Végre egy valóban életképes, és ráadásul olcsó zsebprojektor!

Kipróbáltuk az egész jó képet produkáló, tenyérméretű LG PH30JG vetítőt.

Képminőség

Felbontás és fényerő: kompromisszumok

A legtöbb ilyen jellegű, tehát rendkívül kisméretű és könnyű projektorra jellemző, hogy a mérnökök és a döntéshozók kompromisszumra kényszerülnek a felbontás és a fényerő terén. Ez itt sincs másként, hiszen be kell érni HD, azaz 1280x720 képpontos felbontással és 250 ANSI lumen maximális fényárammal.


[+]

A HD a mai világban már a minimum, de azért még elfogadható. A tévéadások jó része ugyan még mindig SD felbontású, ám azért már iszonyú könnyen hozzá lehet jutni Full HD videók, filmek, streamelt tartalmak tömkelegéhez, hogy a játékokról már ne is beszéljünk. Magyarul tehát nem lehet kihasználni maximálisan az ilyen tartalmakban rejlő lehetőségeket ezzel az eszközzel. A 250 ANSI lumen a hagyományos, "nagy" projektorok között elképzelhetetlenül kevés lenne, de ebben a szegmensben kiemelkedőnek számít. A gyakorlatban ez a fényerő azt jelenti, hogy a készülék csak olyan szobában vagy teremben használható, ahol sikerült alaposan besötétíteni, egyébként alig lehet látni valamit. Amennyiben viszont meghitt félhomályt varázsoltunk, akkor azért már egy prezentációt meg lehet tartani, ez pedig egy irodában létfontosságú lehet.

LG PH30JG
LG PH30JG [+]

Teljesen sötétben viszont a kép minősége egész jó. A tökéletes fekete megteremtésére ugyan nincs lehetőség, de amit látunk, az kellően kontrasztos, így a Dinamikus Kontraszt képmódosító funkció bekapcsolására nincs szükség. A Dinamikus Színt sem kell babrálni, ugyanis a tónusok teltek, élénkek, élethűek. Tapasztalataink szerint még az olyan tartalmaknál is jól teljesít, mint az emberi bőrszín, nem találkoztunk zöldessárga vagy irreálisan pirospozsgás arcokkal. Enyhe zajosodásba néha bele lehet futni, főként az alacsony bitrátájú SD anyagoknál, de ez egészen hatékonyan orvosolható a Zajcsökkentés funkció aktiválásával. A mozgásmegjelenítés gyakorlatilag hibátlan, semmiféle akadozást, döcögést, egyéb anomáliát nem tapasztaltunk.


[+]

A DLP technológiára épülő projektoroknál még mindig lehet találkozni a szivárvány effektussal (pillanatokra felvillanó elszíneződés), de ilyesmi itt nem jelentkezett. A szúnyogháló jelenség, tehát a pixeleket határoló rács átlagos hétköznapi használat mellett nem tűnik fel, így ezek a vonalak csak akkor vehetőek észre, ha nagyon közel megyünk a vászonhoz. A felhasználói fiókok mellett az előzetesen programozott képprofilok sem hiányoznak, és szokás szerint nevükkel is jelzik (Élénk, Normál, Mozi, Sport, Játék), hogy elsősorban milyen típusú tartalmakhoz szánja őket a gyártó, amihez persze nem kell feltétlenül ragaszkodni. Ezek egyébként képvilágukban markánsan eltérnek egymástól, így jó eséllyel mindenki talál köztük olyat, amelyik elnyeri tetszését.

A PH30JG a közepes vetítési távolságú modellek közé tartozik: 120 centiméteres távolságról 40"-es kép kivetítésére képes, a 65 hüvelykhez pedig 188 centiméterre kell letenni a vászontól, de ha valakinek csak 30 centiméter áll rendelkezésére, akkor be kell érnie 11 hüvelykkel. Amennyiben torzulna a kép, akkor ez a Keystone funkció, azaz a trapézkorrekció segítségével orvosolható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés