Végre hétvége, ismét van időnk hardvereket böngészni!

Üzemkész asztali és hordozható számítógépek mellett perifériákat, komponenseket és néhány hálózati eszközt gyűjtöttünk össze.

Hirdetés

Komponensek

Ha már szóba kerültek a Cooler Master tápegységei, említsünk meg néhány egyéb komponenst is! Az AMD új, XT utótaggal ellátott processzorai persze kicsit többet érnek, mint egy szimpla megemlítés, ez pedig az árukon is jól látszik. Például a három év garanciával forgalmazott Ryzen 7 3800XT-ért 142 000 forint körüli összeget kér el a gyártó, amiért cserébe 8 magot és 16 logikai szálat kapunk. Ez ugyan kicsit rosszabb ár/mag arányt jelent, mint ha dinnyét vennénk, de a méretes gyümölcs magjai bizonyára nem is képesek gyárilag akár 3,9 GHz-es maximális órajel elérésére, pláne mindezt 105 wattos maximális TDP érték produkálása mellett.

AMD Ryzen 7 3800XT
AMD Ryzen 7 3800XT [+]

TDP szempontjából ugyanerre képes a szintén három év garanciát élvező, 192 000 forintos AMD Ryzen 9 3900XT, ami már csak azért is figyelemreméltó, mert másfélszer annyi magot találunk a kupak alatt (bár inkább ne keressük, higgyük el a specifikációs táblázatnak, hogy ott vannak), a 12 fizikai mag pedig 24 logikai szálat eredményez, amivel már azért lehet nyitogatni az ablakokat. A maximális gyári órajel 3,8 GHz, ami némi bátorsággal egészen 4,7 GHz-ig feltornászható – amennyiben rendelkezünk a megfelelő hűtővel, ilyen egységet ugyanis nem találunk a dobozban.

AMD Ryzen 9 3900XT
AMD Ryzen 9 3900XT [+]

Ezeket a processzorokat már ne bízzuk holmi belépő kategóriás alaplapokra, érdemes kicsit mélyebben a zsebünkbe nyúlni! Ha valamennyit mégis szeretnénk spórolni, és tudjuk magunkról, hogy később nem fogunk nekiállni az órajelek emelésének, bátran választhatunk a B550 chipsettel szerelt modellek közül, a három év garanciával 83 200 forintba kerülő MSI MPG B550 Gaming Carbon Wi-Fi például a legtöbb felhasználó igényeit bőven kielégíti. Az ATX méretű lapra négy darab DDR4-es memória slot, illetve két darab PCIe x16-os bővítőkártya-foglalat fért, utóbbiak közül az egyik ráadásul extra megerősítést kapott, így a súlyosabb videókártyákat is bátran belepattinthatjuk.

MSI MPG B550 Gaming Carbon Wi-Fi
MSI MPG B550 Gaming Carbon Wi-Fi [+]

Adattárolóinkat a hat darab SATA 3 csatlakozó vagy a két darab M.2 foglalat várja, a hátlapi kivezetéseknek köszönhetően pedig nem csak USB Type-A, de 3.2 Type-C eszközökkel is bővíthetjük asztali rendszerünket. Ami igazán kiemeli ezt a modellt a mezőnyből, az hálózati lehetőségek repertoárja, hiszen Ethernet csatlakozóból 2,5 gigabites tempóra képes verziót kapunk, továbbá a lap beépített Wi-Fi 6 modullal is rendelkezik, így vezeték nélküli hálózatokra történő csatlakozáshoz sem kell extra hardvert vásárolnunk.

Lian Li LANCOOL II Mesh Performance
Lian Li LANCOOL II Mesh Performance [+]

Ilyen teljesítményű processzorok választása esetén már nem bízhatjuk a véletlenre a szellőzés kérdését, érdemes inkább kicsit többet költeni, de olyan házat választani, amivel ilyen szempontból nem lesz gond. A 37 200 forintos Lian Li LANCOOL II Mesh Performance belterébe például probléma nélkül bepattinthatjuk a fent említett alaplapot, akár egy 176 mm magas processzorhűtővel együtt, a három darab beépített, PWM vezérlésű ventilátornak, a rácsozott előlapnak és tetőlemeznek hála pedig az alkatrészek nem fognak megfőni például egy hosszabb render alatt. A ház sajátossága, hogy bal oldalát nem csak üveg borítja, a tápegység alsó kamrájának felső határáig ugyanis szintén egy rácsos panelt találunk, így az oda telepített komponensek (táp plusz összesen akár négy adattároló) hasonlóképp hűsölhetnek, mint szerencsésebb társaik a felső szekcióban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés