Igényes mod faasztalból, kézfogás a világhálón át

Hirdetés

Héten történt: izgi SSD-k, plazmafuccs, drága OLED

Újabb hét, újabb történések, de ezúttal meglehetősen fékezett habzású formában, hiszen a nyár beköszöntével az uborkaszezon is tagadhatatlanul elkezdődött. No persze nem mindenkinél, a Samsungnál továbbra is tempót diktálnak a Samsung SSD Global Summit alkalmával, ahol a vállalat végre bemutatta 3D V-NAND technológiára épülő SSD-it, az otthoni felhasználóknak szánt, 10 év garanciával kínált 850 Pro szériát, valamint a kisvállalati szerverekhez és írásintenzív alkalmazásokhoz ajánlott, strapabíró 845 DC Pro sorozatot.

Samsung SSD 850 Pro 3D V-NAND chipekkel
Samsung SSD 850 Pro 3D V-NAND chipekkel

Úgy tűnik, az Intelnél sem pihennek, vagy legalábbis az nem, aki folyamatosan szivárogtatja az információt a legújabb, még be nem jelentett termékekről, noha könnyen elképzelhető, hogy ez is a marketing része. Bárhogy is legyen, mind a Computexen rebesgetett, alacsony fogyasztású Core m-ről, mind pedig az asztali és mobil Skylake-kel kapcsolatosan sikerült információkhoz jutni.

A Sonymentes Vaio...vagyis nem egészen...
A Sonymentes Vaio... vagyis nem egészen...

A nagy nyári kánikula közepette az új VAIO is életjelet adott magáról, ami ezúttal a Sony nélkül próbál szerencsét a notebookpiacon. Említhetjük még az ARM-ot, mely vállalat szintén nem a parton lógatta a lábát, hanem nem kevesebbel rukkolt elő, mint a 64 bites referenciaplatformmal, amivel segíthetik a fejlesztők munkáját. ARM rendszerchippel kapcsolatban volt termékbejelentés is a héten, méghozzá a Huawei HiSilicon műhelyéből, igaz, nem a 64 bites érából. Ettől függetlenül a Kirin 920 SoC igen komoly megoldásnak ígérkezik.

Juno, az ARM 64 bites referenciaplatformja
Juno, az ARM 64 bites referenciaplatformja

Amennyire a PC-t érintő témák nem pörögtek a héten, olyan szépen termelt a szórakoztatóelektronikai szekció, ami jelzi, hogy a berlini IFA is egyre közelebb van. A napokban nem csak olyan szépségekről volt alkalmunk beszámolni, mint a rózsaszín Orion tévé, hanem megírtuk, hogy az Android Smart TV rendszere kapcsán mi várható, és bemutattuk példáként a Panasonic új, belépőszintű készülékflottáját. Természetesen nem plazma modellekről van szó, hiszen erről a technológiáról már letett a gyártó korábban, és úgy tűnik, ezt a példát követi a Samsung is az év végén.

Ez nem az az Orion, amit mi ismerünk, de a külseje alapján talán jobb is!
Ez nem az az Orion, amit mi ismerünk, de a külseje alapján talán jobb is!

Most már csak az a kérdés, hogy az LG meddig tart ki plazma mellett, főleg úgy, hogy ott van nekik az OLED, mindez ráadásul októbertől már 4K felbontásban, jó drágán. Persze nincs mindenki tele, mint Oprah, így az ő figyelmükbe inkább a TCL szintén friss, 500 dolláros UHD tévéit ajánlanánk, OLED nélkül. Pénzmag híján az LCD sem rossz választás, és biztosak vagyunk benne, hogy mindent megtesznek majd a gyártók annak érdekében, hogy ezzel a technológiával is a maximumra tolják a képminőséget. A Sharp már tett is ennek érdekében lépéseket, aminek végeredményét Spectros névre keresztelte.

LG 4K OLED nemsokára - a földi halandóknak legfeljebb jelzáloghitelre...
LG 4K OLED nemsokára – hétköznapi halandóknak legfeljebb jelzáloghitelre...

Végezetül egy pár hír vegyesen a heti felhozatalból, ami érdeklődésre tarthat számot:

Új üzleti modellt vezet be az Ouya;

Törékeny kijelző alatt lakik a Microsoft Surface Pro 3 zsúfolt belseje;

Képeken pózol a Google gamepadje.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés