Nyárváró hardvercsokor

Ezen a héten számítógépházak, notebookok, asztali számítógépek és más érdekességek kerültek terítékre.

Notebookok


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Sokan nem tudják, de ha az új árnál olcsóbban szeretnék megkapni ugyanazt a notebookot, több gyártó is eladásra kínál olyan, úgynevezett refurbished modelleket, amelyek gyakorlatilag teljesen újnak tekinthetők, hiszen ezek olyan gépek, amelyek valamilyen okból visszakerültek a gyártóhoz, ahol teljesen felújították és ismét forgalomba hozták őket. Abban különböznek a használtpiaci gépektől, hogy maga a gyártó vizsgálta át a komplett hardvert és cserélte ki a hibás alkatrészeket, ha erre szükség volt, így – alacsonyabb áruknak köszönhetően – esetenként még jobb vételnek is tekinthetőek, mintha újként vásárolnánk meg őket. Hátrányuk, hogy a szokásosnál rövidebb garanciaidővel kerülnek forgalomba – általában.


Lenovo Legion Y720 [+]

Az USAnotebook refurbished Lenovo notebookjaiból válogatva a 299 990 forintos Lenovo Legion Y720 például pont nem kevés, három év garanciával rendelkezik, ezért az árért cserébe pedig a kategóriához képest nem is kapunk rossz hardvert. A fő érdekesség a magyar kiosztású billentyűzet alatt dolgozó Intel Core i7-7700HQ, mely mellett 8 GB memória és egy NVIDIA GeForce GTX 1060-as grafikus vezérlő dolgozik. Utóbbi 6 GB VRAM-ot kapott, segítségével pedig újabb játékoknak is nekieshetünk, legalábbis az IPS paneles Full HD felbontású kijelzőjén biztosan, a szoftvereknek pedig az 1 TB-os merevlemezen bőven jut majd hely. SSD ugyan nem került a gépbe, de rendelkezésre áll egy második meghajtóhely ennek pótlására, jó hír továbbá, hogy a Windows 10 beszerzésével már nem kell foglalkoznunk, ugyanis vásárláskor ebből is kapunk egy példányt.


Lenovo IdeaPad 530S [+]

Amennyiben lemondhatunk az erős dedikált VGA-ról, 229 990 forintért lehet a miénk a szintén 15,6 hüvelykes, Full HD IPS kijelzővel szerelt Lenovo IdeaPad 530S, melyben egy Intel Core i5-8250U processzor teljesít szolgálatot 8 GB rendszermemória és 256 GB-os SSD társaságában. Azért egy NVIDIA GeForce MX150-es GPU belefért a kicsit szűkösebb keretbe, mely pont egy fokkal erősebb, mint az integrált megoldás, ahogy a Harman Kardon hangszórók, a háttérvilágításos billentyűzet, az ujjlenyomatolvasó, illetve a Legionhoz hasonlóan egy USB Type-C csatlakozó is a repertoár része – operációs rendszerről azonban utólag kell majd gondoskodnunk.


Lenovo IdeaPad 330 [+]

AMD-vonalon még a fentieknél is olcsóbban találhatunk magunknak notebookot; a 194 990 forintos Lenovo IdeaPad 330 15,6 hüvelykes verziójában AMD Ryzen 7 2700U CPU és Radeon 540 VGA gondoskodik arról, hogy az 1920x1080 pixelt ne üresen kelljen nézegetnünk. Operációs rendszer és SSD ezúttal sincs, van viszont egy 1 TB-os HDD és 8 GB DDR4 memória, sőt egy USB Type-C és egy sztereó hangszórópár is belefért az összesen 2,2 kilogrammos gépbe.


Lenovo IdeaPad 330S [+]

Végezetül egy igencsak pénztárcabarát megoldás a 149 990 forintos Lenovo IdeaPad 330S személyében; ennyi pénzért persze nem szabad csodát várni, a processzor szerepében egy Intel Core i3-7100U tiszteleg, memóriából 4 GB-ot, SSD-ből pedig 128 GB-os példányt kapunk, melyekkel nem fogunk NASA-melókat elvinni a hátunkon, de átlagos otthoni felhasználás során nem lesz vele problémánk. A 15,6 hüvelykes kijelző 1366x768 pixelt sorakoztat fel, a Type-C megléte és az előre telepített ablakos operációs rendszer pedig a pozitívumok listáját gyarapítja.

Számítógépházak

Legutóbbi gyűjteményünkben kizárólag a 100 000 forint feletti gépházak közül válogattunk, most viszont ígérjük, hogy egy kivétellel inkább az olcsóbb modellek közül szemezgetünk. Ez az egy kivétel a kereken 100 000 forint körüli áron hazavihető In Win 303i, annak is az ASUS Edition verziója, mely legfeljebb ATX méretű alaplapok fogadására képes, a kivitelt pedig az ASUS logó és az AURA Sync támogatás különbözteti meg az alapmodelltől.


In Win 303i ASUS Edition [+]

A beépített RGB világítással is rendelkező ház felső tápos kialakítást kapott, a tápegység ráadásul egy igen látványos, méhsejtrácsos lemez mögé kerülhet beszerelésre, míg rendszerünk többi komponense az alsó, nagyobb méretű szekcióban és az alaplaptálca hátoldalán foglalhat helyet. A maximum 160 mm magas processzorhűtők és 350 mm hosszú grafikus kártyák mellett lehetőségünk van még három 2,5, illetve kettő 3,5 hüvelykes adattároló beszerelésére is. Bővítőkártyahelyből összesen hetet kapunk, a hűtést pedig akár 7 ventilátorra vagy két radiátorra is rábízhatjuk.


Lian Li O11D Razer Edition [+]

57 000 forint körüli vételárával a Lian Li O11D Razer Edition számítógépház még mindig nem az alsópolcos kategóriába tartozik, de szerencsére ezt a magas összeget nem csak a Razer logó és a Chroma-kompatibilis RGB világítás, hanem a minőség is indokolja. Alanyunk szintén a kétkamrás házak táborát erősíti, ezek a kamrák azonban egymás mellett helyezkednek el, így lehetővé téve, hogy a kevésbé látványos alkatrészek (tápegység, két-két SSD és HDD) elrejthetőek legyenek, míg a látványosabb komponensekkel (max. 420 mm hosszú VGA, 155 mm magas processzorhűtő, E-ATX alaplap, 9 opcionális ventilátor stb.) való villogást a nagyobb kamra méretes üvegfelületei segítik.


Aerocool Python RGB [+]

Látványt tekintve a 28 000 forintért hazavihető Aerocool Python RGB ház sem utolsó, ebben pedig nagymértékben közrejátszik az a két darab hatalmas, 200 mm átmérőjű RGB-s ventilátor, mely a ház elején kapott helyet. A hátoldalra szintén került egy légkavaró, bár ez csak 120 milliméteres, de természetesen ennek keretéből sem maradhattak ki a színes fények, melyek előlapi társaikkal együtt az I/O panel mellett szoftveresen is vezérelhetőek. Maga a ház egyébként ATX vagy annál kisebb méretű alaplapokra lett szabva, processzorhűtővel és grafikus kártyával azonban nem kell majd spórolnunk, előbbi magasságát 164, utóbbi hosszát pedig 325 milliméterben maximalizálták. A házba a fentieken kívül befér még két-két 2,5 és 3,5 hüvelykes meghajtó, de még a hűtést is tovább bővíthetjük radiátorokkal vagy további ventilátorokkal a ház tetején.


Chieftec Scorpion III [+]

Olvasóinknak már ismerős lehet a Chieftec Scorpion III, hiszen néhány hete nálunk is megfordult, és igen elégedettek voltunk vele, még 31 000 forintos árát figyelembe véve is. Az ATX méretű toronyház nemcsak anyag- és építési minőségével, de szerelhetőségével is lenyűgözött minket. Négy darab beépített ARGB ventilátort kapunk a házzal, melyeket beröffentve a hűtéssel sem lesz majd problémánk – és szükség is lesz a légáramlatokra, ugyanis az összesen négy adattároló mellett a ház 349 mm hosszú VGA-k és 166 mm magas processzorhűtők fogadására is képes, utóbbit pedig nem egy Celeronra szokás felszerelni, a komoly hardverekhez pedig jó hűtőrendszer is dukál.

Kiegészítők

Látványos billentyűzetet nem csak a nagy márkák mechanikus modelljei között találunk, és bár 5490 forintért még nem lehet mechanikus kapcsolókat várni, a membrános Spirit of Gamer Pro-K5 nem is belsp felépítésével, hanem külsejével igyekszik vásárlókat szerezni.


Spirit of Gamer Pro-K5

A billentyűzet egyrészt fém fedlapjával hívja fel magára a figyelmet, másrészt a gombkupakok alá szerelt RGB LED-ekkel is magára vonzza a tekintetet. A világítás tulajdonságait billentyűkombinációk segítségével tudjuk változtatni, beleértve a fényerőt és az effekteket, ez pedig már önmagában egy elgondolkodtató opcióvá teszi a Pro-K5-öt azok számára, akik első gamer billentyűzetük vásárlása előtt állnak. A magyar kiosztás erre rátesz még egy lapáttal, hiszen így a szövegbevitel sem lesz szenvedés a magyar klaviatúrákhoz szokott felhasználók számára.


Spirit of Gamer XPERT 500

A gyártó kínálatában kicsit drágábban, 12 900 forintért már mechanikus billentyűzetet is találhatunk az XPERT 500 személyében, mely szintén magyar kiosztást kapott, a kupakok alá azonban Victory Brown switchek kerültek, mely jóval egységesebb leütési érzetet kínál az összes gomb esetében. A 6KRO és anti-ghosting funkciókkal is ellátott eszközből természetesen, jó gamer termékhez híven nem maradhatott ki az RGB világítás sem, de az extrák közé sorolnánk az alsó gombsor alatt kialakított, érdes felületű csuklótámaszt is.


Evolveo C4 [+]

A játékok világából átnyargalva a multimédiás eszközök piacára, hozzácsaptuk listánkhoz az Evolveo egy év garanciával 35 000 forintba kerülő, C4 jelölésű médiaboxát, mely ARM alapú hardvert és Android operációs rendszert tud felmutatni, hálózati kapcsolatok létesítésére szolgáló moduljai, Ethernet csatlakozója, illetve több USB portja és microSD kártyaolvasója révén pedig leginkább egy többfunkciós médialejátszóként hivatkoznánk rá. A nyílt forráskódú rendszernek köszönhetően multimédiás alkalmazások tömkelege érhető el az eszközre, melynek 32 GB-os beépített tárhelyéből akár lokálisan tárolt tartalmak számára is jut egy kicsi, a kanapéról történő vezérlést pedig a mellékelt távirányító teszi lehetővé.

Asztali számítógépek

A korábbi trendnek megfelelően ismét olyan modelleket hoztunk, melyeket a PCX munkatársai állítottak és szereltek össze. Mint azt már korábban is említettük, ennek a megoldásnak az az előnye a magunk szerelte PC-kkel szemben, hogy a rendszer biztosan működőképes és használatra kész lesz kicsomagolás után, fontos azonban megjegyezni, hogy a garancia nem a számítógép egészére vonatkozik, hanem egyenként a beépített alkatrészekre.


PCX Ryzen A1926

A Ryzen A1926 nevű konfigurációval, amit a webáruháztól 223 000 forintért kapunk, bőven elindíthatjuk gamer karrierünket, hiszen a Gigabyte B450M Gaming alaplapba szerelt AMD Ryzen 5 2600 processzor és a mellé pakolt Sapphire RX 570 Pulse 8G videokártya elegendő a legtöbb játék Full HD felbontásban, alacsony vagy közepes részletességgel futtatására. A Zalman Z9 Neo Plus házba pakolt rendszert egy 500 wattos Chieftec Smart tápegység hajtja, a srácok pedig mindezt kiegészítették 8 GB Kingston HyperX Fury memóriával és egy 240 GB kapacitású Kingston SSD-vel.


[+]

276 500 forintért találhatunk egy fehér színű FSP CMT240 házba épített, Asrock B450M alaplapra és AMD Ryzen 5 3600 processzorra épülő konfigot, a PCX Ryzen N1841-et, melyben már 16 GB memória, illetve a fent említett SSD és tápegység lakozik. A beszerelt ASUS GTX 1660 Ti Phoenix OC grafikus kártya viszont már köröket ver az előző konfig megoldására, ezzel akár a 144 Hz-es képfrissítés is elérhető Full HD felbontáson, visszavett részletességgel az egyszerűbb játékok esetében.


[+]

Jelentősen magasabb árért, 485 000 forintért vásárolható meg az az összeállítás, mellyel már Ryzen 5 3600X processzort és ASUS TUF Gaming x3 RX 5600 XT OC Evo grafikus kártyát kapunk, előbbit ráadásul egy Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB kompakt vízhűtés hűti. Kingston memóriából 16 gigabájtot építettek be, az alaplap feladatait az ASUS ROG Strix B450-E Gaming látja el, míg a tápegység esetében 750 wattos FSP Hydro G modellre esett a választás, adattárolóból pedig kettőt is találunk a Cooler Master MasterBox 5 Pro ház belterében: egy 500 GB-os Samsung 970 EVO Plus SSD-t és egy 2 TB-os Toshiba HDD-t.


PCX Ryzen N2208 [+]

Cikkünk utolsó szereplője, a PCX Ryzen N2208 564 000 forintos áráért cserébe már munkára is nyugodt szívvel befogható, hiszen a Cooler Master MasterBox MB500 házban egy MasterLiquid ML360R RGB AIO által hűtött, Gigabyte X570 Gaming X alaplapba szerelt AMD Ryzen 7 3700X processzor dolgozik, megtámogatva 16 GB Kingston memóriával és egy Leadtek Quadro P2000 grafikus kártyával. A tápegység ezúttal a Thermaltake műhelyéből került ki és a Smart Pro RGB 650 W feliratot viseli az oldalán, míg adattárolóból most is kettőt kapunk, egy 512 GB-os Gigabyte NVMe SSD-t a rendszernek és a szoftvereknek, valamint egy 1 TB-os Seagate merevlemezt a nagyobb fájloknak.

SidCorky

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés