MacBook alumíniumba burkolva

Külső - vastagított Air

Pár hete megújultak az Apple notebookjai. Már az első képeken látszott, hogy a MacBook és a MacBook Pro is követi formában a gyönyörű MacBook Airt, csak több a csatlakozó, erősebb a hardver, van optikai meghajtó, ezért valamivel vastagabb a ház. Így is nagyon ütős a külső. Amikor a 13,3”-os MacBookot előrántottuk ízlésesen csomagolt, szép dobozából, azonnal feltámadt bennünk a birtoklási vágy. Picivel vastagabban kivitelben is pompás a forma, talán még jobb is, mert nem annyira figyelemfelkeltő, mint a vékony modellé. Szubjektív vélemény, de nekünk sötétebb grafitszürkében még jobban bejönne.

A MacBook Air még egy fontos tulajdonsága átöröklődött a MacBookba: a brutálisan jó minőségérzet. Az egy tömbből faragott alsó részre minimális hézaggal csukódik rá a pengevékony felső panel, amit a zsanér ereje mellett mágnesek tartanak zárva. Előre csak a kinyitást segítő bemélyedés és az infra LED-je került, ezek szépen beleillenek a formába. Hátul látható a ház egyetlen nem alumínium része, egy széles fekete sáv. Erre azért volt szükség, mert a fém erőteljesen korlátozza a vezeték nélküli hálózati eszközök (Wi-Fi és Bluetooth) jeleit.

Oldalról látszik a legjobban, hogy az új MacBook egyáltalán nem lejt előre. Ennek köszönhetően minden pontján 24 mm vastag. Jobbra egyetlen eszköz, a tálca nélküli optikai meghajtó került, mely gyönyörűen illik a formatervhez. Ugyanez nem mondható el a túloldali csatlakozókról, de hát ezeknél a funkcionalitáson van a hangsúly. Hátul a mágneses tápcsatlakozóval kezdünk, majd jön az Ethernet aljzat, a két USB, a mini DisplayPort, a hang ki- és bemenete, majd a Kensington zár felfogatója. Legelöl egy alig látható gomb és pici LED-ek sávja húzódik. Előbbit megnyomva utóbbiak jelzik az akkumulátor töltési állapotát.

A MacBook talán felnyitva hasonlít legjobban az Airre. Ugyanazt a különálló gombokból felépített billentyűzetet kapjuk, mely előtt óriási touchpad nyújtózkodik. Természetesen multi-touch rendszerű, és újdonsága, hogy üvegből készült. Ugyancsak üveg védi a LED háttérvilágítású kijelzőpanelt. Látványos, hogy nincs átmenet a monitor és durván 2 centiméteres – ezúttal sötét – kávája között. Az alsó és felső rész találkozásán ismét látható némi fekete műanyag.

Oldalról szemlélve, kinyitva is nagyon látványos az új MacBook. Az alábbi képen a maximális nyílási szög látható, ami nem túl nagy, de elégséges.

Alul – az Airhez hasonlóan – az alap MacBooknak is fémfeneke és négy kör alakú lába van. Szellőzőnyílásnak se híre se hamva. Belülről a meleg a műanyagzsanér mögül távozik. Tudva, hogy akár 2,40 GHz-es processzor és integrált GeForce grafikus mag is lehet a gépben, komolyabb terhelésnél süvítő hangra számítunk a szűk szellőző miatt.

Még egy érdekesség van a fémfenéken. A kibillenthető karocska oldja a burkolat első részét, mely alatt az akkumulátor és a merevlemez rejtőzik.

Mivel az első részbe tették ezeket a viszonylag nehéz alkatrészeket, a MacBook nemcsak asztalon, hanem az ölünkben is meglehetősen stabilan áll. A telep 45 Wh-s teljesítménye nem világbajnok, de a termék weboldala szerint így is elég ötórás, Wi-Fi-s internetezéshez – meglátjuk. Sajnos tovább nem mehettünk az új almás laptop vetkőztetésében, tehát akit érdekel, mi van az alukabát alatt, annak keresgélnie kell egy kicsit az interneten.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés