Körutazás Sonomában

Hirdetés

Asus V6000 - I.

Bemutatótesztünk második alanya az ASUStek néhol kissé rejtélyes notebook-flottájának egyik zászlóshajója; a V6000-es modellszámot viselő gép. A különböző típusok közti eligazodást nyakatekert elnevezéseivel és típusjelöléseivel esetenként jelentősen megnehezíti a gyártó, ennek ékes bizonyítéka, hogy a weboldalon még V6000-es modellszámozást látunk, ugyanakkor a hazai márkaképviselet elmondása szerint a típusjelzés hamarosan V6V-re változik. Mindjárt itt szeretnénk leszögezni, hogy az Asus hozzánk eljutott notebookja mintadarab, így a végleges kereskedelmi termékre nem feltétlenül vonatkoznak az alant leírtak.


[+]

Az Asus V6000 formai kialakítását tekintve szöges ellentétben áll az imént bemutatott Acer modellel; a gép formavilágát leginkább a „letisztult” jelzővel jellemeznénk. A vendégül látott noteszgépek közül egyedül az Asus V6000 rendelkezett fém „karosszériaelemekkel”, így a vékony gépház felső borítása, jellemzően a csuklótámasz szürkésbarna színre eloxált alumíniumötvözet. Érdemes a csuklótámasznál elidőznünk kicsit; az Asus ugyanis megítélésünk szerint nagyon rosszul helyezte el a gép hangszóróit. A csuklótámaszba épített hangszórókat hajlamosak vagyunk eltakarni gépelés közben, ráadásul az apró lyukak rendszeres használat mellett nagyon könnyen eltömődnek kosszal és porral.

A tesztben szereplő gépek közül a V6000 volt az egyetlen notebook, mely az Alviso lapkakészlet memóriavezérlőjében lévő lehetőségeket maximális mértékben kihasználta. A gépbe a jelenleg kapható legerősebb, már-már asztali rendszereket is zavarba ejtő teljesítménnyel rendelkező Pentium M 770 típusú (2,13 GHz-en üzemelő) CPU került, a processzor mellett dolgozó memória pedig két 512 MB-os, 533 MHz-en járó DDR2 memóriamodulból áll, melyek kétcsatornás üzemmódban dolgozva a lehető legnagyobb átviteli sebesség mellett tekintélyes memóriakapacitást nyújtanak. A merevlemezt az Asus gépéhez is a Hitachi szállította, a 80 GB-os egységet 8 MB gyorsítótárral és 5400 fordulat/perces motorral szerelték fel, így a háttértár nem csak kellően nagy kapacitást, de megfelelően gyors adatelérést is biztosít. Ha az adatok mégis megtelítenék a beépített merevlemezt, a V6000 super-multi DVD-írójával könnyűszerrel DVD-re archiválhatjuk a merevlemezen nélkülözhető fájlokat.


[+]

A V6000-et a teszt másik két szereplőjéhez hasonlóan az ATI MR X600-as videovezérlőjével szerelték, ami a gép tudásához mérten szerintünk kissé kilóg a sorból, bár tulajdonképpen örülhetünk, hogy a gyártó egyáltalán ellátta értékelhető minőségű és sebességű 3D-s megjelenítésre képes külső GPU-val a notebookot. A 15 hüvelykes SXGA (1400x1050 pixeles) panel natív felbontásban való meghajtása 3D-s alkalmazásoknál esetenként már problémákba ütközhet, a felbontás csökkentése pedig láthatóan a képminőség rovására megy. Ha már a panelnél tartunk, érdemes megemlíteni, hogy az Asus a vásárlástól számított 30 napon belül egyetlen hibás (állandóan fényes) pixel felfedezése esetén is cseréli a kijelzőt, ami gáláns ajánlatnak számít, feltéve ha van türelmünk és lehetőségünk kivárni a cserét.

A gépet telepített Windows XP Professional (második szervízcsomaggal frissítve) operációs rendszerrel kaptuk, így csak tesztprogramjainkat kellett a gépre installálni, hogy kezdetét vegye a hardver vallatása.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés