LG LW980S tévé: külön utakon Nano LED-ekkel

Képminőség

Figyelj, érdekes! Korántsem tökéletes.

Hirdetés

Ahhoz képest, hogy az előzetes hírek alapján milyen hozsannákat zengtek a Nano LED-es háttérvilágítással elérhető pompázatos képminőségről, azt erős túlzás lenne állítani, hogy hibák egyáltalán nem bukkannak fel. De kezdjük azzal, ami jó! A szokásos bakik közül az utánhúzással nem találkoztunk, és az animált logók, illetve képernyőn átszaladó feliratok megjelenítése is kifogástalan volt. Sőt, még a ferde vonalak sima képernyőre varázslása is gond nélkül ment, pedig ez a feladat már néhány konkurens felső kategóriás készülékét megfektette. Akadozás, szaggatás nincs, még akkor sem, ha a TruMotion 400 Hz interpolációs képjavító eljárás ki van kapcsolva.

Viszont a felhősödés, mini LED-ek ide vagy oda, elég csúnyán jelentkezett. Pedig elvileg a Full LED háttérvilágítás egyik előnye elméletileg a homogén háttérfény-eloszlás lenne. A clouding a Local Dimming funkció aktiválásakor a legfeltűnőbb. Összesen 288 zónára osztották a mátrix alakban elhelyzett diódákat, és ezek fényereje tartalomtól föggően akár külön is vezérelhető. Ez pedig elvileg azt jelenti, hogy elérhető a tökéletes fekete is. Viszont a világos és sötét részek találkozásakor sokszor csúnyán foltosodott a kép, úgyhogy idővel hagytuk is a csudába ezt a funkciót, többek között azért is, mert azt vettük észre, hogy bekapcsolt állapotban a sötét részeknél egyes képrészletek el-el tűntek. Ennél viszont sokkal rosszabb volt, hogy néhány esetben a képernyőn átmasírozó objektumok körül csúnyán bepixelesedett a kép, és nem is csak gyors mozgás esetén. Maga a színvilág nem rossz, bár az LG itt mintha visszatért volna egy korábbi irányvonalhoz, és inkább a harsányabb, kicsit plasztik árnyalatok mellett törtek volna lándzsát, aminek nem vagyunk nagy hívei.

Analóg és digitális

Az analóg tuner egyértelműen a legjobbak közé tartozik, ami ma elérhető a piacon. Bár apróbb hibák akadnak a jelfeldolgozással, a Zajcsökkentés bekapcsolásával ezen lehet segíteni. Igaz, hogy ilyenkor hajlamos kicsit elmosni a képet, de erre jó az Élkiemelő, ami helyrerázza azt. Körülbelül három és fél méteres távoltságból már minden esetben élvezhető a kép. A rossz minőségű jelből fakadó remegés, pixelesedés már egyáltalán nem tűnik fel, ami egy ilyen méretű tévé esetén egész jónak mondható.

A digitális adásokra áttérve persze minőségi a különbség. Erre egy rossz szót nem lehet mondani, a megjelenítés patent, és a jelfeldolgozással sincs gond. Egy pitlák szobaantenátt dugtunk rá, és azzal is teljesen jól elmuzsikált. Arra is képes – bár ez ma már alapelvárás –, hogy életet adó energiával lássa el az antennát, így azt nem kell külön bedugdosni a konnektorba. A csatornakeresés az LG-től megszokott kulturált mederben zajlik, nem lehet elrontani semmit sem.

Képjavító eljárások és képarány

Az legyen az első, hogy a Dinamikus Kontrasztot kapcsolja ki mindenki, aki egy ilyen tévé közelébe kerül, mert hajlamos aktív állapotában idegesítően bevillogtatni a képet. A Szuper Felbontás elvileg az SD tartalmakat konvertálná fel, de sok különbséget nem tapasztaltunk, amikor be volt kapcsolva. A Fekete Szintet nyugodtan be lehet közepes fokozatra lőni, a Szín Szűrőt pedig érdemes kikapcsolni.

A Képarány opció a szokásosat hozza: 16:9 és 4:3 mellett kiválasztható a Nagyítás, illetve az Eredeti is, amely a műsorszolgáltató által sugárzott információkhoz igazítja a képarányt. A legjobb azonban az automatikára, azaz a Teljes Szélesség funkcióra bízni ezt az egészet, ugyanis ez tökéletesen működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés