Építsünk játékos kuckót télire!

Azoknak igyekszünk ötleteket adni, akik szeretik játékkal elütni a hosszú őszi és téli estéket.

Hálózat


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Aktuális írásunkat a Tenda öt év garanciával értékesített hálózati termékeivel indítjuk, amelyek közül elsőként az AC23 névre keresztelt, dual bandes routert mutatjuk be. A három darab Gigabit Ethernet és egy gigabites WAN porttal érkező, beamformingos konstrukcióra nem kevesebb mint hét külső antennát raktak, és a Wi-Fi 5-ös kapcsolat adatátviteli sebessége 2,4 GHz-en 300, az 5 GHz-es sávszélességen pedig 1733 Mbps-ig kúszhat fel.

Tenda AC23
Tenda AC23 [+]

A repeaterként vagy WISP módban egyaránt bevethető, IPTV-t támogató, MU-MIMO-s eszköz 28 nanométeres gyártástechnológiával készült, 1 GHz-es processzorral dolgozik, amihez egy 500 MHz-es koprocesszor társul, és WPA-PSK/WPA2-PSK, illetve WPA/WPA2 titkosításokat ismer. Ára 14 180 forint.

17 080 forintért vihetjük haza a négyantennás, szintén dual bandes, de már Wi-Fi 6-os Tenda TX3-ast, ami a MU-MIMO és IPTV mellett a WPA3 protokollal, továbbá az ortogonális frekvenciaosztású többszörös hozzáféréssel (OFDMA) is közeli viszonyt ápol, így több kliens esetén optimalizálja az adatforgalmat. A szerkezetben csakúgy, mint a fentebb taglalt rokonában, beépített jelerősítő van, CPU-ja viszont négy maggal operál, és 1,5 GHz-es órajelen ketyeg.

Tenda TX3
Tenda TX3 [+]

A BSS Coloring használata csökkenti az esetleges interferenciát, miközben a Tenda app segítségével könnyedén elérhetjük a routerünket távolról – vagy épp monitorozhatjuk azt. A fedélzeti csatlakozók fajtái, valamint száma megegyezik az AC23-aséval, és a 2,4/5 GHz-es sávokon 574/1201 Mbps-os tempóra számíthatunk.

Hirdetés

A 18 560 forintot kóstáló Tenda Nova MW3-as egy három (két belső antennás) node-ból álló, dual bandes mesh rendszer, amit 100-300 m²-es házakhoz terveztek, és okostelefonunkkal pillanatok alatt üzembe helyezhetjük. A Smart QoS-nek köszönhetően a sávszélesség allokációja intelligens módon történik, és míg a főegységen egy WAN és egy LAN, addig a segédmodulokon két-két 100 Mbps-os LAN aljzat állomásozik.

Tenda Nova MW3
Tenda Nova MW3

2,4 GHz-en 300, 5 GHz-en 867 Mbps az adatmozgatási sebesség maximuma, és persze az olyan funkciók sem hiányoznak, mint a vendéghálózat létrehozása, a szülői felügyelet vagy mondjuk az online firmware-frissítés.

A durván 325 m² lefedésére alkalmas, szintén MU-MIMO-s és beamformingos Tenda Nova MW5 szett ugyancsak három darab, kétantennás elemből tevődik össze, és az MRC (Maximal Ratio Combining) technológiának hála számottevően megnövekszik a jel falpenetrációja. Biztonsági protokollokból a WPA-PSK/WPA2-PSK van terítéken, a DNS szervert belőhetjük manuálisan, és a router módon kívül bridge módban is munkába állítható.

Tenda Nova MW5
Tenda Nova MW5 [+]

A vezérmodulon két gigabites, a kiegészítő dobozkákon két-két 100 megabites Ethernet konnektor figyel, és természetesen a Smart QoS, a távoli menedzsment vagy az MW3-nál ecsetelt egyéb lehetőségek mellé is odabiggyeszthetjük a pipát, amennyiben hajlandóak vagyunk 26 180 forintot a kasszánál hagyni.

Asztal, székek

Ha új asztalra szeretnénk kiteríteni a billentyűzetünket és egérpadunkat, és a manapság divatos gaming irányt céloztuk meg dizájn szempontjából, vethetünk egy pillantást a Nitro Concepts nagyjából 125 000 forintos D16E modelljére. A 70 kilogrammot elbíró bútordarab hasznos, karbonmintás felülete 160 cm széles és 80 cm mély (és tartozékként egy rávaló deskpadot is hozzápasszintottak), de a műanyaggal beborított MDF asztallap igazi extrája a 75 és 121 cm közt motorosan (25 mm/s-os ütemben) állítható magassága.

Nitro Concepts D16E
Nitro Concepts D16E [+]

Ez egy igen praktikus dolog, mivel ha elgémberedtünk kissé, a megkezdett képernyőszeánszunkat akár állva is folytathatjuk, és ezeket a nyújtózkodó intermezzókat hosszú távon a gerincünk és végtagjaink meg fogják köszönni nekünk. A talpazat magától értetődően acélból van, és az oldalra felapplikálható fejhallgató-tartó, illetve a kábelmenedzsmentet könnyítő, fedőlappal ellátott lukak sem hiányoznak róla.

Ha a játékos sarkunk alapját képező asztal már megvan, ülnünk sem árt valamire, és ha nem kedveljük a stílustörést, megnézhetjük picit közelebbről a Nitro Concepts E250 néven listázott forgószékét, amelyet cirka 72 000 forint kifizetését követően vehetünk birtokba. A 125 kilogramm teherbírású, acélvázas ülőalkalmatosság háttámlája 135 fokig dönthető, fémnyeles karfája 2D-s, és hideghab párnázásán lélegző, mikroszálas szövet feszül. Két virtuális csata között hintamechanika igyekszik kicsit ellazítani tulajdonosát.

Nitro Concepts E250 Nitro Concepts E250 Nitro Concepts E250 Nitro Concepts E250 Nitro Concepts E250 [+]

A lábkereszt és görgők műanyagok, a 44-53 cm-es ülésmagasságot szabályozó gázlift Class 4-es, és a csomaghoz kapunk egy fej-, illetőleg egy derékpárnát, melyek huzata mosható. A sztenderd fekete verzión felül fekete/kék, fekete/fehér és fekete/piros színösszeállítást is választhatunk, és ha játék közben lankad a figyelmünk, megbonthatjuk a hat doboz grátisz Hell energiaital egyikét.

Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 [+]

Az 50 mm-es poliuretán görgőkön guruló Nitro Concepts S300-as legfeljebb 135 kilogrammos személyek számára lehet alternatíva. A gyártásakor felhasznált anyagok azonosak az előbb részletezett márkatársánál látottakkal, viszont kartámaszát háromféleképp szabhatjuk testre. A háttámla és az ülőlap méretében is van eltérés, az ülésmagasság pedig ezúttal 48 és 61 centiméter közé lőhető be a Class 4-es gázlifttel. A bónusz fej- és derékpárnák, plusz a hat doboz Hell ehhez a modellhez ugyanúgy jár.

Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 Nitro Concepts S300 [+]

A lila/fekete, narancs/fekete, zöld/fekete, sárga/fekete, fehér/fekete, kék/fekete, piros/fekete és natúr fekete színekben beszerezhető portéka ára 107 000 forint környékén mozog, de némelyik színkombombinációt némileg olcsóbban is kifoghatjuk.

Nitro Concepts X1000 Nitro Concepts X1000 Nitro Concepts X1000 [+]

Körülbelül 114 000 forintot kérnek a 135 kilogrammos teherbírással megáldott Nitro Concepts X1000-esért, amely nagyon hasonlít az S300-ashoz. Az acélvázas, hintamechanikás típust 3D-s karfákkal, Class 4-es gázlifttel és plasztik lábcsillaggal/görgőkkel szállítják, és ülésmagassága a 41-50,6 cm közti intervallumban állítható.

Nitro Concepts X1000 Nitro Concepts X1000 Nitro Concepts X1000 [+]

A 86 cm magas háttámla 125 fokig dönthető, és az extra fej-/derékpárnák, a szövettel bevont hideghab párnázás és a bónusz energiaital itt sem marad el. Az alap feketén túl fekete/kék, fekete/fehér és fekete/piros opciókban gondolkodhatunk.

Gamepad, gripek, szőnyegek

Ha gamepadot keresünk PC-nkhez, a Thrustmaster megközelítőleg 11 000 forintos GP XID PRO-ja megfelelhet igényeinknek. A xboxos kiosztású periféria plug and play működik. A két gumírozott, 16 bites analóg kart egy nyolcirányú D-pad, 12+1 gomb és két ravasz egészíti ki, a kábelharanggal megtoldott vezeték pedig fonott kivitelű.

Thrustmaster GP XID PRO
Thrustmaster GP XID PRO [+]

Ha már van gamepadunk, és csupán annyi a bajunk vele, hogy könnyen kicsúszik kezünkből, érdemes körülnézni a markolatokra szakosodott Lizard Skins háza táján, ahol kb. 4500 forintos áron rengeteg színben/mintában lelhetőek fel 0,5 mm vastagságú, csúszásgátló, textúrázott bevonatok beviteli eszközünkhöz (Switch/PS4/Xbox One). A "gyíkbőrök" jótállása 12 hónapra szól.

Néhány Lizard Skins grip a konzolosok számára
Néhány Lizard Skins grip a konzolosok számára [+]

A parkettát vagy a PVC padlót könnyűszerrel megrongálhatják forgószékünk kerekei, ezért nem árthat, ha beszerzünk valamilyen szőnyeget. Itt jönnek a képbe a FlorPad hozzávetőleg 17 000 forintért árusított, különböző mintázatokkal díszített (Alliance, Hellraisers, Battle Royale, Infamous, Codewise Unicorns, NaVi), nyolcszögletű megoldásai, amelyek 120 x 120 cm-es területet fednek le 4 mm-es vastagságban. Szövetük taszítja a vizet, aljukra pedig gumiréteg került, hogy ragaszkodjanak a nekik szánt helyhez.

FlorPad Alliance, Hellraisers és Battle Royale FlorPad Alliance, Hellraisers és Battle Royale FlorPad Alliance, Hellraisers és Battle Royale FlorPad Alliance, Hellraisers és Battle Royale [+]

FlorPad Infamous, Codwise Unicorns és NaVi FlorPad Infamous, Codwise Unicorns és NaVi FlorPad Infamous, Codwise Unicorns és NaVi FlorPad Infamous, Codwise Unicorns és NaVi [+]

Nagyjából ugyanennyibe kerül a 3 mm vastag, 120 x 60 cm-es Arozzi Velocita Floormat, amit inkább az otthon épített szimulátorok (Arozzi Velocita) váza alá szántak. Ár vagy fizikai dimenzióinak tekintetében az UGX gamer szőnyeg sem változtat túl sokat az Arozzi receptjén, mindössze 2 cm-rel szélesebb annál.

Balról jobbra: Arozzi Velocita Floormat és UGX gamer szőnyeg Balról jobbra: Arozzi Velocita Floormat és UGX gamer szőnyeg Balról jobbra: Arozzi Velocita Floormat és UGX gamer szőnyeg [+]

Synthwave

Azóta történt

  • Hardverek október derekán

    AMD-s gép, kompakt házak és különféle játékos perifériák mellett biztonsági kamerák kerültek terítékre.

  • Hardverek úton-útfélen

    A hálózati termékeké és notebookoké a főszerep, de terítékre kerül két ház és egy vezeték nélküli egér is.

  • Fagyközelben is virulnak a hardverek

    Házak és SSD-k mellett egy frissen megjelent kormányt, kényelmes székeket és biztonsági kamerát is bemutatunk.

Előzmények

Hirdetés