Logitech duó

Tesztelés, értékelés

A két eszköz egy USB-s vevőn keresztül csatlakozik a számítógéphez. Ennek egy kis gomb van az egyik felén, amivel az egeret és a billentyűzetet csatlakoztathatjuk. A kicsi, átlátszó műanyagból készült rádióvevőn két LED-et is találunk. Ezek a Caps Lock és a Num Lock használatát jelzik, illetve az eszközök kapcsolódásakor felváltva villognak.

Szoftver

Hirdetés

A billentyűzet és az egér használatához nem szükséges feltelepítenünk a szoftverét, ahogy azt már a Logitechtől megszokhattuk. Windows és Linux rendszeren is kipróbáltuk őket. A vevő bedugása és az eszközök csatlakoztatása után mindkét esetben pillanatokon belül használhatóak voltak. Az LX5-nél minden, de még az S520 funkcióinak nagy része is működött a programok nélkül, az Ubuntu tesztrendszer alatt is. A SetPoint szoftvert feltelepítve azonban még nagyobb szabadsághoz jutunk. Ebben beállíthatjuk az egérgombok feladatát, a görgetés sebességét, ellenőrizhetjük az akkuk állapotát. Végül – bár elsősorban nem játékra fejlesztett egérről van szó – a "Game Detection" szekcióban végezhetünk néhány finomhangolást, amellyel javíthatjuk a rágcsáló képességeit.

A billentyűzet esetében is sokféle lehetőség áll a rendelkezésünkre. A bal alsó három zoomolónak, a számológép gombjának, illetve az F1-F12 tulajdonságait változtathatjuk. Így indíthatunk velük weboldalakat, programokat, vagy billentyűkombinációkra is megtaníthatjuk őket.

Az S520-at lekódolhatjuk, így adatforgalmát más számítógépek nem vehetik majd, csak a mi billentyűzet-rádióvevő párosunk fog együttműködni.

Értékelés

Az LX5 egy elég egyszerű egér. Két gomb és egy oldalra is dönthető görgő, semmi plusz. Szerintünk egy-két oldalsó gomb azért férhetett volna még rá. Esetleg DPI-váltó is lehetne rajta, mert láttunk már olcsóbb egéren is olyat, de végül is megvoltunk nélküle. A fogása kényelmes volt, az oldalsó gumírozott rész kis íve ellenére jól tartotta az ujjakat, de ha izzadtság érte, csúszóssá vált. Púpos háta szépen belesimult a tenyérbe, hosszú távon is kényelmessé téve a használatot. A lézeres szenzor jól teljesített, nagyobb rántásokra is jól reagált, de a finom, lassú mozgásokat is pontosan követte.

A billentyűzetet a Logitech úgy reklámozza, mint tökéletes társat a lapos monitor mellé. Érdekes kijelentés, igazából nem is értettük az összefüggést, de a klaviatúra is lapos, a színe meg megy a képernyők általában fekete vagy szürke dizájnjához. A gombjai is elég alacsonyak, emiatt jól tudtunk gépelni rajta, gyorsan, szinte hibátlanul. A multimédiás gombok a megszokottól eltérően a többi billentyű alatt sorakoznak, háromszor hármas elosztásban. Elsőre kicsit furcsa volt, mivel a funkcióbillentyűk feletti elrendezéshez vagyunk szokva, de később kifejezetten jónak találtuk ezt a megoldást, mert nem kell annyit nyújtozni az ujjainkkal a megnyomásukhoz. A csuklótámasz miatt az sem fenyegetett, hogy véletlenül benyomjuk valamelyiket. Minden multimédiás és gyorsgombot tetszés szerinti funkcióval láthatunk el a SetPoint szoftver segítségével.

Egyik negatívuma – amit több napos folyamatos használat után sem sikerült megszoknunk – az Insert-Delete páros elhelyezése. A másik (számunkra legalábbis) előnytelen része a hatalmas csuklótámasz, amit le sem lehet szedni róla. Gépelésnél ugyan kényelmes, de a billentyűzet méretét másfélszeresére növeli, így az elég nagy helyet foglal az asztalon. A Logitechek nagyjából 3-4 méterig voltak jól használhatók, efölött már szakadozott az átvitel. Az S520 megbirkózik a ráborult folyadékkal is, a kifolyóin elvezeti azt. A gombfeliratok egy ellenálló bevonatot is kaptak, amely meggátolja a lekopásukat.

A Logitech billentyűzet és az egér néhány negatívumtól eltekintve rendben van, nagyon jól használható eszközök. Ezért és a páros barátinak mondható 14 000 forintos ára miatt ajánlott minősítést érdemel a készlet. A forgalmazó 3 év garanciát vállal a termékre.

Logitech Cordless Desktop S520

ndavid

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés