Nyárváró hardvercsokor

Ezen a héten számítógépházak, notebookok, asztali számítógépek és más érdekességek kerültek terítékre.

Hirdetés

Számítógépházak

Legutóbbi gyűjteményünkben kizárólag a 100 000 forint feletti gépházak közül válogattunk, most viszont ígérjük, hogy egy kivétellel inkább az olcsóbb modellek közül szemezgetünk. Ez az egy kivétel a kereken 100 000 forint körüli áron hazavihető In Win 303i, annak is az ASUS Edition verziója, mely legfeljebb ATX méretű alaplapok fogadására képes, a kivitelt pedig az ASUS logó és az AURA Sync támogatás különbözteti meg az alapmodelltől.


In Win 303i ASUS Edition [+]

A beépített RGB világítással is rendelkező ház felső tápos kialakítást kapott, a tápegység ráadásul egy igen látványos, méhsejtrácsos lemez mögé kerülhet beszerelésre, míg rendszerünk többi komponense az alsó, nagyobb méretű szekcióban és az alaplaptálca hátoldalán foglalhat helyet. A maximum 160 mm magas processzorhűtők és 350 mm hosszú grafikus kártyák mellett lehetőségünk van még három 2,5, illetve kettő 3,5 hüvelykes adattároló beszerelésére is. Bővítőkártyahelyből összesen hetet kapunk, a hűtést pedig akár 7 ventilátorra vagy két radiátorra is rábízhatjuk.


Lian Li O11D Razer Edition [+]

57 000 forint körüli vételárával a Lian Li O11D Razer Edition számítógépház még mindig nem az alsópolcos kategóriába tartozik, de szerencsére ezt a magas összeget nem csak a Razer logó és a Chroma-kompatibilis RGB világítás, hanem a minőség is indokolja. Alanyunk szintén a kétkamrás házak táborát erősíti, ezek a kamrák azonban egymás mellett helyezkednek el, így lehetővé téve, hogy a kevésbé látványos alkatrészek (tápegység, két-két SSD és HDD) elrejthetőek legyenek, míg a látványosabb komponensekkel (max. 420 mm hosszú VGA, 155 mm magas processzorhűtő, E-ATX alaplap, 9 opcionális ventilátor stb.) való villogást a nagyobb kamra méretes üvegfelületei segítik.


Aerocool Python RGB [+]

Látványt tekintve a 28 000 forintért hazavihető Aerocool Python RGB ház sem utolsó, ebben pedig nagymértékben közrejátszik az a két darab hatalmas, 200 mm átmérőjű RGB-s ventilátor, mely a ház elején kapott helyet. A hátoldalra szintén került egy légkavaró, bár ez csak 120 milliméteres, de természetesen ennek keretéből sem maradhattak ki a színes fények, melyek előlapi társaikkal együtt az I/O panel mellett szoftveresen is vezérelhetőek. Maga a ház egyébként ATX vagy annál kisebb méretű alaplapokra lett szabva, processzorhűtővel és grafikus kártyával azonban nem kell majd spórolnunk, előbbi magasságát 164, utóbbi hosszát pedig 325 milliméterben maximalizálták. A házba a fentieken kívül befér még két-két 2,5 és 3,5 hüvelykes meghajtó, de még a hűtést is tovább bővíthetjük radiátorokkal vagy további ventilátorokkal a ház tetején.


Chieftec Scorpion III [+]

Olvasóinknak már ismerős lehet a Chieftec Scorpion III, hiszen néhány hete nálunk is megfordult, és igen elégedettek voltunk vele, még 31 000 forintos árát figyelembe véve is. Az ATX méretű toronyház nemcsak anyag- és építési minőségével, de szerelhetőségével is lenyűgözött minket. Négy darab beépített ARGB ventilátort kapunk a házzal, melyeket beröffentve a hűtéssel sem lesz majd problémánk – és szükség is lesz a légáramlatokra, ugyanis az összesen négy adattároló mellett a ház 349 mm hosszú VGA-k és 166 mm magas processzorhűtők fogadására is képes, utóbbit pedig nem egy Celeronra szokás felszerelni, a komoly hardverekhez pedig jó hűtőrendszer is dukál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés