Hirdetés

Milyen egérpadot vegyünk e-sporthoz?

Cikkünkben összeszedtük azokat az alapvető információkat, amikre érdemes figyelni egy egérpad vásárlásakor, és bemutatjuk az e-sportolók kedvenc modelljeit is.

League of Legends

A több mint 140 karaktert felvonultató League of Legends hiába tapossa immáron a 15. évét, a MOBA köszöni szépen, jól van, és általában egymillió főt meghaladó, egyijedűleg játszó felhasználóbázissal rendelkezik. A három nagy e-sport kedvenc (CS, LoL, Valorant) közül – vélhetően a műfaji különbségeknek hála – ez a program az egyetlen a ProSettings statisztikái alapján, ahol a professzionális játékosok egy szeletkéje sebességközpontú egérpadot használ – rögtön hozzátéve, hogy azért még itt is elsősorban a kontroll és hibrid padok dominálnak.


[+]

Razer Gigantus V2

Hirdetés

Névben a Gigantus V2 a Gigantus utódja, érdekes módon mégis alig lehet köztük hasonlóságokat felfedezni. Az eredeti modell egy erőteljesen kontrolfókuszú pad volt, míg V2-es változatát sokkal inkább lehetne egy közepes siklású, hibrid padként kategorizálni. Talán úgy is lehetne fogalmazni, hogy ez a modell az arany középút királya, mert egyszerre próbál elég tempót és kontrollt biztosítani, miközben 3 milliméteres vastagságával hajszálpontosan a kemény és puha érzetű padok között foglal helyet.


[+]

Logitech G640

A G640 tulajdonképpen felfogható a Razer Gigantus V2 alternatívájának, hiszen vetélytársához hasonlóan ugyanúgy textilből készül, 3 milliméteres anyagvastagsággal, emellett pedig szintén hibrid padnak minősíthető a kontrollt és a sebességet egyaránt lehetővé tévő felületével. Ami viszont a G640 javára elmondható, hogy elég ritkán kell tisztogatni, így ideális lehet éjszakákba, napokba nyúló LAN-partikhoz is. Az egyetlen szépséghiba, hogy az alapmodellnek nem öltöttek a szélei, azonban kaphatóak olyan változatok is, amelyek egy-egy csapatra fókuszálnak, és azoknak viszont igen (azonban ezek itthon nem kaphatóak).


[+]

Logitech G Powerplay

A G Powerplay az egyetlen speed pad a League of Legends top játékosai között a ProSettings által közölt adatok alapján. Különlegessége abban rejlik, hogy cserélhető felülettel (egy szövettel és egy műanyaggal) rendelkezik, valamint képes az egeret vezeték használata nélkül tölteni. A zsákbamacska itt az, hogy ehhez kompatibilis Logitech egér szükséges, így lehet, hogy be leszünk zárva a gyártó ökoszisztémájába. Mindenesetre az, hogy vezeték nélküli egeret használhatunk rajta anélkül, hogy azt valaha is kábelre kellene dugni, nagyon kecsegtetően hangzik. A technológiából adódóan viszont az ára is többszöröse felsorakoztatott társainak.


[+]

Razer Strider

A ProSettings statisztikái alapján jelenleg a Razer a legnépszerűbb egérpadmárka a profi League of Legends játékosok körében, ugyanis több mint 40%-uk a gyártótól származó terméket használ. A Strider csúszásmentes talpakkal van elláltva, könnyen összetekerhető, és 3 milliméteres, közepes szilárdságot biztosító vastagsággal rendelkezik. Ellenállnak a víznek és a gyűrődésnek, szélei öltöttek, használati szempontból pedig egy control és speed közötti hibrid padnak nevezhető.

HyperX Fury S Speed Edition

Bár a HyperX ezt a terméket speed padként reklámozza, a gyakorlatban sokkal inkább egy közepes siklású modellhez áll közelebb. Öltött szélekkel és 3 milliméteres vastagsággal rendelkezik, a fekete szöveten pedig piros minta és fehér gyártói logó kapott helyett. Az egérpad nem a legnépszerűbb, de még így is sikerült a top 5-be beférnie (vélhetően sebesség-kontroll egyensúlya miatt), mindenesetre a Zowie G-SR-SE-hez hasonlóan olyan felületkezelést kapott, ami hajlamos elég hamar lekopni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

  • Starship Troopers: Extermination teszt

    A rajongók már régóta vágynak Csillagközi invázió igazi, hangulat, látvány és hozzáállás terén is korrekt játékadaptációjára. Megnézzük, hogy a csótánydögök és 16 fős coop hentelés mélyén ez rejlik-e.

  • Call of Duty: Black Ops 6 – multiplayer és Zombies

    A pazarul sikerült egyszemélyes Black Ops 6 kampány után megnéztük, mire is képes az új omnimovement rendszerrel felvértezett multiplayer, valamint a megint megújult Zombies mód.

  • Delta Force béta teszt

    Battlefield-szerű, csapatalapú grandiózus PvP csaták? Tarkov-féle extraction shooter? A Delta Force-széria 2009 után teljesen átalakulva tért vissza, hogy mindkét műfajban megpróbáljon teret nyerni.