Az utolsó ajánlatok januárban

Ezúttal SSD-kkel, videokártyákkal, notebookokkal és egyéb finomságokkal készültünk.

Notebookok


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Akik a tavalyi év végén, a karácsonyi szezon előtt kihagyták a notebookvásárlást, azoknak sem kell csüggedniük, hiszen például az USAnotebook kínálatában most is ki lehet fogni akciós gépeket, melyek akár munkára, akár otthoni szórakozásra, akár a hamarosan kezdődő egyetemi félév alatt is jó választások lehetnek. Három év garanciával 114 990 forintba kerül például a Dell Inspiron 3584, melynek 15,6 hüvelykes Full HD kijelzőjét az Intel Core i3-7020U processzorban dolgozó UHD Graphics 620 GPU hajtja meg, míg rendszermemóriából egy 4 GB-os modul, adattárolóból pedig egy 1 TB-os merevlemez jutott a burkolat alá.


[+]

Az egyébként magyar nyelvű, numerikus paddal is ellátott billentyűzet alá a ház méretéből adódóan természetesen plusz egy meghajtóhely is jutott, mely M.2-es formátumú lehet, így az inkább adattárolásban jeleskedő merevlemez mellé bármikor beszerelhetünk egy gyorsabb SSD-t is. A csatlakozók között HDMI-t, USB 3.0-t és USB 2.0-t, valamint Gigabit Ethernetet is találhatunk, a Windows azonban már sajnos nem fért bele az árba, ezt utólag kell majd beszereznünk.


[+]

Kicsivel több pénzért, 146 990 forintért ugyanezt a processzort és 4 GB memóriát kapunk a HP 250 G7 modellben is, ám itt a HDD helyett egy 256 GB-os SSD látja el az adattárolói feladatokat, amin ráadásul előre telepítésre került a Windows 10 Home operációs rendszer. Pozitívum továbbá a beépített DVD-író megléte, de hogy azért nehezítsünk is egy kicsit a választáson, a megjelenítő felbontása csak 1366x768 pixel. így mérlegelni kell, hogy a gyors adatelérés vagy a nagyobb felbontás a fontosabb – a garancia viszont most is 3 évre szól.


[+]

Ha viszont Full HD monitor és 256 GB-os SSD is kell nekünk, akkor még jobban a zsebünkbe kell nyúlni, szintén három év garanciával ugyanis 221 990 forintba kerül a 15,6 hüvelykes Dell Inspiron 5593. Jó hír, hogy a felárért cserébe nem csak nagyobb felbontás, de erősebb, négymagos Core i5-1035G1 processzor és 8 GB RAM is jár, a grafikai feladatok ellátását pedig egy NVIDIA GeForce MX230 GPU végzi. A magyar nyelvű billentyűzet háttérvilágítást is kapott, az USB-k között már 3.1-es verziójút is találunk, a biztonságos belépést pedig egy ujjlenyomatolvasó könnyíti meg – operációs rendszerből viszont be kell érnünk a Linuxszal.


[+]

Listánk legdrágább szereplőjében már aztán mindent megtalálunk, amire szükségünk lehet, kezdve az Intel Core i5-9300H processzorral a 8 GB RAM-on át az NVIDIA GeForce GTX 1650 grafikus vezérlőig, háttértárból ráadásul kettőt is kapunk, egy 1 TB-os merevlemezt és egy 128 GB-os SSD-t – utóbbin egy Windows 10 Home operációs rendszerrel. A teljes méretű, magyar kiosztású, háttérvilágítással is ellátott billentyűzet felett terpeszkedő 15,6 hüvelykes Full HD kijelző IPS technológiájú, a portok között pedig már megjelent az USB Type-C is, mindezért azonban igen borsos, 379 990 forintos árat kell fizetnünk, amibe a három év garancia is beletartozik.

Egér, videokártya

Notebook mellé egy kisméretű, vezeték nélküli egér lehet az ideális, hordozható vezérlőeszköz. Ebbe a kategóriába tartozik a 2900 forintos áron beszerezhető Media-Tech Morlock MT1120 is, melynek tápellátásához egy darab AA ceruzaelem szükséges, és csatlakoztathatjuk bármilyen, legalább 3.0-s Bluetooth kapcsolatra képes eszközzel.


[+]

A műanyag burkolat alatt egy 1000, 1200 és 1600 dpi-n használható érzékelő dolgozik, a Bluetooth kapcsolatnak köszönhetően pedig akár a számítógéptől számított 10 méteres távolságból is használhatjuk a 61 grammos egeret. Gombból összesen 5 darabot szórtak szét a mérnökök az eszköz tetején és oldalán (beleértve a dpi-állító kapcsolót is), a két fő gomb között pedig természetesen ott figyel egy kattintható görgő is.

Videokártyák

A megszállott gépépítők valószínűleg csak mosolyognak az UHD Graphics és MX 230 szintű grafikus vezérlőkön, hiszen ők tudják, hogy asztali gépbe jóval erősebb videokártyák is beférnek jobb hűtéssel, esetenként akár kevesebb pénzből, mint amennyi egy erősebb grafikus teljesítményű notebook felára. Az NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú megoldásnak számít a piacon, az MSI Gaming X kivitele pedig három év garanciával 118 000 forintért beszerezhető.


[+]

Az 1770 MHz-es referenciaérték helyett 1875 MHz-es boost órajelen dolgozó kártya természetesen PCIe 3.0 x16 csatolón keresztül kommunikál alaplapunkkal, tápellátásához pedig egyetlen 8 tűs tápcsatlakozó szükséges. Képkimenetből a szokásos felállással szembesülhetünk a hátoldalon, vagyis a három DisplayPort 1.4 csatlakozót egyetlen HDMI 2.0b egészíti ki, a kártya hűtéséről pedig a kétventilátoros, RGB LED-ekkel körberakott Twin Frozr 7 rendszer gondoskodik.


[+]

Drágább, de jóval erősebb, ráadásul már ray tracing-re is képes a három év garanciával 189 000 forintért kapható Gigabyte RTX 2070 Super White 8G, melynek fehér alapszíne mellett három ventilátora és beépített RGB fényei is gondoskodnak a szép megjelenésről, teljesítményének köszönhetően pedig 1440p-ben is bátran nekiállhatunk a legújabb játékoknak is. OC modellről lévén szó, a boost órajel kicsit magasabb az 1770 MHz-es referenciaértéknél, egészen pontosan 1815 MHz-ről beszélünk, így lesz is mit hűtenie a három darab légkavarónak. A kártya hossza egyébként 286,5 mm, így még ha első pillantásra nagy darabnak is tűnik, valószínűleg nem lesz gondunk a beszereléssel a legtöbb gépház esetében.

SSD, egyéb

A videokártyával ellentétben nem csak a gamerek számára fontos komponens az SSD, melyek árazása ugyan még mindig nem tart a merevlemezek szintjén, de jó látni, hogy már egyre elérhetőbbek a nagyobb kapacitású modellek is. A Samsung 970 Evo Plus 500 GB-os verziója például 39 500 forintos ár körül szerezhető be a PCX webáruházból, amiért ráadásul 5 év garanciát is kapunk.

Az M.2 formátumú SSD egész jól szerepelt tesztünkben is, és bár szerkesztőségünkben az 1 TB-os verzió járt, jelen sorok írója a mindennapi használat során szerzett tapasztalataival bátran kijelenti, hogy az 500 GB-os variáns is hasonlóan jó választásnak számít.


[+]

Akik ragaszkodnak az 500 GB kapacitású SSD-hez, de valamivel olcsóbban szeretnék megúszni a vásárlást, azoknak érdemes lehet egy pillantást vetni a szintén öt év garanciával árult, 25 800 forintos Samsung 860 EVO-ra (a 250 GB-os modell tesztje). Annak ellenére, hogy a SATA III csatoló miatt sebességben elmarad NVMe-s kollégájától, még mindig ajánlottabb ez a megoldás például játékok futtatására, mint egy merevlemez.


[+]

Cikkünk végéhez közeledve két olyan terméket mutatunk be, amelyek nem csak a PC-t építők számára lehetnek érdekesek. Az egyik a nagyjából 27 000 forintos Media-Tech Kids Locator, mely egyfajta okosóra gyermekek számára, biztonsági funkciókkal megspékelve. A rikító színekben pompázó szíj, ház és óralapok persze nem maradhatnak le egy ilyen eszközről, ami viszont fontosabb, hogy az óra kétnapos üzemidőre képes, beépített GPS, LBS és Wi-Fi modulja és a nanoSIM foglalatnak köszönhetően pedig bárhol online le tudjuk kérdezni a gyerkőc helyzetét, szükség esetén pedig telefonálhatunk is vele (vagy ő velünk), akár videohívással is. Az óra a fentieken felül képes zseblámpaként és lépésszámlálóként is funkcionálni, a 240x240 pixel felbontású érintőkijelzőnek köszönhetően pedig kezelése sem lesz bonyolult egy gyerek számára.


[+]

Utolsó szereplőnk az egy év garanciával 88 000 forintért megvásárolható Overmax X-bee 9.5 drón, mely árkategóriájában nem egy rossz versenyző, még ha nem is veheti fel a versenyt a háromszor-négyszer annyiba kerülő DJI modellekkel. A négypropelleres drón legfeljebb 500 méterre képes elrepülni a mellékelt távirányítótól, a 4K-s Wi-Fi kamerának köszönhetően pedig okostelefonunk kijelzőjén tisztán láthatjuk, hogy a gépmadár épp merre repked. A beépített GPS modul lehetővé teszi előre betáplált útvonalak lerepülését, valamint lemerülés esetén az automatikus hazatérést, a készüléken elhelyezett LED fényforrásoknak köszönhetően pedig gyengébb fényviszonyok esetén szabad szemmel sem fogjuk szem elől téveszteni.

SidCorky

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés