető a kontrollt és a sebességet egyaránt lehetővé tévő felületével. Ami viszont a G640 javára elmondható, hogy elég ritkán kell tisztogatni, így ideális lehet éjszakákba, napokba nyúló LAN-partikhoz is. Az egyetlen szépséghiba, hogy az alapmodellnek nem öltöttek a szélei, azonban kaphatóak olyan változatok is, amelyek egy-egy csapatra fókuszálnak, és azoknak viszont igen (azonban ezek itthon nem kaphatóak).
SteelSeries QcK Heavy
A QcK Heavy a vastagabb padok közé tartozik. Ez elsősorban akkor lehet hasznos, ha gyakran cipeljük rendezvényekre, és eltérő felületeken használjuk, mert a 6 mm-es vastagság segít majd kisimítani a különböző asztalok és felületek egyenetlenségeit, így téve konzisztenssé általános felhasználását. Az anyaga textil, csúszásra pedig valahol egy tipikus control és speed pad között helyezkedik el, így ideális választásnak tűnik a Valoranthoz (megjegyezve, hogy egyébiránt a CS2 esetében ez a legnépszerűbb egérpad a profik körében).
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!