Ház, tápegység, perifériák
Hetekig csak csorgathattuk a nyálunkat a Cooler Master Computexen mutogatott Mini-ITX házára, a H100-ra, júliusban azonban végre kiderült róla minden, és már itthon is régóta kapható, az iWay webáruházban például 20 810 forintért juthatunk hozzá.
A 312 x 301 x 216 milliméteres kis kocka a minél kisebb méret elérése érdekében érdekes kialakítást kapott, a tápegység helye a legfeljebb 83 mm magas processzorhűtő felett van, míg a korlátozott belső méretek miatt a beszerelhető legnagyobb grafikus kártya 210 mm. A rendszer hűtéséről egy méretes, 200 milliméteres RGB ventilátor gondoskodik az előlap mögött (aminek rácsozott kialakítása garantálja, hogy a szellőzéssel nem lesz probléma), ezzel pedig ki is lett maxolva a beszerelhető légkavarók összes lehetősége. Ilyen kis méretben persze már érdemes lehet vízhűtésben gondolkodni, az ehhez szükséges, maximum 200 mm hosszú radiátort szintén az előlap mögött elhelyezett rögzítőpontok várják.
A már említett helyen, a processzorhűtő felett biztosan jól mutatna egy szintén Cooler Master márkajelzésű tápegység, a gyártó MWE V2 modelljeivel pedig nem is lehet nagyon mellényúlni. Az 500, 600 és 700 wattos kivitelek mindegyike DC-DC átalakítást alkalmaz, hatékonyságukat pedig a 80 Plus minősítés bizonyítja. A hűtést egy 120 milliméteres HBD ventilátorra bízták, mely a csendes módnak köszönhetően addig nem kapcsol be, amíg a terhelés ezt nem indokolja. A tápegységek vételára három év garanciával teljesítménytől függően 14 830, 16 500 és 18 400 forint, pénzünkért cserébe két PCIe 6+2, valamint egy-egy háromportos SATA és periféria tápkábelt is kapunk a szokásos vezetékek mellé.
A Cooler Master régóta nem csak komponenseket, hanem perifériákat is gyárt. Jó példa erre az MS110 névre keresztelt, billentyűzetet és egeret is magába foglaló csomag, ami 17 770 forintba kerül. A pakkban található, magyar kiosztású klaviatúra mechanikus kapcsolókban található elemekkel megtámogatott membrános megoldást alkalmaz, melyek akár 50 millió leütést is kibírnak, a műanyag gombkupakok alá pedig a hatzónás RGB világítás is befért. A fényekből persze a duó másik tagjára is jutott, így ha éppen megunnánk a legfeljebb 3200 dpi érzékenységre képes PixArt 5050 szenzor használatát, szórakozásképp még mindig szöszölhetünk a tökéletes világítási módok megtalálásával.
A csomagban lapuló egérnél három grammal nehezebb a 92 grammos, 8120 forintos Cooler Master CM110, a tömegnövekedésért cserébe azonban a szenzor is fejlettebb, a PixArt PWM 3050-es modulja akár 6000 dpi érzékenységre képes és 20 g gyorsulást is le tud követni. USB csatlakozóban végződő vezetéke 1,8 méter hosszú, a beállításokat pedig a 16 kilobájtos beépített memória tárolja.
Már a Mobil Digital webáruház kínálatát böngészve bukkantunk rá az egy év garanciával 3600 forint körül elérhető Silverline WKM1618 perifériakombóra, melyben szintén egy billentyűzetet és egy egeret találunk. A vezeték nélküli szett bizonyára nem szerepel egy profi gamer álmában sem, azonban tízméteres hatótávolságának és alacsony árának köszönhetően arra pont ideális, hogy HTPC-nket vagy TV-nket vezéreljük vele a kanapéról, amíg megkeressük és elindítjuk a gyerek kedvenc meséjét.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!