Csillagkapu mod, űrhajós lámpa, partihangfal

TGIF: űrhajós lámpa, furcsa füles, partihangfal

Teljesen jó ötlet az igazi bulikirályokat, az éjszaka császárait megcélozni mindenféle, első látásra kifejezetten nélkülözhetőnek tűnő termékkel, ugyanis aki képes ipari mennyiségű pénzt kiadni mulatozásra, annál valószínűleg amúgy is könnyen nyílik a pénztárca. A beszédes nevű Party Rocker is tipikusan egy ilyen eszköz, mert egyébként nem gondolnánk, hogy egy villódzó fénygömbbel felturbózott, viszonylag könnyen mozgatható hangsugárzóra olyan feltétlenül nagy szüksége lenne az embernek.

Hirdetés

Ráadásul csomagolnak mellé egy mikrofont is, így azok a lemezlovasok is kiélhetik magukat segítségével, akiknek az a mániája, hogy a nóták között szövegeléssel szórakoztassák a nagyérdeműt, illetve persze karaokézni is kiválóan lehet segítségével. A különféle tartalmak a normál jack csatlakozón keresztül rádugott hordozható médialejátszóról, tabletről, okostelefonról juttathatóak el rá, és mivel támogatja a Bluetooth technológiát, így a vezeték nélküli adatátviteli kapcsolat megteremtésére is képes a 190 dollárba, azaz mintegy 42 000 forintba kerülő termék.

Sötétben püfölni a klaviatúrát nem egy kimondott leányálom, viszont sokszor egyszerűen nincs rá mód, hogy az ember felkapcsolja a lámpát, rendes fényt csináljon. Például ha egy repülőn utazik, egy kávézó félhomályos sarkában ücsörög, esetleg a gyereke, férje, felesége alszik mellette a szobában. Na ekkor jöhet jól az Astronaut USB Light kisméretű (5 x 4 x 2 cm) lámpa, amely USB porton keresztül dugható rá a gépre és egy aranyos kis űrhajós figurát formáz. A harminccentiméteres flexibilis, de mégis masszív köldökzsinór azt is lehetővé teszi, hogy a kis asztronautát a felhasználó a klaviatúra közepe fölé pozicionálja. 12,95 fontos, tehát körülbelül 4500 forintos ára egyáltalán nem vészes, főleg hogy nem csak hasznos, hanem kifejezetten mókás eszközt kapunk a pénzért cserébe.

Most, hogy ebben a zord időben már Budapest határain is megjelentek az első jegesmedve-, pingvin- és farkasfalkák, talán nem a legidőszerűbb egy hordozható jégkockagyártóval előállni, de hát jobb későn, mint még később. A 35 centiméter széles, 30 centiméter mély és 36 centiméter magas termék 12,3 kilogrammot nyom, tehát zsebbe azért nem fér be, de nem szükséges kis kocsi sem ahhoz, hogy ide-oda hurcolássza az ember.

A másfél literes tankkal bíró eszközbe csak bele kell önteni a tiszta vizet, lecsukni a fedelet, és várni 18 percet. A kukucskáló ablakkal ellátott készülék hanggal és fénnyel is jelzi, ha befejezte a munkát, és ezután máris lehet pakolászni a kéttucatnyi kész jégkockákat a kólába, teába, koktélokba. A modell beépített akkumulátorral nem rendelkezik, csak konnektoról megy, így azért korlátozottan használható, és egy nap alatt körülbelül 16 kilogrammnyi jégkocka előállítását biztosítja. A mobil jégkockagyárért 200 dollárt, azaz 45 000 forintot kell letenni a pultra.

Kémek, titkosügynökök mellett az unatkozó irodai alkalmazottak vagy a vizsgák felett görnyedő  egyetemisták is örömmel fogadhatják a láthatatlan fülhallgatót. A meglehetősen borsos árú, 150 dollárt, azaz 33 000 forintot kóstáló modell annyira kicsi és lapos (4,3 x 5,6 x 2,8 mm), hogy teljesen bedugható a külső hallójáratba. Az earHero névre hallgató termék érzékenysége 103 dB, az impedancia 16 ohm, és egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó található rajta. A vállalat szerint használata során a külső környezet hangjai, zajai is eljutnak a fülbe, ezért sokkal biztonságosabb, mint egy hagyományos fülhallgató, így kerékpárosoknak vagy síelőknek is jó szívvel ajánlják.

A Doom az egyetemes játéktörténet egyik legendája, amelyről amellett, hogy a maga idejében forradalminak számított, még azok is hallottak, akik sosem játszottak vele. Megihletett írókat, filmrendezőket, színészeket, és mint ahogy ez a masina is mutatja, ügyes kezű ezermestereket is. Az itt látható készülék nem más, mint egy átalakított zongora, amelynek billentyűivel lehet irányítani a Doom 1-ben a főhőst. Tehát a hagyományos klaviatúra minden egyes gombja vagy épp kombója kapott egy külön billentyűt a hangszeren, így ezek püfölésével lehet mozogni, fegyvert váltani vagy épp lőni. A nagy trükk, hogy meghagyták a zongora eredeti funkcióját is, azaz az ember miközben játszik, rögtön komponál, muzsikál is, a végeredmény pedig simán elférne bármelyik kortárs lemezen.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés