Hirdetés

Ismerős és ismeretlen játékos egerek tesztje

Próba

Meglehetősen szubjektív dolog egy egér fogása, de úgy gondoljuk, hogy a jól eltalált, cserélhető betétek révén a 2012-es Razer Naga szinte bárki kezébe beleillik. A legvékonyabbal filigrán, karmos fogású (claw grip) egér lett belőle, a közepessel tenyeres fogásban volt egészen jó, a legnagyobb pedig a lapátkezűeknek is elég támaszt nyújt, mindehhez jön még a váratlanul kellemes, kemény, de érdesített felület, és fényes oldala sem vált síkossá.

Hirdetés

Nem ennyire sokoldalú, de tenyeres fogásra a Red4Power is kényelmesnek bizonyult, oldalsó gumibetétei kellő stabilitást adtak neki, de nem tudjuk, mennyire lesznek tartósak. Ezen a téren jobbnak tűnt a Roccat Savu kemény, durva felületű oldala, de kényelem szempontjából nekünk a Black Cobra jobban bejött a Savunál, persze másnál lehet, pont fordított lesz a helyzet. Arról viszont eléggé meg vagyunk győződve, hogy a Leetgion Helliost elég kevesen találják majd kényelmesnek. Szimmetrikus, magas háta nekünk nem volt kényelmes, olcsó hatású, mindenféle extra bevonatot nélkülöző burkolata pedig még annyira sem tetszett. Ráadásul a hüvelykujjas attack gomb nagy holtjátéka miatt nem mertünk megfelelően ráfogni az egér oldalára, pár percnyi használat után kényelmetlennek, egy óra után fájdalmasnak éreztük.


Balról jobbra: Red4Power Black Cobra, Leetgion Hellion, Razer Naga, Roccat Savu

Jó hír, hogy mind a négy egéren kiválóan működtek a fő gombok, szinte semmilyen holtjátékot nem tapasztaltunk náluk, persze pár napos tesztünk alatt nem derült ki, hogy melyik mennyire fárad el idővel. Az extra gombok közül elsősorban a Naga tizenkettesének használhatóságára voltunk kíváncsiak, és váratlanul jónak találtuk őket. A navigálást dőlési irányuk és kitapintható dudorok segítik; némi gyakorlás és megszokás után sikerült elsőre azt a parancsot előcsalni, amit szerettünk volna. Hosszabb szünet után nem is a megfelelő gomb elérése volt bajos, hanem inkább annak megjegyzése, hogy melyikre milyen funkciót tettünk.

A Black Cobra és Savu esetében a hüvelykujjas gombok közül az elsőt értük el kényelmesen, de a másikért sem kellett sokat nyújtózkodni. Utóbbiakhoz hasonlóan tudtuk elérni a Naga két görgő mögötti billentyűjét. A Hellion hüvelykujjas gombjának lazasága nem tetszett nekünk, és a fő, bal gombba integrált sem volt túl szimpatikus, de ez egyéni ízlés kérdése. Görgőben a Hellion tetszett a legjobban, egyes lépcsői a megszokottnál közelebb voltak egymáshoz, de mégis jól elkülönültek. A másik három modellnél némi olcsóságot éreztünk a keréknél, a Black Cobrának viszont piros pont jár az oldalra dönthetőségért, ugyanakkor fekete a Savunak a görgő alatti gomb túlzott keménységéért.

Mozgásban megmutatkozott, hogy a Razer továbbra is jók között a legjobb. Saját lézeres érzékelője 2600 dpi-ig különösen precízen dolgozott, fölötte már kezdett pontatlanná válni, ugyanis nagy felbontásnál az egér minimális elemelése vagy felületbe nyomása is anomáliákat okoz, ráadásul hirtelen rántásoknál nem minden felület elég részletes ahhoz, hogy a nagyfelbontású szem stabilan beálljon rajta. Nem véletlen, hogy az elit játékosok is ritkán mennek 2000-es dpi érték fölé. A jó szenzor mellé kiváló csúszótalpakat kapott a Naga, súlya sem vészes, ezzel a mai négyes legjobban irányítható egerének bizonyult.

Egy apró lépéssel a csúcs Razer mögött, egymás sarkát taposva következett az üldöző hármas. A maximális felbontás és a rengeteg beállítási szint mindhármuknál fölöslegesnek bizonyult; 1600-2000 dpi-ig kiválóan tették a dolgukat. Igaz, hogy kimutatható volt minimális hátrányuk a Nagával szemben, de ez csak olyan irreálisan nagy és gyors rántásoknál mutatkozott meg, amilyeneket valós játékos körülmények között nem csinálunk. A Red4Power gyengébb talpai miatt szorult le nálunk a képzeletbeli dobogóról, a harmadik helyet hasonló okból a Savunak adnánk; siklásban nálunk a Naga mögött a Hellion lett a második. A Naga minden felületen jól érezte magát, a többi könnyű, aránylag nagy csúszótalpas modell alá szövetpadot ajánlanánk, viszont ha gyors mozgást szeretnénk, akkor teflontalpakra és keményebb alátétre lesz szükség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés